PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 504
oceny
7,5 10 1 81504
6,2 10
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Ale jak na razie żadna animacja nie podbije "Jak wytresować smoka", jednak "Strażnicy
marzeń" też z wyższej półki.
O dziwo dubbing wypadł bardzo dobrze, co też jest plusem animacji.
Bardzo podobała mi się ta bajka, z pewnością będę do niej wracać (:
Zabawne były te Yeti (to były Yeti?) Św. Mikołaja, kiedy jeden z nich zaczął malować roboty a
Mikołaj powiedział mu, że one mają być na czerwono, a jak zaczął malować jajka na czerwono,
to okazało się, że mają być na niebiesko.
Elfy też były zabawne (:
Ogólnie chyba najbardziej polubiłam Jack'a i Zająca - oni jakoś najbardziej przypadli mi do
gustu.
Daję 8/10 + do ulubionych.

ocenił(a) film na 5
AtramentoweSerce

Mi sie ta animacja srednio podobala. Moja ulubiona animacja jest "Jak wytresowac smoka", a na drugim miejscu "Ralph Demolka" - na tych dwoch bajkach sie nie nudzilem, w pozostalych jest zbyt wiele dlugich lub niepotrzebnych scen. Teraz sobie przypomnialem, ze Zaplatani tez byli spoko.

ocenił(a) film na 8
blizzarder

"Jak wytresować smoka" jest chyba jedną z najlepszych animacji naszych czasów. Ale "Strażnicy" też świetni według mnie.

ocenił(a) film na 5
AtramentoweSerce

Od technicznej strony, "Jak wytresowac smoka" ustepuje kilku pozycjom, natomiast od strony fabuly jest bezkonkurencyjny. Watek milosny zaliczylbym na minus, natomiast duzy plus za utrate nogi glownego bohatera.

ocenił(a) film na 8
blizzarder

Według mnie ta utrata nogi też jest wielkim plusem dla animacji, bo większość animacji kończy się "oh jak słodko, szczęśliwie - czyli happy endem. W tym wypadku ta utrata nogi jest bardzo korzystna dla całości animacji, bo coś jednak gł. bohater stracił.

AtramentoweSerce

Tylko, że to nie jest temat na temat "Jak wytresować smoka" ;) Osobiście obie animacje uwielbiam, moim zdaniem żadna drugiej nie ustępuje. W "Strażnikach marzeń" ujął mnie przede wszystkim klimat, piękna, baśniowa historia i złożoność postaci. Bohaterowie z krwi i kości.

ocenił(a) film na 5
anilewe0505

Ja bym powiedzial, ze Straznicy Marzen to animacja typowo dla dzieci, natomiast Jak wytresowac smoka moze spodobac sie zarowno mlodszym jak i starszym. Gdybym byl w wieku, w ktorym wierzy sie w Swietego Mikolaja czy Zebowa Wrozke, bajka na pewno przypadla by mi do gustu, szczegolnie gdybym zobaczyl ja w okresie swiatecznym - ma swoj klimat.

blizzarder

Polemizowałabym ;) Myślę, że mnie właśnie aż tak Strażnicy spodobali się ze względu na to, że patrzę na to z perspektywy dorosłego. Po prostu widzę w tym więcej niż dziecko, doceniam też kreacje bohaterów, np. złożoność psychiki Jack'a, a i klimat odbieram jako bardziej magiczny. Sądzę, że gdybym obejrzała tą bajkę miejąc te 5-10 lat to nie spodobałoby mi się aż tak. Po prostu nie wyłapałabym całej masy smaczków i drobiazgów, które czynią tą animację tak dobrą. Jak choćby grafika - niesamowita! Zwróciliście uwagę jak ogromną dbałość o szczegóły wykazali twórcy? Wystarczy popatrzeć np. na piórka Tooth, czy na ubranie Jack'a - ten zamarznięty śnieg, lód, coś pięknego! No i sama kreacja głównych bohaterów, dobrego (Jack) i złego (Pitch). Te postaci są bardzo ludzkie, świetnie wyjaśniono ich motywy.

ocenił(a) film na 8
anilewe0505

Świetnie ujęte to wszystko w krótką, zwięzłą wypowiedź. Miałam podobne wrażenie właśnie, choć na grafikę nie zwróciłam uwagi.

użytkownik usunięty
anilewe0505

Dokładnie, w 100% się zgadzam :)

ocenił(a) film na 7
AtramentoweSerce

Zgadzam się, to rzeczywiście świetna animacja, najlepsza jaka ostatnio powstała. Z Toy Story 3 nie wygra, ale daje radę. ;)

Zapraszam do przeczytania mojej recenzji filmu: http://piwos-filmowo.blogspot.com/2013/03/29-straznicy-marzen.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones