PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32527}

Sygnał ostrzegawczy

Warning Sign
6,3 884
oceny
6,3 10 1 884
Sygnał ostrzegawczy
powrót do forum filmu Sygnał ostrzegawczy

O Filmie się nie rozpisze, bo przedmówcy to zrobili, powiem tylko, że udany.

Zasmuciła mnie jednak idea reżysera aby odejść od realizmu na rzecz romantycznego happy endu. Cała historia jest względnie prawdopodobna i ciężko się do czegoś przyczepić, nawet w momencie kiedy mężuś postanawia odbić żonkę, w końcu nie jednemu odbija na punkcie miłości. Czemu jednak doświadczony naukowiec zgadza się zaryzykować wywołanie globalnej pandemii po jednej krótkie rozmowie przez CB? "-jesteś zdrowa? -tak.-na pewno? - tak! -ok, zaraz coś wymyślimy." No proszę Was... Irytuje nawet tak drobny szczegół jak ilość żołnierzy ochraniających miejsce potencjalnej katastrofy światowej, maks 5, co było pokazane kiedy kilkunastu rednecków z jednym samochodem potrafiło sforsować ich obronę...

Dlatego -1 dla filmu. od końcowej oceny :(

użytkownik usunięty
BabciaSamoZlo

Wiesz mi się film kompletnie nie podobał bo zauważyłem wiele irracjonalnych scen... OK ale to co napisałeś o żołnierzach i profesji naukkowca to właśnie gwóźdź do trumny w moich oczach dla tego filmu.. Usprawiedliwia ich jedynie rok produkcji. Takie czasy nie wymagały prawdopodobieństw kto patrzył wtedy na realizm... NIe zmienia to faktu, że obecnie nadal popełnianych jest tyle samo błędów w tego typu obrazach... Marzy mi się by któryś reżyser zrobił w końcu film gdzie właśnie łzawa przemowa głównego bohatera by np uratować jego córkę lub żonę itp i "profesjonalista" dał się namówić co w końcowej scenie doprowadzi do katastrofy na wielką skalę i pokaże naiwność tego typu scen :)...

ocenił(a) film na 6

Realizm realizmem tylko czemu najlepszymi do
dziś filmami science-fiction są bardzo leciwe pozycje jak
Odyseja kosmiczna 2001 1968, Planeta małp 1968, Tajemnica Andromedy 1971,
Solaris 1972, Stalker 1979 czy Łowca androidów 1982.
Czemu mimo tego realizmu nie ma,
aż tak kultowych filmów w tym gatunku w tych czasach.
Czy Moon 2009 i reszta dzisiejszych solidnych pozycji dorównuje im ? Raczej nie.

ocenił(a) film na 9
returner

W pełni się zgadzam.
Nie jestem specjalnie fanem Gwiezdnych Wojen, ale ostatnio odświeżyłem sobie w HD i stare części i jedyne prawdziwe wymiatają. Pewnie, że dziecinne i pełne naiwności, ale jest tam to coś i zupełnie przyćmiewa ten szit, który dokręcili na siłę potem.

Co do tego filmu, to jak dla mnie to wspomnienia i nostalgia.
Byłem na nim jakieś 30 lat temu w kinie z kumplami i to te wspomnienia zawyżają ocenę.
Ale merytorycznie macie rację, masa nieścisłości i duża doza surrealizmu, no ale to w końcu SF ( z 1985!).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones