PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597224}

Strażnicy marzeń

Rise of the Guardians
7,5 81 471
ocen
7,5 10 1 81471
6,2 10
ocen krytyków
Strażnicy marzeń
powrót do forum filmu Strażnicy marzeń

Temat poświęcony książkom z serii "The Guardians of Childhood".
Będę tutaj zamieszczać informację na ich temat-co, gdzie i jak, i dlaczego. ;)
Możemy tutaj porozmawiać o różnicach pomiędzy filmem a książkami, o fabule, postaciach; czego dusza zapragnie!

Ktoś czytał?Słyszał? A może jakieś pytania? Walcie śmiało, po to jest ten temat!

Osobiście przeczytałam wszystkie opowiadania, więc mogę co nie co opowiedzieć.

Garstka suchych informacji:
Autor-William Joyce-ilustrator i pisarz.

Opis z ROTG wiki:

"The Guardians of Childhood is a series of children's picture books and novels and the inspiration for DreamWorks' Rise of the Guardians adaptation. The books are written and illustrated by author William Joyce, whose other works include George Shrinks, Santa Calls, A Day with Wilbur Robinson, and the much loved Rolie Polie Olie series, which has earned Joyce three Emmy awards.
The series currently consists of five books and will total thirteen by its completion. Originally, it would have been seven chapter books and six picture books, but was recently changed to seven picture books, which will detail each character's origins, and five chapter books."

Lista wydanych pozycji z serii "The Guardians" (novels, opowiadania "główne"):
-Nicholas St. North and the Battle of the Nightmare King
-E. Aster Bunnymund and the Warrior Eggs at the Earth's Core!
-Toothiana: Queen of the Tooth Fairy Armies
-The Sandman and the War of Dreams

Lista wydanych pozycji z serii "The Guardians of Childhood" (picture books, originy poszczególnych postaci):
-The Man in the Moon
-The Sandman: The Story of Sanderson Mansnoozie

W przygotowaniu:
-Jack Frost (picture book), data wydania: 27.10.2015
-The Guardians of Childhood #5 (brak na razie konkretnego tytułu, novel), data wydania: 26.01.2016

Circus19

Ah, ten filmweb-nie mogę edytować posta, a chciałam go zmienić, by był bardziej przejrzysty, żeby wszystko było po kolei, tak jak należy. Nie ma sensu teraz dodawać w sumie tego samego, tylko podanego inaczej, w drugim poście. Mam nadzieję, że wszystko da się rozczytać w tym małym chaosie? :)

ocenił(a) film na 9
Circus19

Cześć,
Niedawno widziałam "Strażników Marzeń" i jestem ciekawa również książek, na bazie których powstał ten film.
Osobiście przeszukałam różne internety, ale chyba niezbyt dokładnie.
Dlatego chciałam się Ciebie zapytać, gdzie miałaś okazję się z nimi zapoznać i czy mogłabyś mnie nakierować na właściwy tor? :)

Vrcharka

Już pomagam! Przepraszam, że musiałaś czekać, ale filmweb coś nawala i jak widzisz, posty się dublują albo znikają.
Samo istnienie książek odkryłam przez przypadek w internecie, gdy wpisując "Strażnicy Marzeń filmweb" wujek google nakierował mnie na Rise of The Guardians Wiki. :) Potem zaczęły się poszukiwania na Tumblr, DA i wpadłam jak śliwka w kompot. ;) Książki dostałam w prezencie w ubiegłym roku, jednakże udało mi się wyciągnąć informację, że przyjechały z UK. O dziwo podobno książki z eBaya są tańsze niż te pojedyncze egzemplarze z allegro.
Jeśli chcesz, to mogę ci przesłać na maila sześć pierwszych rozdziałów na pdf z St.Nicka, które kiedyś przysłała mi koleżanka. :)
Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) film na 9
Circus19

Nie ma co przepraszać, to ja mam zwyczaj pisać późno w nocy. ;)
Dzięki wielkie za pomoc i zaangażowanie :D
Niestety nie miałam okazji korzystać jeszcze z Tumblra, mogłabyś mi powiedzieć jak ściąga się z niego pliki?
I czy na Tumblrze są też poprzednie części Strażników?
Przepraszam za moje głupie pytania, ale totalnie nie ogarniam tematu, jeśli chodzi o tę aplikację.

Vrcharka

Ah, zagmatwałam wszystko...
Nie, nie, wspominając o Tumblr miałam na myśli to, jak bardzo zostałam oczarowana serią. Tam nie ma książek :D Czytałam jedynie w postach różne spoilery, analizy (Tumblr to takie jakby wieeelkieeee zbiorowisko blogów, jeśli mogę to tak ująć). Książki trzeba kupić normalnie w księgarni/eBayu/Google Książka/dowolnym sklepie, gdzie je znajdziesz.

Linki na dole to linki do Tumblra ekipy, która wydrukowała fanarty i podziękowania dla Joyce'a oraz ekipy z Dreamworksa za Rise of The Guardians. Taki mały ukłon w ich stronę ;) Teraz po prostu udostępnili książkę w wersji pdf dla innych fanów.

Teraz sprawa pdf "St. Nicholas North and the Battle of Nightmare King"..
Otóż kilka miesięcy temu moja koleżanka znalazła pdf do sześciu pierwszych rozdziałów (dziwne źródło...nie pirackie, ale naprawdę śmiałam się jak głupia, gdy zobaczyłam skąd to) i przesłała mi na maila w załączniku. To nie było z Tumblr. ;) Ujęłabym to jako "kilka stron dla zachęty". :)

PS. Nie ma za co dziękować! Lubię opowiadać o Strażnikach i lubię spotykać ludzi, którzy też się nimi interesują (i mówią po polsku...).

Circus19

The Book of Belief już jest!
http://guardiansoftheguardians.tumblr.com/post/114237959476/the-guardian-of-fun- thank-you-for-downloading-the
http://guardiansoftheguardians.tumblr.com/post/114148923316/the-guardian-of-fun- thank-you-for-downloading-the
Można pobierać. ;)
Na stronce również napisano co to konkretnie jest, więc zachęcam do czytania.

Circus19

The Book of Belief już jest! (przepraszam za spóźnienie!)
http://guardiansoftheguardians.tumblr.com/post/114237959476/the-guardian-of-fun- thank-you-for-downloading-the
http://guardiansoftheguardians.tumblr.com/post/114148923316/the-guardian-of-fun- thank-you-for-downloading-the
Można pobierać! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones