PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115332}
6,4 21 483
oceny
6,4 10 1 21483
6,6 16
ocen krytyków
Super Size Me
powrót do forum filmu Super Size Me

naleze do grupy przekonanych...
ktos mowil ze dokument jest amerykanski... tak jest ale tez do tej publicznosci jest kierowany i osiagnal zamierzony cel...
w przeciwienstwie do pana Moora (ktos tez do niego nawiazywal) wypowiadaja sie w nim autorytety w zywieniu...
mnie przekonal....
dobrze zrobiony amerykanski dokument...
do mnie przemawia...

LA_Woman

"NIE JADLAM i NIE ZJEM W MC DONALDZIE" - To tylko pozazdrościc. Najgorzej narażone są dzieci i młodzież. Żadnego wartościowego posiłku tam nie zjesz (tłuszcz i cukier). Nawet sałatki bym tam nie kupił.

24h_7d___fAFiK__

Oj ludzie, jak nie jecie to dobrze. Nikt wam nie każe. Właśnie - nikt nie każe żywić się tylko i wyłącznie w McDonaldzie. A Spurloc oskarża tę sieć o powodowanie nadwagi u ludzi, którzy z WŁASNEJ i NIEPRZYMUSZONEJ woli wpierdalają tam aż im uszami wychodzi. Bez jaj, w ten sposób można zażądać odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu od KAŻDEJ firmy (np. ja bym oskarżył Samsunga o to, że ich produkt, czyli głośniki do komputera, spowodowały u mnie pogorszenie słuchu ;))

ocenił(a) film na 8
Malakhai

Należy jednak pamiętać, że stali bywalcy to ludzie słabo wykształceni, do których dociera obrazek a nie treść pijana. Do tej samego wora należy wrzucić dzieciaczki do 15 roku życia. I dlatego należy zwalczać postępującą macdonaldyzację naszych codziennych obyczajów. To tyczy się zarówno kultury jedzenia jak również kultury i obyczajów. Co do głośników... przeczytaj każdą instrukcję obsługi komórki, głośniczka, telewizora (wyprodukowanego po 2004 roku). Wielkimi literami jest napisane GłOśNE SłUCHANIE MUZYKI MOżE SPOWODOWAć UTRATę LUB POGORSZENIE SłUCHU. I podobnie jest z innymi produktami. Tam się doszukujemy wielu rewolucyjnych odkryć XXI-wiecznej nauki, np.:
1) Nie wolno suszyć chomika w mikrofali
2) Suszarki do włosów kategorycznie nie można prać
3) Nie można przecinać kabla od golarki, w szczególności gdy jest włożony do kontaktu.

Mając powyższe na względzie, trudno mówić o świadomych swoich wyborów konsumentach. Dlatego "WłASNA I NIEPRZYMUSZONA WOLA" tutaj nie występuje. Dlaczego? To ludzie niezdolni do krytycznego przetwarzania danych (przypomnę słabo <nieumiejętnie, niechlujnie> wykształceni i dzieci do 15 roku życia). Reklama wrzuci do głowy hasło a człowiek idzie choć sam nie myśli dlaczego, jakie są tego skutki. "SMAKUJE I KONIEC!" To coraz większa część populacji społeczeństwa nastawionego na konsumpcję ("jestem - bo jem").

Resumując: Macdonald to efekt postępującego zdziczenia obyczajowości konsumenckiej. Wszystko odbywa się na takich samych zasadach. Byle szybko, byle taniej, byle się nie spocić od myślenia. I to się tyczy rozrywki, kultury, seksu, garderoby, wykształcenia...

użytkownik usunięty
LA_Woman

Owszem Spurlock nie odkrył przysłowiowej Ameryki ale pomógł za to wielu ludziom przejżeć na oczy i ograniczyć spożywanie posiłków w McDonaldzie. Jego eksperyment pokazał wszystkim do czego może prowadzić nadmiar jedzenia fast foodów (chodziaż w przypadku Amerykanów pasuje tu słowo naług). Jeśli chodzi o oskarżenia o spowodowanie nadwagi to nie trzymają się one kupy ponieważ człowiek ma wolny wybór i nie musi tego jeść. Choć często restauracje fast food kłamią twierdząc, że ich jedzenie jest zdrowe.

użytkownik usunięty
LA_Woman

W McDonaldzie jestem kilka razy w roku, w zimie ze 2 razy na kawie :D w lecie ze 2 razy na coli i kilka razy gdy potrzebuje do wc i akurat jestem w pobliżu :D Nie lubię jeść na mieście ! Staram się odżywiać dobrze ! Nie jem słodyczy, słodzonych napojów gazowanych wypijam co najwyżej litr miesięcznie, ograniczam tłuszcz. Gdy już jednak jestem na mieście okropnie głodna zamawiam sałatkę lub jakąś rybkę w North Fish ;) - ale dzieje się to naprawdę kilka razy w roku. Nie wyobrażam sobie stołować się na co dzień w fast foodach !!! FUUUUUUUUUUUUUJJJJJJJJJ !!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10
LA_Woman

Tu w sumie nie chodzi o samego MC, tylko ogólnie, że dorośli często nie mają umiaru w jedzeniu, tyją, a ich dziecko patrzy na nich i myśli, że są normalni, ci rodzice tez myślą, że są normalni i nie widzą nic złego w tym, że dziecko jest grube. Myślę tak, ponieważ nie wieżę, że dziecko, które jest grube, ma rodziców, którzy by tego nie chcieli. Bo to oni przez jakieś pierwsze 14-15 lat dają wzór żywieniowy. Faktem jest, że jak się zje w Macu raz na tydzień trzy cheesburgery, to nic się nie dzieje. Według mnie na wszystkich produktach o dużej zawartości cholesterolu powinny być umieszczone czaszki i ostrzeżenia, że nadmierne jedzenie tego może spowodować "zawał, otyłość itp" tak jak na paczkach papierosów, ale wyobrażam sobie to społeczne oburzenie za te naklejki, bo grubasy zwykle myślą, że są cool, a to że nie mogą schudnąć to w 90% kwestia siły woli i kontrolowania siebie :)

Sub_Zero

Jakby umieszczali czaszki na wszystkich produktach pozornie niebezpiecznych to wszystko byloby oblepione czaszkami poczawszy od piwa a skonczywszy na wacikach (jednym i drugim mozna sobie krzywde zrobic;)). Nie wiem czy wiecie ale jedna kobieta w stanach zamowila kawe w Macu - wiadomo jak sie robi kawe, zaparza sie ja - kawe otrzymala, wziela do ust i sie oparzyla. Pozwala Maca do sadu ze jej nie poinformowal o mozliwosci oparzenia, sprawe wygrala. Od tego momentu w Macu na kubkach z kawa znajduje sie informacja w kilku jezykach aby uwazac bo kawa jest goraca. Moze ja bylem wychowywany jakos inaczej w domu ale od malego wiedzialem ze swierzo zapazona kawa badz herbata moge sie oparzyc. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones