PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10716}

Syndykat zbrodni

The Parallax View
7,0 1 410
ocen
7,0 10 1 1410
7,2 5
ocen krytyków
Syndykat zbrodni
powrót do forum filmu Syndykat zbrodni

To jest ...

ocenił(a) film na 9

przykład klasycznego thrillera sensacyjnego z lat 70'tych. Zaczyna się politycznie (jak na Alana J. Pakule przystało), co więcej zaczyna się tak, iż ma się wrażenie że to namiastka tego co zobaczymy we "Wszystkich ludziach prezydenta" dwa lata później ale ... akcja zaczyna iść w innym kierunku !! z podszewki politycznej zostają jedynie strzępy ... a główny bohater (znów dziennikarz:)) wtapia się w środowisko organizacji poszukującej ludzi od "mokrej roboty". Film ten z pewnością nie jest wybitny ale jest naprawdę świetny a nawet trochę więcej:). Stawia wiele ciekawych pytań a co najważniejsze odpowiedzi i rozwiązania jakie serwuje nam twórca dziś nie mają prawa bytu !!! (żegnajcie złote czasy Hollywood). Osobiście jestem WIELKIM fanem amerykańskiego kina z lat 70 dlatego seans Parallax View był dla mnie prawdziwą ucztą. Jest spokojny, stonowany, trzyma w napięciu i co najważniejsze - końcówka jest taka jakiej oczekujemy od twórcy podejmującego kontrowersyjne tematy. Warto nadmienić jeszcze o scenie migawek ... jest rewelacyjna !! Moja ocena to (9/10) + pewność że jeszcze do tego wrócę i być może podwyższę do 10:). A taka ogólna refleksja jaka nasuwa mi się po seansie to, że dziś już nie ma takich filmów a kino przez to jest o wiele uboższe !! pzdr wszystkich fanów kina z lat 70'tych i nie tylko:):)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones