PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31445}

Straż przyboczna

Yōjinbō
8,0 12 557
ocen
8,0 10 1 12557
8,3 13
ocen krytyków
Straż przyboczna
powrót do forum filmu Straż przyboczna

Wczoraj obejrzałem go poraz pierwszy w życiu na TVP KULTURA i bardzo się cieszę, że miałem okazję go obejrzeć. Wspaniały scenariusz, kreacje aktorskie (zwłaszcza genialny legendarny Toshirô Mifune i Tatsuya Nakadai w roli demonicznego Unosuke), wspaniałe zdjęcia, świetna muzyka i sceny walki. Film ogląda się z zapartym tchem i nie wiadomo kiedy minęły te 2 godziny. Dziękuję mojemu tacie, że pokazał mi kawał dobrego kina (między innymi to on ukształtował mój filmowy gust i za to mu dziękuję).

Czemu tylko 9/10 ?
Pewnie fani twórczości Akiry Kurosawy zeżrą mnie żywcem, ale tak już jest na Filmwebie, że nie można wyrazić własnej opinii. Bardziej podobała mi się przeróbka Sergio Leone (wiadomo który film) z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Może tylko dlatego, że nie znam kina japońskiego i może do mnie nie przemawia. Staram się poszerzać swoje filmowe horyzonty i może będę musiał dojrzeć aby docenić ten film. Być może kiedyś w przyszłości jak dojrzeję to podniosę ocenę na 10/10, bo na pewno na nią zasługuje. Zresztą kto by się tam przejmował cyferką. Film jest wybitny i genialny bez dwóch zdań.

Błagam nie bijcie mnie za tą opinię. Pozdrawiam wszystkich miłośników filmów Akiry Kurosawy.

ocenił(a) film na 9

Ja akurat też obejrzałem ten film 11 marca na TVP Kultura, też po raz pierwszy w życiu i też oceniłem go 9/10;)
Ocena 9/10 i twoja opinia jest jak najbardziej słuszna i absolutnie nie ma powodów, ażeby ulegac tutaj jakimś naciskom;)
Film niesie uniwersalne wartości, a całośc doskonale odnajduje się w azjatyckiej rzeczywistości.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones