PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9882}
6,3 12 061
ocen
6,3 10 1 12061
6,2 4
oceny krytyków
Superman II
powrót do forum filmu Superman II

Siemka
Mam pytanie do kogokolwiek kto przewija się przez to forum a ma jakiekolwiek pojęcie na ten temat, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, a jako że nie mogę nigdzie trafić na necie na film Superman II od Richarda Donnera. Mianowicie, czym różni się film Superman II od Lestera od tego który wydał Donner? Chodzi mi o tą wersję Donner Uncut wydaną w 2006. Byłbym wdzięczny za informacje i nie chodzi mi tutaj o jakieś powierzchowne info, tylko konkretne sceny, czym się różnią,zakończenie i inne pierdoły i jak on się ma do Supermana III,IV i V, znaczy się wiem że to drugie pytanie brzmi może głupio jako że poza I i II częścią Supermana robił ktoś inny od Donnera i zapewne nie ma powiązań jego II-ki z III, IV i V częścią, ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć, jeżeli ktoś będzie skłonny mi o tym opowiedzieć to prosiłbym o info oczywiście w formie wiadomości bo zapewne jak ktoś to wrzuci tutaj na otwarte forum to zostanie to poczytane jako jakiś spoiler czy coś i ocenzurowane. Z góry dzięki! Pozdrawiam

Michal_Orzel9

Film jest na pewno na znanym portalu z gryzoniem w tle. Natomiast co do różnic to są znaczące. Można powiedzieć że to dwa różne filmy.

SPOILER


Główne różnice:
- brak sceny z wieżą Eiflla i sceny z sokiem pomarańczowym, zamiast tego jest np. to www.youtube.com/watch?v=yIMaaqe9LCk
- Niagara jest, ale okrojona (Lois nie spada do rzeki)
- Lois w inny sposób się dowiaduje że Clark to Superman
- Kal-el rozmawia przed przemianą w człowieka jak i z powrotem w Supcia z Jor-elem (zwłaszcza ta druga rozmowa jest ciekawa w oryginale pokazano tylko że odnajduje kryształ
- debilne zakończenie; tzn takie jak w jedynce - Superman cofa czas ;/

I wiele pomniejszych. Uczucia mieszane. Wiele fajnych scen, ale debilne zakończenie i gorszy montaż dźwięku jak dla mnie... A no i brak sceny kiedy Superman na koniec naprawia Biały Dom (zlanie "śmiecia" to ostatnia scena przed sceną lotu ku słońcu).

intervieri

Dzięki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones