PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658930}

Strefa X 2

Monsters: Dark Continent
4,8 2 472
oceny
4,8 10 1 2472
Strefa X 2
powrót do forum filmu Strefa X 2

Przykład

ocenił(a) film na 3

jak można wiele włożyć, a schrzanić film. Autorzy postarali się o bardzo dobrą scenografie. Przyzwoite efekty specjalne. Aktorzy grają nieźle a film jest przeraźliwie nudny. Szkoda bo mógł to być naprawdę dobry film SF.

ocenił(a) film na 4
ChrisKrasz

do tego jeszcze dobre ujęcia.

ocenił(a) film na 4
ChrisKrasz

Zgoda, scenariusz i tempo narracji zupełni skopane. Wyszedł jakiś nieudany dramat psychologiczny i słaby film wojenny.

Choć potworki mi się bardzo podobały.

ocenił(a) film na 4
ChrisKrasz

Na dodatek ten wstęp w Chicago posłużył tylko temu, by nabrać niechęci albo obojętności do głównych postaci.

Ale potworki bardzo fajne.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Dlaczego?

ocenił(a) film na 4
Uh_Huh

Myślę, że to dlatego, że twórcy albo nie mieli kontroli artystycznej nad filmem albo zaszły jakieś inne nieporozumienia w przedprodukcji. Ten film ma zupełnie inną wymowę społeczną niż ten pierwszy. Takie zmiany zazwyczaj nie zachodzą przypadkowo lub w wyniku naturalnego rozwoju osobowości I nabywania doświadczenia przez twórców.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Dlaczego początkowe sceny miałby zniechęcać do głównych bohaterów?

ocenił(a) film na 4
Uh_Huh

Z jakiejś przyczyny scharakteryzowano głównych bohaterów jako tzw. "white trash". Nijak się one nie mają do postaci z pierwszej części.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Chyba "oni" - bohaterzy, a nie one - bohaterki. Nie zgadzam się z tą oceną, wcale tak film ich nie przedstawia, scena z prostytutkami to za mało. Natomiast brak relacji do bohaterów filmu pierwszego (a nie pierwszej części - bowiem to nie jest druga część, tylko film nawiązujący do wydarzeń z pierwszego, bardzo luźno - pojawienie się kosmitów) nie jest żadnym argumentem za taką czy inną, dowolną ich oceną. Nie było cię w pierwszej części więc jesteś niefajny. Taaaa...

ocenił(a) film na 4
Uh_Huh

O jakich bohaterkach piszesz? Ja nic takiego nie napisałem. Czy Tobie ten portal wyświetla co innego niż mnie?

Pierwsza część zdobyła względną popularność i nagrody dzięki właśnie ciekawej charakteryzacji głównych bohaterów, pomimo tego iż potworów i akcji było w tamtym filmie mało.

A w tej części ten element zupełnie wyleciał. Wypełniono film jakimiś dziwnymi indywiduami z marginesu społecznego i zrobiono to w taki sposób, że nie podchodzi to ani pod publiczkę ani pod krytyków.

Dlatego ten film jest zupełnie dobrze zasłużoną klapą, pomimo sporo większego budżetu.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Poprzednia część miała bardzo podobną narrację i w sumie się ciesze, że dwójka to zachowała. Nieśpieszne tempo pozwala posmakować nieco świata który twórcy filmu stworzyli, jest bardziej klimatycznie dzięki temu. Jeśli ktoś spodziewał się ostrej napier*alanki to się zawiódł, trailer jest skopany bo przyciąga właśnie takich widzów, zamiast celować w tych którzy lubią wolniejsze tempo. Naprawdę podoba mi ten styl kręcenia filmu, skupia się na emocjach, przeżyciach bohaterów a nie na czystej akcji jak robi to wiele innych filmów. Jesteśmy przyzwyczajeni szukać w filmach jakiegoś przesłania, jakiegoś morału jak w bajce, a co jeśli takowego nie ma? W prawdziwym życiu też nie ma puenty. Chcesz to sobie zinterpretuj film jak ci się podoba, ale autorzy nie narzucają tu niczego, po prostu przedstawiają jakąś tam historię i starają się by była jak najbardziej zbliżona do prawdziwego życia. Ten film to nie jakieś arcydzieło ale na co najmniej 6 moim skromnym zdaniem zasługuje (dałem trochę wyżej za najlepsze sceny z potworami jakie widziałem od dłuższego czasu).

ocenił(a) film na 4
GODsaveTHEcat

A to jest druga część ? Ooo :)
Strefa X bardzo mi się podobała ale jeśli faktycznie tak jest to po ch. . . j taki zwiastun ?
Taka reklama nie pomoże filmowi tylko zaszkodzi, gdyż każdy nastawi się na komercyjne kino, czystą rozrywkę.
Dorwie film, i powie " Nuuudy "
I później wszędzie same marne recki.

ocenił(a) film na 8
theszatanx

A Ty to oglądałeś czy tylko trailer oceniasz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones