PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38635}

Stacja arktyczna Zebra

Ice Station Zebra
6,8 1 806
ocen
6,8 10 1 1806
Stacja arktyczna Zebra
powrót do forum filmu Stacja arktyczna Zebra

Wreszcie go całego (prawie) oglądnąłem. 3/4 filmu jest dobre, a nawet bardzo dobre. Świetne klimaty łodzi podwodnej, szpiegów i Arktyki. Niestety końcówka była słaba (nieprawdopodobna i naciągana - stanie na przeciwko siebie i...), dlatego przestałem go wtedy oglądać. Brakowało chyba pomysłu na zakończenie, a szkoda:/ Fakt, że do całkowitego końca go nie oglądnąłem, ale te "dziwności" zaczęły mnie irytować.

ocenił(a) film na 6
nazgul81

Nie tylko ciebie :)

<za krótki><za krótki>

ocenił(a) film na 5
nazgul81

Polecam książkę. Zdecydowanie lepsza od filmu a i zakończenie całkiem, całkiem inne. Nie mam pojęcia skąd filmowy pomysł (zresztą niewypał straszliwy).

ocenił(a) film na 6
sivyok

Niestety MacLeana ekranizacje są z reguły dobre w połowie, potem jest wolna amerykanka i interpretacje tragicznie psują finał.

nazgul81

Chyba żartujecie, końcówka filmu to majstersztyk. Mnóstwo napięcia, niepewności i szacunku przeciwników względem siebie. Nikt nie atakował bo to przecież Zimna Wojna, wiadomo że każdy, nawet najmniejszy konflikt, mógł być punktem zapalnym do starcia nuklearnego, nic więc dziwnego, że nikt nie chciał podjąć ryzyka.

ocenił(a) film na 9
Mieloneq

No właśnie gimbaza nie zrozumiała. Dzięki za cierpliwość.

ocenił(a) film na 8
nazgul81

Napięcie może było ale jak kolega wspomniał duża prostota i brak pomysłu.

nazgul81

Ja się zgadzam z Mieloneq i ze wszystkim co napisał - mi się końcówka też podobała i była jak najbardziej sensowna. Ale wiadomo - jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki - więc nie dziwne że są tacy którym się nie podobało.

ocenił(a) film na 9
Mr_Pomeron

Ach jaki ogień był między bohaterami.

nazgul81

Skąd wiesz, że końcówka jest zepsuta, skoro jej nie obejrzałeś?

nazgul81

Miałem podobnie. Tak jakby stracili koncepcję na dobre zakończenie. Książka tez dobra chociaż autorzy czasami powinni weryfikować swoje pomysły w praktyce. 8km marszu w Arktyce z obciążeniem nocą po lodzie bohater oszacował na 2-3h? Hahaha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones