Going the Distance

plakat - Stosunki międzymiastowe (2010)

pressbook

O FILMIE

Zwariowana i romantyczna, zrealizowana z sercem i z humorem komedia Stosunki międzymiastowe opowiada o tym, co może się wydarzyć, kiedy napędzany piwem i pieczonymi skrzydełkami jednonocny romans przypadkowo przerodzi się w coś więcej.
Kiedy Erin i Garrett spotykają się, ich zamiarem jest spędzenie razem kilku zabawnych i zwariowanych tygodni, zanim Erin powróci na studia w San Francisco, a Garrett zostanie w Nowym Jorku. Jednakże kiedy moment wyjazdu Erin zbliża się, obydwoje uświadamiają sobie, że poczuli do siebie coś więcej oraz, że czymkolwiek to jest, nie chcą tego kończyć. Postanawiają zatem kontynuować związek na odległość.
W filmie występują Drew Barrymore i Justin Long w roli pary na odległość, która swoje fantazje erotyczne spełnia przez telefon. Barrymore zdradza ? ,,spodobała mi się ta historia, ponieważ jest bardzo zabawna i seksowna, ale także niesamowicie wzruszająca. Nie mogłam przestać myśleć o tych postaciach i naprawdę byłam ciekawa, dlaczego, albo w jaki sposób, mogli lub nie mogli poradzić sobie ze swoimi problemami. Każda historia, która opowiada o zawiłych relacjach damsko-męskich w bardzo zabawny i współczesny sposób, wydaje mi się niezmiernie interesująca?.
,,Czytałem wiele komedii romantycznych ? wspomina Long ? i ta wydała mi się wyjątkowa dlatego, że była dużo bardziej naturalna i realistyczna, ale także bardzo zabawna i dynamiczna?.
,,W wyniku tego, że realizuję filmy dokumentalne, w których staram się uchwycić prawdziwe życie, chciałam wyreżyserować film, który byłby tak realistyczny, jak to tylko możliwe ? ludzie naprawdę przeklinają i otwarcie wyrażają swoje opinie? ? mówi reżyserka Nanette Burstein. ,,To była taka oryginalna historia z naturalnym wydźwiękiem. Do mnie ten materiał naprawdę przemówił i poczułam, że wiele ludzi będzie mogło się do niego odnieść?.
Producent Adam Shankman zgadza się ? ,,to naprawdę realistyczne spojrzenie na problemy związków na odległość, które mogą być naprawdę trudne do pokonania, niezależnie od tego, jak bardzo tacy ludzie się uwielbiają?.
Shankman, wraz ze współproducentką Jennifer Gibgot, również uznali realistyczny i dojrzały charakter komedii za innowacyjny. ,,To było bardzo ekscytujące, zarówno dla Jennifer, jak i dla mnie, ponieważ nigdy wcześniej nie braliśmy udziału w tego typu przedsięwzięciu. Przy tej okazji odkryłem, że moje poczucie humoru nieznacznie oscyluje wokół dekadencji? ? twierdzi Shankman.
,,Niesamowitą dowolność oferuje możliwość kręcenia sceny, niezależnie od tego, czy jest to scena miłosna czy scena walki, w której postaciom wolno rozmawiać w taki sposób,
w jaki ludzie rozmawiają naprawdę? ? mówi Gibgot.
Scenariusz jest pierwszym dziełem fabularnym Geoffa LaTulippe?a, który bez trudu znalazł inspirację. ,,To może być dla wielu ludzi szokujące, ale pomysł na tę historię powstał podczas nocy spędzonej na piciu alkoholu? ? oznajmia ze śmiertelną powagą. Razem
z producentem wykonawczym Davem Neustadterem zastanawiali się nad nowymi pomysłami, kiedy Neustadter wspomniał, że właśnie zakończył związek na odległość. ,,Dave miał w zanadrzu sporo historii na temat tego, przez co przeszedł, a ponadto żaden z nas nie przypominał sobie, żeby to zagadnienie było kiedykolwiek wcześniej tematem filmu,
a zwłaszcza komedii. Pomyśleliśmy, że taki film mógłby być pełen zabawnych zdarzeń i jednocześnie poruszać prawdziwie poważne kwestie, ale tylko do pewnych granic. Prawdziwe życie ma granice.
LaTulippe nie miał jednak problemu z przesuwaniem tych granic, pisząc scenariusz i dialogi. Poza romansem Garrett miał jeszcze bliskie związki przyjacielskie z innymi ważnymi dla niego osobami, najlepszymi kumplami Boxem i Danem, w których role wcieliły się wschodzące gwiazdy komedii Jason Sudeikis i Charlie Day. LaTulippe stworzył dla tych postaci kilka zaskakujących i nieprawdopodobnych sytuacji.
,,To już nie są lata 50., nie boimy się widoku kobiecych kolan ani przekleństw, a jednak wydaje się, że wszystko to, co w scenariuszu jest zabawne, stało się przedmiotem krytyki? ? uśmiecha się Day.
,,To był jakiś scenariusz? Nie czytałem scenariusza? ? śmieje się Sudeikis.
,,Świat pełen jest sarkastycznych ludzi, a Geoff zdecydowanie jest jednym z nich? ? komentuje Shankman. ,,Ta historia nie jest do końca poważna, ponieważ jej bohaterowie mają poczucie ironii i wiedzą, że żyją w prawdziwym świecie i robią to, co robią prawdziwi ludzie, żeby spróbować być razem pomimo niezbyt sprzyjających okoliczności. Udaje im się nawet zachować poczucie humoru?.
Producent Garrett Grant stwierdza ? ,,w obliczu dzisiejszej sytuacji ekonomicznej, trudnej przede wszystkim dla młodych ludzi nieustabilizowanych zawodowo, toczy się walka o to, żeby dać sobie radę, nie mając na to wystarczających środków. Brak możliwości podjęcia dowolnej pracy czy brak pieniędzy na częste podróże tam i z powrotem to ciężka
i powszechna sytuacja?.

LUDZIE HONORU
ZA HORYZONTEM
WYRZUTKI
NIEKOŃCZĄCA SIĘ MIŁOŚĆ
INFORMACJE O OBSADZIE
INFORMACJE O TWÓRCACH