PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594357}

Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy
7,5 251 162
oceny
7,5 10 1 251162
6,9 44
oceny krytyków
Strażnicy Galaktyki
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki

masakra

ocenił(a) film na 3

unpopular opinion ale jak dla mnie ten film to miazga. poczucie humoru na poziomie podstawowki, zero oryginalnosci, fatalne postacie. gdyby film byl docelowo do dzieci, to super, ale biorac pod uwage ilosc sprosnych zartow i przeklenstw, to jest co najwyzej dla debili. i tak, nie oczekiwalam tu Kieslowskiego, ale kurde, wystarczy spojrzec na inne filmy Marvela. Straznicy sa tak od czapy, wszystkie filmy z fazy drugiej sie lacza w spojna calosc, a to z dupy jest kompletnie. klimat infantylny, fabula nudna, brak rozwoju postaci, zupelnie jak nie Marvel, ktory normalnie ubostwiam. nie wiem co tu poszlo nie tak, i dlaczego to w ogole zrobili, ale nijak to sie ma jakoscia do chocby Avengersow, ktory mial niesamowite dialogi, zarty ktore rzeczywiscie rozladowywaly napiecie w najmniej oczekiwany sposob i wzrastajace napiecie z epickim rozwiazaniem akcji (i to w obu czesciach). boje sie juz drugiej czesci, oby mialo jeszcze mniej wspolnego z storylinem Avengersow i innych, moze nie bede miala po co ogladac.

użytkownik usunięty
MalinaRon

Które postacie są fatalne ? Film ma wiele kreatywnych pomysłów a humor jest świetny po prostu tobie brakuje dystansu

"klimat infantylny" - ta bo tacy Avengersi mają tak dorosły klimat...

ocenił(a) film na 9
MalinaRon

Jakiś Ty poważny

ocenił(a) film na 9
MalinaRon

Akurat "Avengers" ten film kładzie na łopatki, zwłaszcza w kwestii technicznej.

Film ma parę wad, jest przede wszystkim ... za krótki. Bohaterowie najpierw rzucają się sobie do gardeł (Drax i Rocket) a po 15 minutach już są najlepszymi przyjaciółmi - za szybko do tego dochodzi, chciałbym zobaczyć więcej takich scen więcej animozji pomiędzy bohaterami.
Wydaje się też, że reżyser niepotrzebnie od razu pokazuje, że to właśnie ta piątka będzie stanowić drużynę (scena na Xandarze, przed wysłaniem ich do więzienia) a sam Drax bierze się trochę znikąd.

Od dwóch lat czytam wychodzące w Polsce komiksy o Strażnikach ale dopiero teraz mogłem poznać mały wycinek ich komiksowego debiutu (2008 rok i historia "Legacy' - 1 - 6) i tam jest fajnie pokazane, jak Peter Quill zbierał całą drużynę, przekonując każdego jej członka z osobna. Mamy też pierwszą misję i fajnie wideoblogi każdego ze Strażników.
Szkoda, że reżyser nie ugiął się i nie pozbył się gadającego szopa Rocketa ale zabrakło mu chyba odwagi aby pokazać gadającego, radzieckiego psa, Cosmo - w komiksach to on wysyła Strażników na misje i ściąga ich potem z powrotem za pomocą bransoletek paszportowych. Właściwie w obu filmach brakuje mi takich misji, gdzie Guardiansi pojawiają się w jakimś miejscu, infiltrują je, wykonują misję i teleportują się do Knowhere ale rozumiem, że wybrano inną konwencje, choć mam nadzieje, że w przyszłości, gdy będzie trzeba zmienić trochę formułę, może to wykorzystają?
Mimo wad, Strażnicy to mój ulubiony film Marvela (choć są lepsze, jak "Zimowy Żołnierz" lub "Civil War") oraz ulubiony komiks i grupa superbohaterów, oraz ulubiony kosmiczny szop ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones