PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 529
ocen
7,5 10 1 81529
6,3 11
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony oglądając tą animację. Świetna fabuła, ogólnie dużo humoru i ciekawych zwrotów akcji. Z czystą satysfakcją stawiam 8/10

ocenił(a) film na 10
ILoveHaribo

Dla fanów JF znalazłam blog jaackfroost.blogspot.

ILoveHaribo

Ja zakochałam się w tym filmie. Istne widowisko, przepięknie zrobiony, oglądałam z zapartym tchem.

masquerade__

Podpisuję się pod tym :) Chciałabym żeby zrobili drugą część i opowiedzieli nam, jak Kozmotis zamienił się w Pitcha oraz chciałabym żeby dołączyli jeszcze innych bohaterów z książki np: Night light bądź Matkę Naturę...

ocenił(a) film na 9
Circus19

Tego filmu jeszcze nie oglądałam, ale mam zamiar :D mam tylko taką prośbę, czy ktoś mógłby podać tytuły książek (lub książki) na podstawie której powstał scenariusz, bo bardzo chciałabym je ( ją ) przeczytać :)
pozdrawiam :D

Sabinaz92

Film powstał na podstawie serii książek "Guardians of Chilhood". Jest dosyć popularna, ale chyba nie dostępna w Polsce ( sama chciałabym tą serie przeczytać) :<

ocenił(a) film na 8
masquerade__

Popieram. Arcydzieło moim zdaniem pod każdym względem :)

RazzleMan88

Rewelacyjny film. Rozrywka dla młodego i starszego widza :D

masquerade__

Zgadzam się z Tobą w stu procentach. Świetna bajka, która na długo zapada w pamięć. Rewelacja :)

ocenił(a) film na 9
ILoveHaribo

rewelacyjny :) Mam 20 lat, a po seansie szczerzyłam się jak małe dziecko :D Tylko Czarnego Pana mi trochę żal... Bo w sumie nie był zły, tylko samotny.

ocenił(a) film na 8
ILoveHaribo

Moim zdaniem należy również podkreślić wartości wychowawcze które niesie ze sobą ta bajka, w odróżnieniu od większości animacji rodem z USA.
(należy też przymknąć oko na to że znów amerykanie ratują cały świat, tym razem w postaci jedynego chłopca, który nie przestał wierzyć, lecz chyba tej amerykańskiej megalomanii nie da się wykorzenić)

ocenił(a) film na 8
ubikxxx

Wow, bardzo pozytywny, dobrze zrobiony film. No i głos Chris'a, mrau ;)

ubikxxx

możesz wymienic te animacje, które są antywychowacze według ciebie?

ocenił(a) film na 6
aniaopole7

Wymienię za kolegę 2 przykłady: Fanboy i Chum Chum (full ogłupienie i ogólnie obrzydzająca animacja) czy chociażby Włatcy Móch (tu nie trzeba dużo mówić)

ocenił(a) film na 6
ILoveHaribo

Tfu, amerykańskie... To Fanboy... i Lazy Town (Kręcone na Islandii ale produkcja amerykańska)

ocenił(a) film na 8
aniaopole7

Widzę że "siedzisz w temacie" zatem podam tylko jeden przykład, ale za to koronny : "Zdrapek i Pocharatka".

ILoveHaribo

hahah włączyłem dzisiaj tą bajkę siostrzenicy i siostrzeńcowi żeby się na chwilę od nich uwolnić, miałem zostać tylko na chwilkę żeby sprawdzić czy dzieciaki nie są za małe do oglądania tej bajki (początek wydawał mi się trochę straszny tonący dzieciak itd, stąd te przypuszczenia) ale nie mogłem się oderwać od ekranu lol
super bajka, śmiało można oglądać z dziećmi lub bez :>
btw. malujący yeti i mini wersja zająca rozłożyła mnie na łopatki :)

ocenił(a) film na 6
siwex19

Na mnie zrobiła wrażenie 1-sza scena (Jack nieprzytomny w wodzie + klimatyczna muzyka)

ocenił(a) film na 8
ILoveHaribo

Dokładnie, pierwsza scena już miażdży, kolejne zgniatają na miazgę. Już od początku animacja mnie wciągnęła, pierwsza scena rewelacyjna. Jest to chyba pierwsza animacja, którą od początku oglądałam z otwartymi oczyma i o dziwo nagle nie zaczęły interesować mnie ściany oraz podłoga pomieszczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones