PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112926}

Szatańskie tango

Sátántangó
8,1 3 441
ocen
8,1 10 1 3441
9,0 12
ocen krytyków
Szatańskie tango
powrót do forum filmu Szatańskie tango

Reżyser powinien za to odpowiedzieć. Nie mieści mi się w głowie, że nikt z całej ekipy filmowej nie zareagował. Zamiast 8/10 zostaje 3/10.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Kot podczas kręcenia sceny był uśpiony i nic mu się nie stało. Tu możesz o tym przeczytać: https://lwlies.com/interviews/bela-tarr-satantango-berlin-film-festival/

ocenił(a) film na 3
janusz62

Nie wierzę w to, ze względu na to, że ciało po 2h od śmierci sztywnieje, nie dzieje się to przy środkach nasennych. Zobacz sobie sceny z kotem, kiedy jest niesiony po filmowej śmierci. Jest wyraźnie sztywny. Swoją drogą już to co kazali robić dziewczynce z tym kotem to było ostre przegięcie. Ja rozumiem, że jakieś zwierze zginęło przez przypadek przy niebezpiecznej scenie, ale tu to była premedytacja i cała ekipa filmowa na to patrzyła. Podsumowując, jak dla mnie Tarr najzwyczajniej w świecie kłamie w wywiadzie. Cały motyw historii z kotem i dziewczynką, był jednym z najlepszych jakie kiedykolwiek w filmach widziałem, ale też to było na tyle przegięciem, że mimo wszystko wyszedłem z kina i reszta filmu przestała mnie interesować. A naprawdę nie jestem żadnym ekologiem.

ocenił(a) film na 9
sontagwoj

Nie jestem ekspertem w tych sprawach, mogę się tylko domyślać, że masz rację. Trochę to zabrzmiało, jakbym brał słowa Tarra jako pewnik, to nie miało tak zabrzmieć, chciałem Cię tylko poinformować. Mimo wszystko, w moim przypadku ocena moralna reżysera nie ma wpływu na ocenę filmu. Inaczej jest, kiedy film promuje szkodliwe idee (jak np. "Narodziny narodu"). Ale osoba twórcy i samo dzieło według mnie powinny pozostać odseparowane.

ocenił(a) film na 3
janusz62

Dla mnie niestety ma. Nie chodzi mi o życie prywatne twórców, ale to jakim kosztem powstał ten film, a powstał prawie na pewno kosztem życia kota (przynajmniej jednego), a na pewno kosztem znęcania się nad nim. Nie wiem co na to psychika tej dziewczynki. No nic, szkoda filmu, bo wybitny.

sontagwoj

Były w kinie bardziej realistyczne rzeczy, które były tak na prawdę sztucznie wykreowane, a Ty nie chcesz uwierzyć akurat w tego kota? Film to gra światła i cienia - nic tam nie musi być tam na prawdę.

ocenił(a) film na 3
bogusz_bogatko

Tak, nie chcę uwierzyć akurat w tego kota. Ciało sztywnieje 2h po śmierci, kot był sztywny. Ciało nie sztywnieje po środkach usypiających. Swoją drogą nie wiem jak chcesz zatuszować grą świateł i cieni trzaskanie główką kota o metalową miskę. Reżyser jeszcze żenująco się tłumaczył, że to wszystko nie było torturą, bo dziewczynka dostała tego kotka, żeby codziennie z nim się w takie coś "bawić". Czyli innymi słowy tłumacząc się, że niby kot nie zginął, powiedział że dał kotka dziewczynce i kazał jej codziennie się tak nad nim znęcać, "żeby się przyzwyczaił"...

ocenił(a) film na 6
sontagwoj

Ej, a to nie mogła nieść rekwizytu w postaci wypchanego kota? Nawet widać w niektórych ujęciach że jest lekki.

ocenił(a) film na 3
wawu

Wytworzenie tak wiernej kopii żywego zwierzęcia w sposób sztuczny szczególnie w warunkach niskobudżetowych...? Może takiego kota stworzyli, ale ja w to nie wierzę. Nie pamiętam też dokładnie tych scen, bo oglądałem kilka lat temu, ale myślę, że twórcy poszli po prostu na skróty. Na pewno były sceny gdzie było znęcanie się nad zwierzęciem, gdy dziecko zmuszało kota do picia mleka.

ocenił(a) film na 7
bogusz_bogatko

Ortografia cię dyskwalifikuje. Na wszelkich forach powinni zabierać głos tylko ci, którzy w szkole uważali i poprawną polszczyzną potrafią się posługiwać. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 3
budapest

O kurde... teraz dopiero to przeczytałem:P. Ludzie w Twoim otoczeniu muszą mieć w kit ciężko:P

sontagwoj

A ja nie wierzę, że w 1994 roku w Europie można na zimno uśmiercić kota, nakręcić to i pokazać w poważnym filmie. Przecież tam była cała ekipa, która raczej nie pozwoliłaby na zabicie kota. Pewnie byli tam rodzice dziewczynki, którzy nie pozwoliliby, żeby w czymś takim uczestniczyła. Nie, nie sądzę, żeby zginął naprawdę. Istnieje przecież taksydermia, a ciało martwego kota można bez problemu znaleźć w schronisku czy u weterynarza. Ale scena z kotem mimo wszystko okropna i okrutna.

sontagwoj

lewactwo i odlam animalizmu to choroba psychiczna, prosze sie zglosic do lekarza ale milo ze sie ujawnilas na forum. Widac z kim mamy do czynienia. Animalisci nie potrafia sie przyjaznic z ludzmi bo normalnych nie rozumieja dlatego musza manifestowac swoje 100% oddanie dla zwierzat ale robia to w chory sposob, sztuczny. Widac od razu ze maja cos z glowa.

ocenił(a) film na 3
gnat8010

"lewactwo"XD, no to ostro pojechałeś. Akurat gospodarczo i etycznie bliżej mi raczej do skrajnej prawicy, niż zwykłej prawicy:P, a Ty mi tu z lewicą:P... a to że jestem przeciwny zabijaniu zwierząt dla rozrywki, to też wynika z mojego postrzegania etyki.

ocenił(a) film na 7
gnat8010

Jesteś odpychającym, miernym prawakiem. Brzydzę się takimi jak ty. Wpełznij do nory, z której wylazłeś i więcej z niej nie wypełzaj. Jesteś najgorszym przykładem naszego gatunku.

budapest

trachy,Moje wspaniałe życie,Zło nie istnieje,Poufne lekcje perskiego,Censor,To musi być miłość,Mosquito State,Śmierć Zygielbojma,Obłoki śmierci - Bolimów 1915,Mój przyjaciel wampir,Noc pełna magii,Aileen Wuornos: American Boogeywoman. Ulubiona morderczyni Ameryki,Lada dzień,Pamiętnik Berta,Umorzenie

Popularne programy TV

Agent: Gwiazdy, Milionerzy, Kuchenne rewolucje, MasterChef Junior, Ugotowani, Kuba Wojewódzki, Kobieta na krańcu świata

Najpopularniejsze filmy na VOD:

Hiacynt onlineZmierzch onlineNa rauszu onlineLegion samobójców onlineZłe dni onlineDiuna onlineKlient onlineSzczęki onlineShang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni onlineSaga "Zmierzch": Księżyc w nowiu online

Najpopularniejsze seriale na VOD:

Squid Game onlineSprzątaczka onlineMy Name

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones