PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=430428}

Surogaci

Surrogates
6,4 86 727
ocen
6,4 10 1 86727
4,8 5
ocen krytyków
Surogaci
powrót do forum filmu Surogaci

"Surogaci" to obraz prawdziwy do bólu. Wychodząc z domu nie jesteśmy sobą tylko mamy surogata, postać, za którą się podajemy. Ktoś mi powie, że jego to nie dotyczy bo zawsze jest sobą, ale się grubo myli. Mało kiedy jesteśmy sobą i robimy to na co mamy ochotę, niektórzy faktycznie są ekstrawertykami i potrafią wśród ludzi robić bardzo wiele ciekawych rzeczy, nie wstydzić się kim się jest, ale i tak jakaś tam pewna cząstka każdego będzie blokować do bycia w 100% sobą. Film prawdziwy, świetnie zrealizowany. 9/10

Ciekawy opis. Pozdrawiam

theprodiger

zgadzam się z tobą

po-prostu czasami z różnych powodów ludzie lubią udawać kogoś innego '' narzucają na chwilę - maskę'' na siebie

powody są różne , nie jesteśmy sobą - aby dostosować się do grupy społecznej -efekt stadny, boimy sie oceny innych

czasami nie jesteśmy sobą - żeby poczuć się lepiej -dowartościować

oczywiście nie ma nic w tym złego

rzeczywistosc przedstawiona w filmie mi się nie podoba ponieważ robi z człowieka ''kawałek żywej gumy'' który p odłączeniu zachowuje się jak trędowaty [ciekawe jak one w takim stanie rodzą dzieci ?],a przecież człowiek powinien być zdrowy wysportowany i sex-owny


ocenił(a) film na 5

Na czym konkretnie polega snobowanie się osób które wystawiają temu filmowi "niskie" oceny?

Koncept z surogatami jest ciekawy, chętnie przeczytałbym komiks z którego został zaczerpnięty, ale realizacja pozostawia wiele do życzenia. Odczuwałem dysonans podczas oglądania; z jednej strony mamy wysokorozwinięte technologicznie marionetki (na które swoją drogą stać każdego chętnego) a z drugiej świat przyszłości nie różniący się w życiu codziennym od obecnych czasów. Jeśli ktoś jest w opozycji do technologii to automatycznie jest brudnym wieśniakiem, "amiszem" żyjącym na stertach gruzu w "rezerwatach". To wszystko nie składa się w sensowną całość. Choć raczej nie składa się w całość która wywiera na widzu jakiekolwiek odczucia, czy to pozytywne czy negatywne.

Nie jest to ani film filozoficzny, ani film akcji; nie jest to cyberpunk. Nie wiem do końca czym ten film jest. Efekty wizualne są słabe.

Ale paradoksalnie nie oglądało się go źle, stąd moja ocena.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones