PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=915}

Stalowy gigant

The Iron Giant
7,7 30 255
ocen
7,7 10 1 30255
7,0 7
ocen krytyków
Stalowy gigant
powrót do forum filmu Stalowy gigant

Właśnie, dlaczego? czemu mimo zapewnień Hogarth'a po uratowaniu przez giganta spadajacych dzieci nikt nie sprzeciwił się przemocy? czemu rozpoczęto walkę? Ktos zapewne powie że to film o latach 50--tych , zimna wojna, czyli wszystko co nieznane jest wrogie i pochodzi z ZSRR, może taka była domena tamtych czasów. Niedawno oglądałem "Dzień w którym zatrzymała się Ziemia" i podobny schemat, w Nowym Yorku ląduje statek -kula z kosmosu i jednym kosmitą i również stalowym gigantem, kosmita ani jego robot nie wykonują żadnego aktu agresji na nowojorczyków i armię, a jak odpowiadają Amerykanie? oczywiście walką i ostrzałem, a nie chęcią poznania z odrobiną zaufania. Czy to tylko jakaś amerkańska fobia, że to co nowe nie znane i tajemnicze najprościej i najlepiej zniszczyć niż poznać, zrozumieć i jakos wykorzystać, czy wszyscy tak mają?
Stalowy gigant z animacji mogł mieć tyle fantastycznych przeznaczeń pomocnych i przyjaznych ludziom, mógł z nimi współistnieć tym bardziej że był łagodny i niewymagający ani pod względem mechanika ;) anie pod względem żywieniowym, ale lepiej było go zniszczyc niż poznać.

ocenił(a) film na 7
Lukasz121

Myślę że tak już jesteśmy zaprogramowani genetycznie(walki plemienne o zasoby). Ważne są też uwarunkowania historyczne. Obcy zawsze kojarzył się z najeźdźcą. Gdyby np. Indianie zamiast pomagać i handlować z pierwszymi kolonizatorami po prostu by ich wyrżnęli to może by ich cywilizacja przetrwała dłużej.

ocenił(a) film na 8
tankowiec_2

czyli że osądzasz Indianin bo bronili swojej ziemi to tak jakbyś nas osądzał bo nie układaliśmy się z III rzeszą czy z Rosją podczas rozbiorów

ocenił(a) film na 10
sinekmen

Przecież nikt nie osądza Indian tylko kolonistów i tankowiec ma rację czasem za bycie dobrym się płaci a tak nie powinno być.

ocenił(a) film na 9
sinekmen

Nie wiem gdzie Ty przeczytałeś, jakoby tankowiec_2 osądzał Indian. Oto chodzi, że Indianie nie bronili się przed najazdem białego człowieka, a nawet jeśli, to nie mieli szans zwyciężyć. W naszym kontakcie z nimi nie ma nic niezwykłego - zwyciężył lepiej przystosowany i tak musi być. Indianie sami sobie są winni za ten stan, niestety.

ocenił(a) film na 10
Lukasz121

Ten film uczy nas że w dzisiejszym świecie też reagujemy agresją na to czego nie znamy. Emo, punki, metale, plastiki, homo, ateiści, trans i wielu wielu innych. Większość z nas ich nie toleruję nie mówiąc już by ich poznać. To przez co przeszli i jakie jest och życie. Ten film tak naprawdę uczy tego by coś osądzić to najpierw trzeba to poznać. Film to arcydzieło jak dla mnie

ocenił(a) film na 7
michal202202

Cooo?!!! Od kiedy to ateiści są nietolerowani? W dzisiejszych czasach to Chrześcijanie są postrzegani jako prostacy, a ateiści jako najmądrzejsi ludzie na Ziemi. Ameryka: "in God we trust". Ta, bo uwierzę. Dla nich wierzący są albo tępi, albo są fanatycznymi psycholami, albo są czarnymi z Afryki, albo raperami. I jeszcze te ich: "your Gooood".

ocenił(a) film na 9
Lukasz121

Ludzie z natury boją się tego co nie znają, a tego co nie znamy staramy zniszczyć. Taka już nasz natura . Tak jak wziąć na logike, przybywa na ziemie obca rasa którą nie znamy, nie wiemy czy chce znami żyć w pokoju czy nas zniszczyć, więc ludzie wykonają jako piersi, atak wyprzedzający, wszystkim , co mają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones