PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=191945}

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
7,5 212 344
oceny
7,5 10 1 212344
5,8 25
ocen krytyków
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street
powrót do forum filmu Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Tyle sie mowi o tym Burtonie, mozna by pomyslec ze film jest po prostu przereklamowany. A jednak to prawda, ze to swietny rezyser. Film zachwyca pomyslem wykonania, jak i fabuła. Od siebie bardzo polecam :)

89imperator

mam wrażenie, że gdyby to nie był musical, to wszystko musiałoby być inne - od teatralnej formy przez kostiumy i scenografię po przerysowaną grę aktorską... nawet krwawa jatka musiałaby być "prawdziwsza", żeby nas przekonać a teraz jest tylko elementem przedstawienia.... Śpiew genialne przekazuje emocje, skupiamy się nie na samej fabule, ale na postaciach, mamy czas analizować... fakt faktem, że czasem aż za długo ;)

ocenił(a) film na 8
meliana_6

Jest w tym sens. Fanem musicali nie jestem, ale ten oglądało się mi wyjątkowo dobrze. Piosenki nie porywają, ale posiadają w sobie pewien urok. Scenariusz, scenografia, kostiumy, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Gdyby to nie był musical zapewne moja ocena była by wyższa a tak to "tylko" lub "aż" 8/10

ocenił(a) film na 10
89imperator

no prosze prosze plisss to film burtona więc się ogarnijicie tim jest zajefajny jak każdy jego film i bez piosenek to nie byl by wyjątkowy film jak wiemy tim burton to reżyser nietypowy więc gdyby to byl film bez muzyki to pod żadnym względem nie przypominal by pięknych burtonowskich filmow (tak wiem mam se kupić slownik, ale nie chce mi się pisać)

ocenił(a) film na 9
89imperator

ogółem nie lubię musicali ... a ten film to zmienił!
świetne kostiumy ,Depp, Helena i cała reszta wspaniale śpiewają . podrzynanie gardeł ... średnie ,ale nadaje określony klimat . ode mnie 9/10 ,bo na 10 oczekuję bardzo wiele od filmu ;)

ocenił(a) film na 8
89imperator

Ja także nie przepadam za musicalami, ale tego filmu nie wyobrażam sobie bez charakterystycznych piosenek :) Jest to jedna z moich ulubionych produkcji pana Burtona :D

ocenił(a) film na 8
ada1001

To w ogóle jest jedyna w swoim rodzaju produkcja. Rzadko kiedy udaje się tak sprawnie sfilmować musical

ocenił(a) film na 10
89imperator

Ja olałem fakt, że to musical oceniając bo nie ma tu odpowiedniej skali dla tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones