PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115332}
6,4 21 485
ocen
6,4 10 1 21485
6,6 16
ocen krytyków
Super Size Me
powrót do forum filmu Super Size Me

Wiele krytycznych komentarzy widzę tutaj na forum.

Najczęściej powtarza się twierdzenie, że przecież nikt nie jada w McDonaldach trzy razy dziennie. No dobra, ten gość jadał tam ciągle przez miesiąc. Ale ludzie, którzy jadają w McDonaldach 2,3 razy w tygodniu, żyję tak miesiącami, latami. Zajmuje im to więcej niż miesiąc czasu, ale ostatecznie i tak kończą w złym stanie.

Film zrobiony dla kasy. Też mi nowość. Większość filmów robi się dla kasy. Nie wiem, jakie motywy kierowały Spurlockiem, ale bardzo możliwe, że pieniądze właśnie. No i nawet jeśli to co? Tak już jest - na filmach się zarabia.

No i oczywiście, że jedzenie fast foodów od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi. Nie o to chodzi. Chodzi o ludzi, którzy jedzą tam regularnie.

Nie jest to może jakieś arcydzieło. Wielkiego odkrycia Spurlock też nie dokonał. Jednak film w zgrabny sposób ukazuje rzeczywistość. No i ogląda się go dobrze, bo jest zwyczajnie ciekawy, a to też ważne.

I ja po obejrzeniu tego wcale nie mam ochoty na frytki. Jak już to na sałatę :D.

Swoją drogą, ciekawy jest kontrast pomiędzy tym, co pokazuje nam się w amerykańskich filmach i serialach, a rzeczywistością. Hollywoodzkie piękności kontra otyli na ulicach.

ocenił(a) film na 8
aniela917

Nie przepadam za filmową propagandą i oglądając takie filmy od razu wyłączam robienie sobie wody z mózgu (a większość filmów anty-MC, anty-Bush, anyt-cośtam to głównie czyjaś anty-propaganda).

Jak się odrzuci propagandę to film jest naprawdę ciekawy, otwiera oczy na niektóre kwestie żywienia i jest całkiem zgrabnie i ciekawie poprowadzony. Warto obejrzeć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones