PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10591}

Straceńcy

The Long Riders
6,3 637
ocen
6,3 10 1 637
Straceńcy
powrót do forum filmu Straceńcy

Z pewnością koniec lat 70 nie zalicza się do najlepszych lat jeżeli chodzi o tworzenie westernów. Niestety lata Peckinpah'a czy Leone mineły. Jednak "Straceńcy" Hilla to film który przywrócił wiarę w ten gatunek. Przede wszystkim reżyser zapożycza styl Peckinpaha stosując w scenach strzelanin zwolnienie czasu. Efekt jest piorunujący. W filmie przedstawiono historię Jessiego James'a i jego gangu. Gang który obrabia banki i pociagi i powoli staje się legendą. Jednak upadek tej "bandy" staje się nieuchronny... Praktycznie film był świetny jednak myślę że Hill mógłby poprowadzić lepiej wątek braci Ford. Było on wyjątkowy krótki. Jeszcze zabrakło mi takiego "czegoś" co sprawia że film staję się świetnoscią samą w sobie. Nie brakuje wątków humorystycznych, a ponad wszystko świetnego zakończenia w którym reżyser skorzystał ze stylu Peckinpah'a co sprawia że finałowa sekwencja jest wyśmienita. No i pomysł z bracmi był świetny. Najlepiej wychodzą bracia Carradine na czele z Davidem który zagrał moim zdaniem rolę życia. Bracia Keach również dobrze jednak James Keach trochę w cieniu Davida Carradinne'a. Ogólnie:

8,5 (9??)/10

Serdecznie Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
piter_sobiecki

A ja uważam, że to średni film. Brak westernowego klimatu jak w starszych filmach z tego gatunku. Aktorstwo całkiem niezłe, montaż świetny, jednak zabrakło powiedzmy sobie szczerze takiego "błysku", dzięki któremu "Straceńcy" byliby dużo bardziej ciekawsi. Osobiście wolę o Jesse Jamesie trochę głupawy western "Bandyci" z Farrellem.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
rzyczki

Lubię western jako gatunek filmowy , choć czasem lepsze i ciekawsze są " antywesterny '" pozbawione całej tej mitologii i typowych rozwiązań . Ten film jest częściowo zbliżony do klasycznego , ale postarano się o realia epoki , zwłaszcza kostiumy i scenografia była w porządku . Jako całość historia mi się nie spodobała , są filmy które mogę oglądać nawet parę razy jak " Jeremiasz Johnson " , a do tego już nigdy nie wrócę , chyba że przez pomyłkę ...

ocenił(a) film na 5
jjarek_filmweb

mnie tez rozczarowal...taka fajna obsada a taki kiepski western..szkoda

piter_sobiecki

Zgadzam się w pełni. To jeden z najlepszych westernów, choć z niewiadomych powodów mocno niedoceniony. Do czasu "Bez Przebaczenia" nie było lepszego, a i później ciężko cokolwiek znaleźć. Zaś Walter Hill to jeden z najbardziej niedocenionych reżyserów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones