PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9740}

Stań przy mnie

Stand by Me
7,6 34 295
ocen
7,6 10 1 34295
7,7 17
ocen krytyków
Stań przy mnie
powrót do forum filmu Stań przy mnie

Najlepsza ekranizacja.

ocenił(a) film na 10

Stopień wyżej od ,,Zielonej mili " czy ,,Skazanych na Shawshank".Ten sam poziom co ,,Lśnienie".

ocenił(a) film na 10
Burza27

Totalnie potwierdzam. Najpiękniejszy film o prawdziwej przyjaźni. Tylko master S. King mógł cos takiego wysmażyć. Lśnienie jest o szaleństwie , ten film jest o tym co od szaleństwa chroni. 10/10.

ocenił(a) film na 10
tiglatpilesiar

Potwierdzam! Totalnie się poryczałam

ocenił(a) film na 9
Shattered1

Można prosić o przypomnienie innych tytułów filmów o przyjaźni i dorastaniu; podobnych do tego obrazu. W pamięci mam liczne sceny innych dobrych filmów niestety ta sama pamięć zatarła konkretne tytuły do których chciałbym powrócić.

helena218

Ja pamietam film "moja dziewczyna" pasuje do tematu.

ocenił(a) film na 8
helena218

Poszukaj sobie filmów z motywem "coming-of-age", np.:

http://www.imdb.com/list/ls008867051/
http://www.imdb.com/list/ls076788637/

ocenił(a) film na 7
Burza27

W takim razie warto jeszcze wspomniec o Dolores Claiborne (moim zdaniem najlepsza ekranizacja jakiej doczekał się King). Po za "filmowymi" wątkami kryminalnymi czy życiem Dolores jako służącej dochodzą do tego brawurowo zagrane relacje matka-córka. Jak one się obserwują ukradkiem po okresie nieobecności, okłamują, wstydzą... jak bardzo coś wisi w powietrzu. I to wszystko tak subtelnie zagrane, nieprzerysowane. Dolores Claiborne nie ma typowego rysu thrillera jak to bywa u Kinga ale za to jest świetnym dramatem - nie spodziewałem się, że to bedzie tak dobry film.

ocenił(a) film na 7
Burza27

Film piękny i zrealizowany całkiem sprawnie, ale znając prozę Stephena Kinga wiem, że niezwykle ciężko oddać spectrum całości. I tak jak Smętarz dla zwierzaków czy Carrie film tylko i aż na 6/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones