PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31445}

Straż przyboczna

Yōjinbō
8,0 12 539
ocen
8,0 10 1 12539
8,3 13
ocen krytyków
Straż przyboczna
powrót do forum filmu Straż przyboczna
ocenił(a) film na 5
BazylSpecjalista

Też nie rozumiem tego fenomenu japońskiego. Niektóre filmy podobają mi się, inne mniej, ale nigdy hurtowo i "na rozkaz". (Ogromne wrażenie zrobił na mnie np. "Kwiat wiśni i czerwona fasola", niegdyś "Siedmiu samurajów"). Nie wiem, może w przypadku Kurosawy chodzi o odwzajemnienie podziwu, jakim Japończycy darzą Chopina?

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Pewnie masz rację, a poza tym to jest nazwisko : Kurosawa, a dodatkowo egzotyka, co czyni gust oglądającego jeszcze bardziej elitarnym, więc wypada żeby się jego filmy podobały. Ale z wiekiem to mija :) Widziałem sporo japońskich filmów. Dużo jest dobrych, nawet bardzo dobrych filmów, ale sporo przeciętnych. Jak w każdej liczącej się kinematografii.

Krzypur

Niektóre filmy podobają mi się, inne mniej, ale nigdy hurtowo i "na rozkaz". -Dlatego nigdy nie polecam oglądać na siłę, Ja dopiero jako 28-latek nadrabiam zaległości z kina japońskiego i uważam, że słusznie wcześniej bym zwyczajnie nie docenić kina japońskiego.

buterfly

* nie docenił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones