PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 503
oceny
7,5 10 1 81503
6,2 10
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Hmm

ocenił(a) film na 7

Najlepsza animacja roku się szykuje.....

Emillia_

zgadzam się, wystarczy popatrzeć na plakaty promujące film :)

Emillia_

Obawiam się, że może ją spotkać ten sam los, co "Legendy sowiego królestwa". Mi tamta animacja podobało się bardzo, jednak dla dzieci była zbyt drastyczna, a starsi niechętnie chodzili na "bajki", przez co produkcja nie odniosła wielkiego sukcesu.

ocenił(a) film na 7
Tureb

Zgadzam się "Legendy Sowiego Królestwa" to było coś! I wcale nie wstydzę się powiedzieć, że byłam na tym w kinie mało tego jestem z tego dumna i polecam ten film wszystkim powyżej 12ego rokiu życia. A co do Strażników marzeń nie jestem pewna wydaje mi się, że będzie to poprostu nie typowa bajka i puszczana będzie od 7ego ba nawet może bez limitu wiekoweego. Takie jest moje zdanie, ale kto wie moż emasz racje....

Emillia_

Szkoda, że animacji w polskich kinach nie puszczają w oryginale, bo wybrali do tego filmu naprawdę świetnych aktorów

ocenił(a) film na 7
saphira123

Tak dubbing to zło wcielone jest, okropność! Nie nawidzę gdy w bajkajch pojawia się dubbing...

Emillia_

Może i zło wcielone ale w kwestii filmów, z dubbingiem do animacji u nas nie jest tak źle, przynajmniej te najbardziej ciągnięte/komercyjne (shrek, epoka, madagaskar) są dla mnie zdubbingowane bardzo cacy. Ale w przypadku HtTYD wolałam oryginal, o wiele. Mam nadzieje, ze nie wypadną tu najgorzej bo szkoda tak dobrze dobranych oryginałów ;]
Swoją drogą, strasznie nie mogę się doczekać, poziom ekscytacji sięga u mnie zenitu a tu tyle czekać trzeba ;o

ocenił(a) film na 7
Azusa

Może niektóre dubbingi są dobre np.Sid z epoki lodowcowe. Ale to Cezary :). Powiedz mi po co tyle naprawdę świetnych aktorów podkłada głosy w bajkach a i tak ich nie słyszymy? A na przykład w The Avengers po co on był. Nawet głupio to wyglądało :)

Emillia_

Nie wiem po co (w filmach dubbing ma u mnie minusowy poziom tolerancji), a byłam na napisach więc jak bardzo głupio to brzmiało/wyglądało miałam szczęście nie doświadczyć ;] Co do bajek to naprawdę nie wypadamy najgorzej a w niektórych przypadkach śmiem twierdzić brzmimy lepiej niż oryginały (choć za dużo okazji do porównań nie miałam więc nie bedę się zagłębiać). Zaplątani byli ok, zwiastun Meridy też nie do niezdzierżenia więc w tych przypadkach naprawdę nie narzekam ;] A już najlepsze dubbingi mieliśmy w tych starszych disneyach, to było naprawdę urokliwe

ocenił(a) film na 7
Azusa

Och tak stare dubbingi Diesneya! Super. No może oprucz Królewny Śnieżki bez urazy ale jej głos okropnie mnie denerwował :]

Emillia_

Tak jak mnie Alicji ;P Choć może nie aż tak bardzo bardzo, ale jednak, zbyt piskliwy

Emillia_

Jak zobaczyłam zwiastun w kinie, to podjarałam się jak Rzym za Nerona. Nie mogę się doczekać <3

ocenił(a) film na 7
masquerade__

No pewnie ja też! ♥

Emillia_

No konkurencja raczej spać nie będzie ale to DM więc szykuje się nowa animacja od jednego z najlepszych:D
Czekam z niecierpliwością!

ocenił(a) film na 7
ZeneQr

Och blagam jaka konkurencja Madergaskar 3 czy może Epoka Lodowcowa 4 .... Nie ma szans Strażnicy Marzeń są najlepsi ;)

Emillia_

Hmm a zdajesz sobie sprawę że swój zachwyt opierasz jedynie na materiałach promocyjnych które zachwyt mają wzbudzać?:)
Owszem po obejrzeniu zwiastuna także mocno się podjarałem ale nie oceniajmy jak nie widzieliśmy całości;)
te kontynuacje powinna ta animacja z dość dużą łatwością pobić (jesli nie komercyjnie to chociaż grypką zafascynowanych fanów), chodzi mi o propozycje studiów na ten rok co jeszcze animacji nie pokazali:) chodzi mianowicie o Pixar'a i disneya (w 2010 disney wypuścił świetną animacje - Zaplątani) a w tym roku zamierza pokazać Ralpha demolkę:) też bardzo ciekawa propozycja a Pixar przecież też startuje z zupełnie nową animacją - z Meridą Waleczną:) więc jest o co walczyć i z kim, moim zdaniem wszystkie trzy mają równe szanse!:D

ocenił(a) film na 7
ZeneQr

No wiem, wiem ale jednak ta produkcja wydaje się na poziomie oscara bardziej niż pozostałe :) ale masz rację nie przekreślajmy reszty animacji, które też pewnie będą bardzo przyjemne do oglądania! ;) No cóż to tylko domysły pożyjemy zobaczymy! :D

Emillia_

otóż to pożyjemy zobaczymy;) ehh oby ta animacja okazała się zabójczo dobra:) w tedy zakończą w końcu Madagaskar:D albo Kung Fu Pandę (trójka nadchodzi) bo same w sobie są fajne ale kontynuacje to co część to słabsza:( (chodzi zwłaszcza o Madagaskar! bo np. sherk trzymał u mnie wysoki poziom w sumie do końca;) tzn do czwartej części)

ocenił(a) film na 7
ZeneQr

Miejmy nadzieję, że ta część Madagaskaru będzie ostatnia o i dobrze by było żeby to była również ostatnia część Epoki Lodowcowej, no i jeszce Kung Fu Panda się skończy i może na wszelki wypadek módlmy się, że za miliard lat nie zrobiią Shreka 5 :) Może wtedy będzie czas na zrobienie (gdy tylko bajka odniesie oczekiwany suces) 2 Strażników marzeń a kto wie może nawet 3 ale jak już jest 3 to powinna być też 4 no nie?!
Jeśli do tego dojdzie dajcie mi znać utopie się w najlbiższej sadzawce....

Emillia_

No po co się od razu topić i to w bezkresnych czeluściach sadzawki?;p jeśli strażnicy odniosą sukces...między innymi dzięki tobie (bo zapewne wybierzesz się do kina) to licz się z "konsekwencjami" że bedzie sequel a potem sequel sequela:D czyli trójeczka....to samo teraz czeka "jak wytresować smoka" dwójeczka nadchodzi a widziałem na filmwebie już stronę z trzecią częścią!:D
kasa kasa kasa:) i no kasa

ocenił(a) film na 7
ZeneQr

Przepraszam bardzo ale na 2 napewno nie pójdę chodźbym pokochała 1 :) (jak w ogóle będzie)
Ta kasa się liczy karzdy to wie nawe głupi....Taa kasa się liczy.

Emillia_

zobaczymy zobaczymy czy nie pójdziesz:) twórcy i wytwórnie mają swoje sztuczki by widza zatrzymać przy dziele które pokochali:)

ocenił(a) film na 7
ZeneQr

No dobra "pożyjemy zobaczymy" :D

ocenił(a) film na 9
Emillia_

A dla mnie szykuje się Magiczna Bajka. Dobrze że zrobili właśnie taką bajkę gdzie jest Święty Mikołaj, Zębowa Wróżka, Zajączek wielkanocny, Sandman (który jest raczej bardziej znany pokoleniu naszych rodziców niż nam) i oczywiście Jack Frost. W tych czasach dzieci zapominają wierzyć w takie Cuda, słysze że pięciolatki już nie wierzą w Św. Mikołaja a co dopiero w Zajączka czy Zębową Wróżkę, to będzie świetna animacja i przygoda na która na pewno się wybiorę, a i rodzice powinni na nią zabrać swoje dzieci. Z tego co widzę z oglądanych zwiastunów i Clipów zapowiadających, będzie naprawdę Magicznie i Cudnie, mam takie przeczucie. To samo przeczucie które miałam za nim poszłam do kina na Zaplątanych i nie zawiodłam się i wiem że tym razem też tak będzie :)

Emillia_

Wczoraj miałam okazję zobaczyć po raz pierwszy zwiastun na ekranie kinowym (na hotelu transylvania) i mimo że znam już na pamieć to i tak mniej wiecej od połowy pałałam czystą ekscytacją. Dziś większość europejczyków ma okazje iść na premierę w swoich krajach...my musimy poczekać ;( Mam nadzieję się nie zawieść choc i tak bezpośrednio przed naszą premierą muszę ostudzić swój zapał o ok 50%, nie chciałabym się niepotrzebnie zawieść mając jakieś wygórowane oczekiwania ;] Zresztą, do tego czasu doczekamy sie wielu recenzji i opinii, pozytywnych mam nadzieję ;D

ocenił(a) film na 7
Azusa

Ooo chyba się nie zawiedziesz! :)

Emillia_

Jak wspomniałam, mam taką nadzieję...zresztą tu już nie o nadzieję chodzi, taka sobie nadzieja że mnie nie zawiedzie mi nie wystarczy, chcialabym jeszcze wyjść z kina z uczuciem ze to nie było ok czy dobre ale bardzo dobre bądź rewelacyjne i taką też ocenę chciałabym z czystym sercem wystawić na filmwebie ;]

Emillia_

Kurcze, szkoda, że zawsze trzeba tak długo czekać. Chyba nie wytrzymam i zaczne czytać spoilery 8D

ocenił(a) film na 7
Emillia_

Niee ładnie ten piasek i szron wyglądał ale całość raczej taka zwyczajna, Hotel Transylwania był ciekawszą animacją.

ocenił(a) film na 7
Ewela1130

Frankenweenie też fajne ale, że hotel? No nie wiem może...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones