PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708}

Szalona odwaga

Courage Under Fire
6,9 15 172
oceny
6,9 10 1 15172
Szalona odwaga
powrót do forum filmu Szalona odwaga

Podchodząc do seansu, miałem świadomość, że film ma już 15 lat i efekty wizualne oraz
batalistyczne mogą być na średnim poziomie. Zaskoczeni moje było wielkie gdy obejrzałem
film. Stosunkowo mała ilość efektów i scen batalistycznych w świetnym wydaniu.
Dorównywały one obecnym filmom wojennym. "Szalona Odwaga" to jednak nie typowe kino
Wojenne z pod znaku "Szeregowiec Ryan". To film spokojny skupiający się na relacjach
między ludzkich. Poznajemy osobowości dwu płaszczyznowe i to podnosi zdecydowanie
rangę filmową. Gdyby zakończenie filmu było bardziej drastyczne na co zapowiadało się
podczas seansu. Ocenił bym film znacznie wyżej. A tak całą tajemnicę prześwietliłem po 60
minutach filmu i po prostu czekałem na jej potwierdzenie. Gdyby nie doskonała gra
aktorska, mowa tu o wszystkich występach film zdecydowanie by padł a tak utrzymał swój
wysoki poziom 7+/10

ocenił(a) film na 7

Podpisuję się pod tą opinią w 100%

ocenił(a) film na 6

"Podchodząc do seansu, miałem świadomość, że film ma już 15 lat i efekty wizualne oraz batalistyczne mogą być na średnim poziomie."

Bardzo nie lubię jak ktoś tak podchodzi do sprawy, kiedy niepodważane arcydzieła kina wojennego powstawały dużo dużo wcześniej niż "Courage Under Fire", czyli '96 rok. "Pluton" czy "Czas apokalipsy" wciąż biją na głowę współczesne produkcje, zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Nawet przywołany przez Ciebie "Szeregowiec Ryan", który w tym tekście chwalisz jest ledwie dwa lata nowszy od filmu Zwicka. Nie wiem skąd się wzięło myślenie, że skoro produkcja starsza, to od razu musi mieć fatalne efekty i przestarzałe sekwencje batalistyczne, zwłaszcza że lata 90-te to wcale nie jest tak dawno. Mało tego, amerykańskie kino wojenne w XXI wieku cierpi na deficyt dobrych dzieł, bo mamy co prawda zeszłoroczny "Hacksaw Ridge", ale w poszukiwaniu kolejnego musielibyśmy się cofnąć prawie 20 lat wcześniej do "Black Hawk Down", "Szeregowca" czy "Cienkiej czerwonej linii", bo w międzyczasie nie stworzyli nic ciekawego (może pomijając dwie próby Eastwooda, ale do ksiąg się te filmy nie zapiszą złotymi zgłoskami).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones