PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 503
oceny
7,5 10 1 81503
6,2 10
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Fajna fabuła ale zabrakło tego co najważniejsze w animacjach... Humoru !!! Właśnie to najbardziej lubię w bajkach... W tym były dwa momenty w których pojawił mi się mały uśmiech na twarzy... No ale zdecydowanie to lepsze od Hotelu Transylwania ;)

ocenił(a) film na 7
reptile2006

zgazdam się! Choć doszedłem do wniosku że zasługuje na 8, ponieważ samo wykonanie było fantastyczne. Ostatnio animacje studia Dreamworks stają sie ciekawsze od Pixar'u.

core0309

strażnicy marzeń = najgorszy animowany film 2012 !

ocenił(a) film na 7
miki2001007

No to już chyba przesada. :D
Ja właśnie zabieram się za jego oglądnięcie, liczę, że się nie zawiodę.

neo256

liczyłem na coś super a tam brak humoru , nie dopatrzenia w scenariuszu i ogólnie moim zdaniem słabo ! może to nie jest najgorsza animacja 2012 zajmuje 3 miejsce ( po piratach i paranormanie ) !!!

ocenił(a) film na 10
miki2001007

Piraci to była najsłabasza produkcja animowana w tym roku jaka ogladałem. Usnałem na nich, próbowałem obejrzeć jeszcze raz nie dałem rady. A strażnicy byli super , nawet przez moment sie nie nudziłem.

ocenił(a) film na 9
miki2001007

i pisze to osoba, która ma w swoim awatarze plakat "Meridy walecznej"... najgorszego tworu Pixara jaki miałam nieszczęście w swoim życiu obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
miki2001007

Według mnie jest to najlepsza animacja, u mnie zajmuje pierwsze miejsce razem z "Jak wytresować smoka".
Ja osobiście dosyć często się uśmiechałam.
Natomiast co do "Meridy..." - nie nazwałabym jej super animacją. Znacznie lepsi "Strażnicy...".

ocenił(a) film na 10
miki2001007

Strasznie przesadzasz. Bajki są dla dzieci, a one są zachwycone ta bajką. Dorośli zresztą też, więc nie wiem skąd taka ocena, szczególnie że Scooby Doo oceniasz na 10/10, mimo iż jest to produkcja o kilka klas niżej.

jack78

z filmem scooby doo mam naprawdę dobre wspomnienia i poza tym można się było trochę pośmiać :)

core0309

Równie dobre co Kung Fu Panda 2?

dawidking2

słaby ze nie wiem co !

miki2001007

racja , jest bardzo slaby ! jeden z najgorszych filmow animowanych 2012 !

ocenił(a) film na 8
lolmiki

Racja, rób multi konta i pisz sam ze sobą. Skoro słaba animacja to skąd się wzięła ocena 7,6? Mylić się może jednostka, grupa już nie za bardzo.

ocenił(a) film na 8
dawidking2

Lepsze od Kung Fu Pandy 2. Właśnie obejrzałem i muszę powiedzieć, że bardzo fajna bajka, a najlepszy Zając!!! Polecam

Luukasz

Obejrzałem, ale jest tylko rewelacyjny.

ocenił(a) film na 10
reptile2006

Jak dla mnie to jest świetny film animowany. Może humoru za dużo nie było, ale ja się skupiłam na fabule. Była piękna i wzruszająca, a niektóre sceny rodem z avengers. :-) To jest naprawdę wartościowy film i jak dla mnie jest wręcz odwrotnie - najlepszy film animowany 2012. W dodatku był tam kompletny brak wątku miłosnego. Nie musiał być, bo ja się zakochałam w tym filmie.

AnOl

w sumie to w tym roku to w mało którym filmie animowanym były watki miłosne ! mnie fabuła raczej zawiodła, i nie wzruszyłem sie tak jak na ralphie demolce i meridzie walecznej !

ocenił(a) film na 10
lolmiki

Przeciez tam nawet nie chodzilo o to, zeby sie rozplakac czy cos. Film byl wzruszajacy w takim sennsie, ze ja sie wczulam ta historie, bylo mi szkoda jacka i piaska. Ogolnie sama historia mi sie ogromnie spodobala. W odpowiednich momentach byla smutna lub wesola, sokladnie tak, jak powinna. Nie rozumiem, czemu ta bajka sie wam nie podoba. Mnie idealnie przypadla do gustu.

ocenił(a) film na 10
AnOl

Pewnie mnie tu zaraz wszyscy zjadą, ale ja również uważam, że to świetny film. Naprawdę trzeba być dziwnym, żeby go nie polubić. Na świecie ma mnóstwo fanów. Świetnie zmontowany, wzruszający, przypominający dzieciństwo. Kto nie wierzył w Mikołaja czy Wróżkę Zębuszkę? Sam ten pomysł jest wspaniały. Mogłam się znów poczuć dzieckiem(choć za dorosłą się nie uważam). Ja dałam 10 i czekam teraz, aż wyjdzie na dvd, a to już niedługo:)

ocenił(a) film na 10
Sherlin

O dokladnie. I jeszcze moze byc druga czesc.

ocenił(a) film na 7
AnOl

Druga część będzie prawie na pewno. Po samym tytule można się zorientować.
W sumie film nie jest zły. Jest nawet dobry.
Choć sam tytuł jest trochę przewrotny, bo z tymi "Strażnikami" może chodzić albo o głównych bohaterów, albo o te dzieci. Film na pierwszy rzut oka jest trochę skomplikowany, później jednak okazuje się, że nie jest on taki trudny. Brakuje mi tutaj takiej zażartej walki z samym Pitchem.
Co do postaci, bardzo dobry, może nawet znakomity. Przypadły mi do gustu, szczególnie królik i Cień.
Podsumowując: dobry.

ocenił(a) film na 10
neo256

Mnie do gustu przypadł Czarny Pan i Jack. Czyli jak zwykle. Główny bohater i czarny charakter. Jak Harry i Voldemort, Luke i Vader, Frodo i Sauron. itp.

ocenił(a) film na 7
AnOl

Co do Władcy Pierścieni... mi się bardziej podobał raczej Saruman, ale to jest temat do innej dyskusji, na pewno nie pod szyldem tego filmu. :)

ocenił(a) film na 10
AnOl

Mam nadzieje na drugą część. A film świetny.

Ingrid_Fox

Też mam nadzieję że druga część powstanie. Ale to dopiero za parę lat.

ocenił(a) film na 10
adziacmg

Cóż, nie spodziewam się jej w najbliższych dwóch latach bo film jakby nie patrzeć stosunkowo nowy. Niemniej wciąż mam nadzieje.

Ingrid_Fox

Nadzieję mieć trzeba!

ocenił(a) film na 10
adziacmg

Mam.

ocenił(a) film na 8
Sherlin

Cóż, niektórzy uważają się za strasznie dorosłych. Zupełnie inaczej ogląda się animacje, gdy u boku ma się swoje dziecko, i cieszy sam fakt, jak ono to przeżywa. ''Strażnicy Marzeń'' może i zbyt brawurowa (momentami oczywiście), ale jak ktoś uważa, że to najgorsza ubiegłoroczna animacja, to chyba w życiu nie miał do czynienia z marną ''bajką'', która jest dosłownie o niczym, a przy tym ma koszmarne postaci i poziom realizacji. Tyle w temacie.

AnOl

Bo ludzie są rozbestwieni, oczekują powielania schematów Shreka, i to nie przegenialnej jedynki, a przeładowanych 2-4.
I oceniają film po tym, czego w nim nie ma, a nie po tym co w nim jest.

ocenił(a) film na 10
sosniak

Zgadzam sie z toba, przeciez nie wszystko musi byc takie samo. ten film akurat jest o czyms innym, wiec bedzie wygladal inaczej. Jesli ktos spodziewa sie zobaczyc w kazdym filmie to samo, to nie dostrzeze wazniejszych rzeczy albo mu sie nie spodobaja. Moze po prostu ktos stwierdzil, ze nie mozna robic tylko bajek, ktore nie przekazuja wartosci, ale trzeba tez czasem wyprodukowac cos, co zlapie za serce? Tak mi sie w kazdym razie wydaje.

AnOl

W ogólności się zgadzam, ale pierwszego Shreka bym w tym kontekście bronił, bo był wartościowym filmem, pod wieloma względami. :)

Choć miauczenie i tak sprowadza się do tego, że widzowie nie wiedzą, czego chcą. Wymagania wymaganiami, ale szufladkowe podejście krzywdzi wiele filmów.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Nie zgadzam się, nie każda animacja ma bawić. Zdecydowanie przyjemny obraz, fakt faktem nie śmieszył, ale chyba nie było nawet takiego zamiaru u twórców. Typowo baśniowa produkcja, bez smaczku humorystycznego. Uważam, że lepsze to, niż przepełnione tandetnymi, oklepanymi i nieśmiesznymi gagami bajki, których teraz mnóstwo. Dawno już nie widziałam nic zabawnego i dopóki twórcy nie wezmą się w garść, niech tworzą animacje na poziomie, których nie będę oglądała momentami z zażenowaniem.

ocenił(a) film na 8
Vanillia

Jak najbardziej zgadzam się, że animacje nie musza bawić. To że tak jest to tylko dlatego ,że chcą tak twórcy, a pytanie czy dzieci chcą bawić si e własnie na tych oklepanych gagach zrobionuch poid dorosłych. Strażnicy są świetni bo jest w nich magia, magia świata bajki, magia wyobraźni i magia uczuć. I wcale nie musi nadrabiać wymuszonym humorem z kolejnych części Shreka. W Strażnikach jest wszystko to co dziecko znaleźć powinno, a co nie koniecznie odnajduje w innych podobnych animacjach. Rzeczywiście Jack Mróz nie chce odejść:)) Już próbowałem z Nim rozmawiać:)) Bo teraz jak jest widoczny to chociaż wiadomo czy jest w pokoju:)):D

ocenił(a) film na 7
uczensaibaby

Jack Mróz nie odejdzie dopóki Strażnicy Marzeń będą w repertuarze w kinach ;p Widzę , że ktoś podziela moje zdanie :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Vanillia

haha:)) To chyba jeszcze troszkę potrwa:)) Trzeba byłoby powiedzieć twórcom jakiego psikusa nam zgotowali:)) także pozdrawiam

uczensaibaby

a Ralph Demolka widziałeś ? dobra animacja dla "graczy" Vandelopa wymiata ;)

ocenił(a) film na 9
reptile2006

Ja uśmiechałam się często, a parę razy się zaśmiałam. To prawda, że nie było tu tyle humoru co w innych animacjach, zabrakło żartów... Choć mi ich akurat nie brakowało:)
To bajka w trochę starszym stylu- nie nastawiona na gagi, ale na emocje i wartości.

ocenił(a) film na 10
Letrin

Słusznie. Nie wiem co poniektórzy się tak tego humoru uczepili. Był inny niż w Shreku. Nie taki 'bekająco-pierdzący'. Zresztą film nie bawić do łez a przekazać inne wartości.

reptile2006

a Ralph Demolka widziałeś ? dobra animacja dla "graczy" Vandelopa wymiata ;)

ocenił(a) film na 9
reptile2006

Animacja to film jak każdy inny. A chyba od dramatów lub horrorów humoru nie oczekujesz? Strażnicy Marzeń to typowa przygodówka(ale bardzo wciągająca. ;)

Merkura

CZekam na 2 część hehehe, bajka mi sie bardzo podobała!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones