PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10046452}
6,5 680
ocen
6,5 10 1 680
Suncoast
powrót do forum filmu Suncoast

Matka...

ocenił(a) film na 8

- Masz inne dzieci ? - nie.. - o Boże, mam. Ta wymiana zdań trafnie definiuje Kristine, która poza chorym synem nie widzi nikogo, nawet swojej córki Doris...

Przykre dorastanie żyć w takiej relacji, gdzie co prawda nie ma alkoholu, narkotyków czy przemocy... jest za to przelanie całej swojej miłości na chorego syna a córka nie może mieć swojego życia i dorastania wśród rówieśników.

ocenił(a) film na 7
Demolo

Spoiler alert - Dokładnie! Jestem zła na zakończenie filmu, bo co ta kobieta wyczyniała nie mieści mi się w głowie. Dzieci nie są odpowiedzialne za opiekę nad chorym rodzeństwem, mogą pomóc, ale nie można od nich tego oczekiwać cały czas. Guilt tripping, narcyzm, gaslighting to tylko niektóre wyczyny jej matki, a na koniec big love i wszystko ok - we'll have fun together again.

ocenił(a) film na 8
Cinemateur

Czyli wolałabyś, by zostały na siebie pogniewane? Kiepsko, że się pogodziły? Przecież było wyraźnie widać żal matki i jakąś jej przemianę, wszystkim wszystko było tutaj potrzebne. Skoro lubisz takie psychologiczne szufladkowanie i naznaczanie, to obok guilt trippingu, gaslightingu i podobnych... odśwież sobie może pojęcie forgivingu. ;P

ocenił(a) film na 7
tadzimierz_filmweb

Wolałabym żeby więcej było tej przemiany i o niej. Według mnie przemiana w matce nie nastąpiła, po prostu wiedziała, że traci ukochane dziecko i nie będzie mieć teraz nikogo innego poza córką, którą wcześniej wykorzystywała. Nie ma już syna, więc teraz będzie nagle okazywać uczucia córce, scenarzyści niejako narzucają wybaczenie jako naturalną kolej rzeczy bez jakiegokolwiek pochylenia się nad nim, wybaczenie jest jakby samoistne i wszystko jest nagle ok. Jest to dla mnie mało wiarygodne i krzywdzące.

ocenił(a) film na 8
Cinemateur

Takie wybaczenie też jest dobre, zresztą nie widzę tego aż tak jaskrawo, jeśli chodzi o przedstawienie tego w filmie. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones