PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37644}

Szaleńcy

The Crazies
5,4 826
ocen
5,4 10 1 826
5,3 3
oceny krytyków
Szaleńcy
powrót do forum filmu Szaleńcy

5/10

ocenił(a) film na 5

Nie jest to Romero w najwyższej formie. Fakt, film ma niezły zamysł, jak to u tego reżysera, ale jego realizacja nie koniecznie musi się podobać. Jako fanowi horroru, zabrakło mi przede wszystkim ataków tytułowych "szaleńców". Zresztą po obejrzeniu tego filmu człowiek się zastanawia, kim tak w ogóle ci szaleńcy byli, czym się charakteryzowali? Dlaczego? Bo sceny z ich udziałem można policzyć na palcach jednej ręki. A szkoda, że brakuje takich typowych dla horroru scen bo podobać się mogą z kolei bardzo dobra atmosfera nieustannego osaczenia i fajne ukazanie paniki wywołanej wiadomością o kwarantannie. Wplecenie aspektu politycznego raczej na plus. Poza tym niestety film się niczym nie wyróżnia. Zakończenie takie jakieś niemrawe, muzyki praktycznie nie słychać a niekiedy wieje nudą. Nie jest to najlepszy film tego uznanego reżysera, ale fani i tak powinni obejrzeć. Moja ocena: 5/10.

ocenił(a) film na 6
Shady_Yo

"Sceny z ich udziałem można policzyć na palcach jednej ręki"
No jak dla mnie to jest właśnie przeciwnie. Na palcach jednej ręki to można policzyć tych którzy nie mieli żadnego objawu szaleństwa.
Praktycznie każdy skrajnie irytuje się od byle banałów, niektórzy wydają się całkowicie normalni dopóki nie zaczną mówić totalnych głupot (weźmy np. pana naukowca który najpierw jest przekonany że komórka wirusa zaczyna maleć, a potem że rosnąć i jest równie zadowolony z obu faktów, albo proponuje małżeństwo osobie którą pierwszy zobaczył na oczy), nadgorliwcy prują z karabinu jak tylko zobaczą wojskowych kiedy jeszcze kompletnie nie wiedzą czego się po nich spodziewać , a żołnierze szaleństwo to zjadają na śniadanie i popijają bezmyślnością i apatią.

Jeśli pomyślę o tym jak ten film można zgrabnie podsumować przychodzi mi do głowy coś w tym guście:
-Spokojnie Ameryko, będziemy uratowani jeśli tylko znajdziemy wszystkich którzy są szaleni
- No to pięknie, już po nas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones