PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829366}

Synowie Danii

Danmarks sønner
6,3 1 062
oceny
6,3 10 1 1062
6,2 4
oceny krytyków
Synowie Danii
powrót do forum filmu Synowie Danii

polska premiera

ocenił(a) film na 7

cześć, ciekawe kiedy i czy wgl będzie polska premiera. czy ktoś coś wie?

ocenił(a) film na 6
zzuch

Jutro grają w krakowskim kinie pod baranami. Nie wiem czy jest planowana oficjalna polska premiera.

ocenił(a) film na 7
stars1_2

Ja niestety z Warszawy, ale skoro jest tak, że grają poszczególne seanse to będę śledzić i u nas!

ocenił(a) film na 9
zzuch

W Krakowie było to w ramach festiwalu Off Camera, którego został laureatem, a następnie jeszcze kilka razy puszczono w największym krakowskim kinie studyjnym za specjalnym pozwoleniem. Kiedy będzie oficjalna premiera - tego nie wiem - ale strzelam, że późną jesienią - w zeszłym roku na Off Camerze oglądałem "Utoya 22. lipca", a premierowo puszczono film dopiero w listopadzie.

ocenił(a) film na 7
Lumpi

dzięki Ci bardzo za podpowiedź

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 9
stars1_2

Ciekawe, bo ten film będzie miał trzy dodatkowe pokazy w Kinie Pod Baranami w ramach przeglądu "Letnie Tanie Kinobranie". Ten przegląd odbywa się corocznie od wielu lat, ale zawsze obejmował wyłącznie filmy, które miały za sobą normalną kinową dystrybucję w naszym kraju, dzięki czemu kino mogło kusić ekstra tanimi biletami. Nie mogę sobie przypomnieć podobnego przypadku...

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Też mnie to zdziwiło, ale żal nie skorzystać z takiej okazji, więc pędzę dzisiaj do Baranów!

ocenił(a) film na 9
ex_machina_durejko

Też popędziłem :) Ale może to nie był najlepszy pomysł, bo piątek wieczór to chyba nienajlepszy czas na podobne filmy; długo mi zajęło "wczucie się".

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

To prawda, choć dla mnie jeszcze trudniejsze było jednak "wyczucie się" po seansie, bardzo mocna i niejednoznaczna rzecz, ze scenariuszem tak przerażająco prawdopodobnym, że mało który oglądany przeze mnie ostatnio horror się może równać...

ocenił(a) film na 9
ex_machina_durejko

To też prawda... Acz ja miałem nieszczęście (i często takie miewam) siedzieć koło pary półgłówków, którzy po, co by nie spoilerować, ostatnim ważnym wydarzeniu filmu przybili sobie piątkę i salę kinową opuszczali cali w skowronkach - najwyraźniej wydawało im się, że to jest happy end :/

Owa niejednoznaczność to największa zaleta filmu, a jak się jeszcze weźmie pod uwagę, że reżyser jest przecież imigrantem tudzież dzieckiem imigrantów... Na pewno do tego filmu wrócę; będzie się go inaczej oglądać od początku wiedząc kto jest kim.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

W przedostatnim akcie, gdy spełniają się wszystkie przewidywania protagonisty (chociaż kto tu nim właściwie był - z proporcji trzeba by wnioskować, że jednak Ali), sama miałam w głowie coś na kształt może nie usprawiedliwienia, co zrozumienia dla aktu zemsty, jaki się prawdopodobnie za chwilę dokona - tylko że tak, to nie jest żadne rozwiązanie.
Bo bohaterowie oglądani przez większość ekranowego czasu, których problemy tak nas poruszały, to tylko pionki w politycznej rozgrywce, jaką napędzają proste, populistyczne diagnozy. I to jest teoretycznie tak prosta, a jednak prawdziwa i aktualna konstatacja, że włos się jeży na głowie.
I ja jestem pełna podziwu dla reżysera, który manipulację i zamknięty krąg przemocy pokazał tu w równych proporcjach po obu stronach.

ocenił(a) film na 9
ex_machina_durejko

Z pewnością czyn głównego bohatera jest zrozumiały, szczególnie biorąc pod uwagę te ekstremalne emocje, pod wpływem jakich wówczas był. Oczywiście pamiętać trzeba, że "zrozumienie" to nie to samo co "usprawiedliwienie", o czym zadziwiająco wielu ludzi zapomina.
Zgadzam się z resztą w 100%. Pozdrawiam

zzuch

Dzisiaj puszczają na Octopus Film Festival w Gdańsku :>

zzuch

Z tego co wiem, będzie premiera w tv 30 stycznia na kanale ale kino +, ale jeszcze nie wiadomo bliżej o której godz, więc jak ktoś zainteresowany warto sprawdzać ich stronę lub program tv :)

ocenił(a) film na 7
zzuch

już udało mi się obejrzeć w ramach arte kino, film był dostępny na platformie przez miesiąc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones