PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35844}

Studnia i wahadło

Pit and the Pendulum
7,0 2 603
oceny
7,0 10 1 2603
7,5 4
oceny krytyków
Studnia i wahadło
powrót do forum filmu Studnia i wahadło

Zamek na odludziu, dorożkach który nie chce dojechać bezpośrednio na miejsce, tajne przejścia i burza za oknem. Jednym kultowym słowem: "Kto lubi takie klimaty..." :)

Niesamowite jest, że relacje między bohaterami są tak naturalne. Postaci jest tylko kilka, jednak naprawdę łatwo w nie uwierzyć, przekonać się do nich. Klimat z kolei jest świetny, zakończenie typowo niedorobione... Choć nie wyłączajcie filmu zbyt wcześnie, że tak powiem. Jest tam na końcu coś mocnego...

Nie powiem, że film wciąga. Przynajmniej nie od początku, najwyżej gdzieś od połowy. Ale to solidna produkcja dająca sporo przyjemności z seansu. Strasznie spodobało mi się pukanie do drzwi...
W każdym razie - jest tajemnica, groza i konkretna dawka emocji, jak na tak krótki film. Chyba najlepsza rola Vincenta Price'a.


7/10

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Mnie wciągnął od razu.. Tajemnice i niedopowiedzenia są od samego początku.. Co ważne, nie wyjaśniają się w pewnym momencie tylko dochodzą kolejne i kolejne informacje, które czynią całość ciekawszą i sprawiają, że tym bardziej chcemy poznać rozwiązanie zagadki.. Stopniowanie grozy/napięcia w tym filmie jest niesamowite, podobnie jak cała jego konstrukcja.. Jak napisałam, na początku mamy tajemnicę, potem szaleństwo, potem odrobinę groteski, potem intrygę, cały czas coś widza zaskakuje..
Poza tym podoba mi się, że niby według opisu film to horror, ale widzę w nim więcej gotyckiej grozy.. Oczywiście nic w tym odkrywczego, tak tworzył Poe, jednak miło obejrzeć coś takiego dla odmiany.. I pytanie - czy współcześnie tworzy się jeszcze filmy w podobnym klimacie? Czy ktoś mógłby coś polecić?

ocenił(a) film na 8
Venus_Vulgivaga

nic w tym odkrywczego, tak tworzył Poe? TWORZYŁ, poza tym w porównaniu do czego film z 61 roku nie jest odkrywczy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones