PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=291959}

Swołocz

Svolochi
6,7 1 265
ocen
6,7 10 1 1265
Swołocz
powrót do forum filmu Swołocz

Czy ktoś wie, co oznacza słowo swołocz ?

ocenił(a) film na 9
hohenz

nie mam przy sobie słownika ale w tłumaczenie podaje slowo - 'bękarty'..

ocenił(a) film na 7
Migotka_mrrr

dokładnie też nie wiem ale jest to chyba najbardziej obraźliwe rosyjskie określenie jakiejś osoby (coś jak u nas "kur.a")

szabla16

Najbardziej obraźliwym słowem po rosyjsku jest bladź (czyt. blad') będące wulgarnym określeniem prostytutki (ekwiwalentem słowa, które napisałeś w nawiasie).

hohenz

bzdura bzdura skąd macie tak genialnego tłumacza ani jedno określenie nie odpowiada prawdzie, słowo SWOŁACZ oznacza - NIEGODZIWIEC ,,ŁAJZA, ŚWINIA''

ocenił(a) film na 6
macrox

Też tak uważam - to zdecydowanie najtrafniejsze "tłumaczenie".

hohenz

Wg mnie rosyjskiem słowu 'SWOŁOĆ' odpowiada polski niecenzuralny wyraz 'SK..RWIEL'.

Jeanx

o zesz, zacznijmy od tego ze to slowo nie posiada jakiegos naturalnego tlumaczenia w j polskim, a samo wyrazenie odnosi sie do grupy ludzi. mozesz tak nazwac np bande tepych dresow przesiadujacych caly dzien na lawce i popijajacych piwko za pieniadze ktore wczesniej komus ukradli

ocenił(a) film na 9
Jeanx

Z was wszystkich najbliżej był Jeanx. Jestem z Buiałorusi i zapewniam nie jest to najbardziej obraźliwe słowo. Cięzko to przetłumaczyc.

ocenił(a) film na 8
hohenz

Najbliżej prawdy był użytkownik 'macrox'. "Swołoczi" to niegodziwcy...

hohenz

Hołota

Słownik wyrazów obcych PWN:
swołocz w zn. 1: -czy, lm -cze, -czy, ż; w zn. 2: -czy, ż, blm
1. pot. pogard. «o osobie postępującej nieuczciwie lub podle; łajdak»
2. pot. pogard. «o ludziach budzących odrazę swoim zachowaniem lub wyglądem; hołota, szumowina»

ocenił(a) film na 6
j0hnny_ring0

Ciekawostka. Za rzecz-pospolita.com :
"W 1671 roku sprzymierzony z Turcją hetman kozacki Piotr Doroszenko wysłał kozaków pod wodzą HOŁOTY celem zdobycia Czarnobyla.

ocenił(a) film na 10
hohenz

Swołocz to liczba poj. od słowa swołoczi (svolochi) oznacza to żę tytuł filmu to "Bękarci" I nic innego tu nie może pasować. Wynika to z samej fabuły dzieci bez rodziny ojca czy matki nazywane są bękartami.

ocenił(a) film na 8
igor888

Nie! Svoloch to nie bękart!
Svolach'em może być i człowiek, który ma rodzinę, dom, itp.
Svoloch to po prostu niegodziwy, amoralny człowiek.

hohenz

Swołocz- najgorsze bydło z Filmwebu, czyli jakieś 95% użytkowników. Taka jest prawda.

tankista

babcie akurat mam z rosji,ruski perfekt rzecz jasna...jak zobaczyla kaczynskiego w tv to odrazu Swolocz kakai...:D swolocz,czyli no...bydle,gnój,szmata ,nie da sie dokladnie przetlumaczyc

logos1996_1996

To się starowinka pomyliła, swołocz to PeŁo.

logos1996_1996

To babcia pewnie jest emerytowaną sprzątaczka z KC ,albo jakąś sekretarką,któregoś z tamtejszych sekretarzy.

hohenz

według mnie to odpowiednik polskiego "hama"

hohenz

"Swolocz" proischodit ot kornia "woloczyc" i oznaczajet nizkogo, amoralnogo, niegodnogo czelowieka, gada itp.
Jasno?:)

russkij

Sinonim slowa "podonok" (ot "dno").

russkij

Sposibo za urok ruskogo ^^

ocenił(a) film na 7
hohenz

Wydawało mi się że dla Polaka jest to słowo oczywiste, nie trzeba tłumacza, swołocz = niegodziwiec, hołota

ocenił(a) film na 6
hohenz

a mi sie jakos tak slowo swołocz kojarzy ze sposobem w jaki polskie rusofoby ogólnie określają Rosjan.
i zgadzam się z wypowiedzią Aruel - to słowo jest dosc oczywiste.
z "ciekawostek" - w napisach do tego filmu na youtube - swołocz przetlumaczona jest na- sk***syny.

braknicku87

Gdzieś dorwał napisy ?
Szukałem kilka lat temu i nie znalazłem.
Wkurzyłem się i oryginale obejrzałem.

ocenił(a) film na 6
nightgale

To pytanie do mnie? jesli tak- film z napisami dostepny jest na youtube

hohenz

W języku polskim najbliższym odpowiednikiem wg mnie będzie "bydło" w określeniu do zbiorowości ludzi.

hohenz

To i ja się dopiszę, a co. Jako, że mówi się o "ruskiej swołoczy" faktycznie chodzi o jakąś zbiorowość, i tak jak napisano wyżej - na polski należałoby to przetłumaczyć po prostu jako hołotę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones