PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 529
ocen
7,5 10 1 81529
6,3 11
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Zapowiadało się naprawdę świetnie, postacie pokrętne ale z prostoduszną głębią. Humor, może nie dla każdego łatwy do dostrzeżenia bo raczej subtelny, ale ja się nieraz ubawiłem niemal do łez. Scenariusz też dosyć prosty i bazujący na dosyć utartych rozwiązaniach, nie mniej jako, ze bajka - pasuje. Niestety u mnie film traci dwa punkty za to, że "zło przegrało" i totalny brak nowości. Tam gdzie zapowiadała się ciekawa głębia z nawiązaniami do książkowej "Alicji w krainie czarów", wyszła płytka wyobraźnia. Liczyłem na ciekawsze rozwiązania, zapowiadało się naprawdę dobrze: Tajemnica przeszłości, wyparte wspomnienia... konfrontacja z cieniem i... "Zło przegrywa"? WTF? A naprawdę niewiele brakowało. Gdyby nie to, film by moim zdaniem nie tylko nie stracił kilku punktów a zyskał.
Można było coś z tym naprawdę zrobić ciekawego, motyw bardzo wygodny do improwizacji. W sumie oczekiwałem, że Jack i "Boogie" okażą się tą samą osobą... Oczekiwałem filmu który zaproponuje ciekawsze wartości moralne nowym pokoleniom, coś ponad martwy i wewnętrznie sprzeczny dualizm zwycięstwa światła nad ciemnością. Może coś bardziej "Burtonowskiego", ale też nie do końca... No cóż... Przynajmniej było ciekawie a końcówkę można pominąć, bo inspiracja najważniejsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones