PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=582044}

Superman/Batman: Apokalipsa

Superman/Batman: Apocalypse
6,5 3 709
ocen
6,5 10 1 3709
5,8 4
oceny krytyków
Superman Batman: Apokalipsa
powrót do forum filmu Superman/Batman: Apokalipsa

Pytanie

ocenił(a) film na 7

Ja dopiero powoli, od nowa (odkąd byłem dzieckiem) wkręcam się w Universum DC. Już jako dzieciak wolałem je od Marvela;) Dostęp do komiksów mam ograniczony, to skupiam się głównie na animacjach. Ostatnio obejrzałem właśnie Superman/Batman: Apocalypse, i muszę przyznać, że mi się podobało. Ale mam pytanie odnośnie Kary...
Kal, został wysłany jako dziecko na ziemię tuz przed zniszczeniem Kryptona, tak? I na ziemi dorósł. A w tej animacji widzimy, że Kara w tym samym momencie została zesłana na ziemię, i jest dużo młodsza niż Superman. Dlaczego tak jest? I tu moje pytanie kieruje zwłaszcza do znawców historii o Supermanie ;)

ocenił(a) film na 8
uzi43

Z tego co pamiętam ona dłużej podróżowała przez kosmos, a więc wolniej się starzała... Zgodnie z zasadami fizyki :)

ocenił(a) film na 8
escariote

stary, nie gadaj że masz utrudniony dostęp, jest tyle historii i wcale nie w jakichś długich seriach tylko po kilka zeszytów że ohh żałuj!!! np azyl arkham, swoją drogą napaliłem się na ten film ze względu na walkę supermana i batmana z apocyalypse'm a dostałem kilka scen z batmanem, trochę więcej z supermanem i praktycznie cały film dla super girl, trochę się czuję oszukany poprzez tytuł filmu xD

ocenił(a) film na 6
scottpilgrim

Co nie zmienia faktu, że ocena w twoim mniemaniu jest dość wysoka ;> Osobiście uważam, że to jest film ok, nie jakiś tam super, ale do obejrzenia. Jeśli miałbym wybierać z nowych animacji na temat komiksów DC to zdecydowanie polecam "JL Crisis on Two Earth" i JL The New Frontier" :) a jeśli chodzi o komiksy, poszukaj sobie ebooków z nimi, jest ich całkiem sporo, a i są całkiem ładnie przeskanowane ;) Polecam Blackest Night :D

ocenił(a) film na 8
gregorypeck811

Wiem, że dawno ale są te ebookowe komiksy w języku polskim?

ocenił(a) film na 6
AiS_366

Raczej nie dostaniesz ich w języku polskim, niestety nie znam żadnych stron, które tłumaczyłyby komiksy na j. polski. Pozostaje czytanie w oryginale albo zakup papierowych komiksów od chociażby Egmontu. Od kilku lat wydają zreebotowane serie od DC w ramach cyklu New 52. Sam cykl wprowadził dużo zamieszania, ale serie takie jak Batman Scotta Snydera są godne polecenia i dostępne w Polsce :)

ocenił(a) film na 6
gregorypeck811

W bibliotekach też bywają komiksy, nawet uniwersyteckich.

ocenił(a) film na 7
uzi43

Nie wiem jak to było w oryginalnych komiksach, mogę jedynie przedstawić Ci wersję opisaną w "Tajemnicach Smallville" (która na pewno różni się od oryginału, już przez sam fakt, że tam Kara była dorosła kiedy Clark dopiero się urodził) - SPOILER otóż statek Kary wpadł do zbiornika wodnego i woda zahibernowała ją. Jakieś 20 lat później w budynku obok tego zbiornika, gdzie przypadkiem Luthorcorp przeprowadzało swoje eksperymenty, nastąpił wybuch i wyrwał ją z hibernacji. Ale jak pisałam na początku, to wersja twórców serialu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones