PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829366}

Synowie Danii

Danmarks sønner
6,3 1 062
oceny
6,3 10 1 1062
6,2 4
oceny krytyków
Synowie Danii
powrót do forum filmu Synowie Danii

Bardzo dobry

ocenił(a) film na 8

Wstrząsająca fantazja społeczna, w której dochodzi do konfliktu jak w tragedii antycznej. Pierwsza połowa filmu nie zapowiada napięcia i bezkompromisowości tej drugiej. Kiedy bohaterami stają się zło i przemoc, nikt już nie jest bez winy, i Ulaa Salim nie bierze jeńców. Świetny scenariusz o prostych mechanizmach zbrodni i odwetu, a jednak całość opowiedziana tak nieszablonowo, że jedynie dramatycznego zakończenia można się domyślać. To niesamowite, jak Skandynawowie – nie tylko Duńczycy – potrafią filmowo reagować na problemy i napięcia, które u nas doczekują się jakichś bzdurnych „Polityk”, a u nich – tak doskonale odbierającego oddech i pokazującego, jak wiele oblicz ma ludzkie okrucieństwo, obrazu. Bardzo panoramicznego, bardzo dobrego.

ocenił(a) film na 4
JaCze

Potrafią reagować? No ta, ale na to co sami sobie zgotowali. Znasz to: Socjalizm jest takim systemem, który zwalcza to, co sam stworzył.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Ale co sobie zgotowali? W wielu badaniach Dania prowadzi jako najlepszy kraj do zycia. Chodzi mi o filmową reakcję na pomruki nacjonalizmu.

JaCze

Te badania nie biorą się znikąd. Ktoś je robi i do czegoś służą.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

Byłeś w Danii? Rozmawiałeś z Duńczykami? Polacy, którzy tam wyjechali pracować i z którymi rozmawiałem, nigdy nie zamierzają wracać do Polski.

JaCze

To podobnie jak Polacy w wielu innych krajach. Ale są też tacy, którzy zmieniają zdanie. Nie tylko Polacy.
A w ogóle to co to ma do rzeczy? Gdyby zapytać ludzi, w którym kraju chcieliby żyć, to wyszłyby... Chiny.

JaCze

A ty? Masz zamiar wrócić do Polski?

ocenił(a) film na 4
JaCze

Nacjonalizm - a raczej ksenofobia - nie jest pomrukiem, ale reakcją na obcych. Bardzo obcych.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Raczej wyrazem bezradności niewiedzy i nienawiści.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Krzypur, fascynujesz mnie:) Ilekroć wchodzę na forum filmwebowe produkcji, która zrobiła na mnie wrażenie swoim kulturowym wyczuciem i społecznym zaangażowaniem, widzę uroczego rudego kotka firmującego zawsze ten sam głos głębokiego niezadowolenia, jeśli nie odrazy. I zachodzę w głowę, czemu Ty się tak męczysz i oglądasz filmy, które działają Ci na nerwy? To jakiś rodzaj masochizmu czy kompulsji?

ocenił(a) film na 4
mucha_nie_siada

To dla równowagi opinii i ocen.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Doceniam poświęcenie:) Zwłaszcza dla tak chwalebnej sprawy.

ocenił(a) film na 4
mucha_nie_siada

Czyli - krótko mówiąc - mucha nie siada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones