PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732348}
7,3 13 300
ocen
7,3 10 1 13300
Suburra
powrót do forum filmu Suburra

Polityka i mafia -

ocenił(a) film na 4

tym razem w wydaniu włoskim. Film za długi, z wieloma zbędnym i scenami, z niewyraźnymi rolami i takimż aktorstwem. Treść wtórna, a do tego mało odkrywcza - mafia, gangsterka i politycy. Mnie muzyka przeszkadzała, bo była zbyt pompatyczna - jak na taki film o żałosnych bandziorach i politykach - i za głośna. W sumie nie polecam, chyba że ktoś lubi patrzeć na ludzkie kukiełki.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

A mnie się spodobał właśnie z powodu pokazania badziewnej i żałosnej strony gangsterskiego żywota. Częściowo też odmitologizował mafię i jej powiązania z politykami. Może nie był zbyt odważny i demaskatorski, ani widowiskowy, ale moim zdaniem było to raczej celowe działanie twórców filmu, a nie braki w aktorstwie i reżyserii... Polecam, ale nie każdemu...

ocenił(a) film na 8
Krzypur

"Mało odkrywcza - mafia, gangsterka i politycy"

To chyba jest dosyć zamknięty schemat...
Następnym razem postaramy się dla Ciebie o kosmitów :)

ocenił(a) film na 8
simon3333

Hahahaha... ;-)

ocenił(a) film na 4
simon3333

Schemat zamknięty, ale absolutnie nie przeżuty, że tak powiem. Scenariusze ślizgają się po powierzchni, stąd moje określenie - wtórność. Nie sądzę, żebyś mógł się o coś postarać, pani Pluralis maiestatis.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

To zarzuć jakiś dobry włoski film z tego klimatu.Serial "Gomorra" widziałem :)

simon3333

"Opowieść kryminalna" Michele Placido z 2005 roku, gorąco polecam...:-)

ocenił(a) film na 8
HeadHoper4Warsaw

Dzięki :)

simon3333

Spoko, jest jeszcze taki klasyk, tego samego reżysera jako aktora, serial kryminalny pt. "Ośmiornica", wychowałem się na nim bo to lata 80-te XX wieku i mistrza Tornatore dramat gangsterski pt. "Komorysta, też z 80-tych lat...:-)

ocenił(a) film na 4
Krzypur

@ Krzypur

Mam bardzo podobne uwagi co do tego "hitu".
Schematyczny, wtórny z "płaskimi" postaciami - wieje z niego pustką!!!


ocenił(a) film na 9
Percivale

...tak jak i z Twojej zacnej głowy :)

Krzypur

Wymieniłeś wszystkie zalety, a nie wady, tego filmu, jesteś moim mistrzem...:-(

Krzypur

masz mojego kota na avatarze,a ruda bestia się nie zgodziła.

ocenił(a) film na 4
kermitzaba

Kot leży akurat obok, co jest dowodem, że jest mój. Na imię mu Szanelek.

Krzypur

dobra, koteł łaskawie w takim razie pozdrawia Twojego. Na imię mu Ruda Bestia aka Rudy Sierściuch.

ocenił(a) film na 4
kermitzaba

Miau.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Nigdy nie mów "nie polecam", bo nie każdy jest tak ograniczony w kwestii szeroko pojętej kinematografii jak Ty.

ocenił(a) film na 4
Bokciu

Czy mówisz jako nieograniczony w kwestii szeroko pojętej kinematografii?

Krzypur

Amen...:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones