PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35844}

Studnia i wahadło

Pit and the Pendulum
7,0 2 610
ocen
7,0 10 1 2610
7,5 4
oceny krytyków
Studnia i wahadło
powrót do forum filmu Studnia i wahadło

Wspaniały Edgar Allan Poe nawet w tak stosunkowo niewielkim zakresie. Jak zwykle rewelacyjny Vincent Price. Wyjątkowo mroczny i tajemniczy klimat filmu, który pomaga budować niesamowita sceneria i wspaniała muzyka. Zapadające w pamięć zakończenie. Stare i klasyczne kino grozy w najlepszym wydaniu. I ten mój ogromny sentyment do starszych horrorów...

Szkoda, że starsze horrory są tak trudno dostępne.

anonimowy

Vincent Price po prostu daje popis swojego warsztatu.
Dzięki przewrotności jego postaci film jest bardzo zaskakujący nawet obecnie. Mi też udzielił się klimat całej historii, bardzo łatwo się wczuć w opowieść dzięki muzyce.

ocenił(a) film na 9
_Animal_

To jest magia kina. Niemalże pół wieku i nadal potrafi zachwycać i robić wrażenie.

anonimowy

Według mnie takie kino nigdy nie przestanie czarować.
Klasyka daje to coś, czego nowe kino grozy nie ma.
Może to dusza i podejście do materii.

ocenił(a) film na 9
_Animal_

"Dusza" to bardzo dobre określenie:) Zacząłem je używać, kiedy termin "klimat" już nie wystarczał.

ocenił(a) film na 8
anonimowy

Zgadzam się w 100% z przedmówcami. Ten film to perełka. Wrócę do niego na pewno, ale teraz biorę się z 'Upadek domu Usherów". Vincent Price to Król Horroru!

ocenił(a) film na 7
vlad21

Bardzo dobre kino grozy lat 60-tych. A Vincent Price to oczywiście klasa sama w sobie :)

ocenił(a) film na 7
klajsterbelej

Przynajmniej dla popisu jego gry aktorskiej warto obejrzeć ten film.

ocenił(a) film na 9
endrus231

Wielu uważa, że to najlepsza ekranizacja prozy E. A. Poe. Zatem i to powinno być argumentem przemawiającym za obejrzeniem tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones