PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112926}

Szatańskie tango

Sátántangó
8,1 3 445
ocen
8,1 10 1 3445
9,0 12
ocen krytyków
Szatańskie tango
powrót do forum filmu Szatańskie tango

Niesmak, ktoś powinien zawiadomić organizacje ochrony zwierząt. Oprócz tego sam film bardzo dobry

kevin_moore

Dzięki za "spoiler".
Jeśli rzeczywiście mordują tu zwierzaka to z premedytacją nie oglądnę tego filmu, chociaż chciałem.
Dzięki za przestrogę!

Coperek_1

Dobrze, że uprzedziłeś. Też nie obejrzę.

ocenił(a) film na 10
maciusiko

"Mr. Tarr claimed in a 2001 interview that the cat was not harmed during the film and was now living with him, it is clearly in distress. Tarr insists, that scene was done humanely under a vet's supervision."

Spiff

Dzięki, ale mimo wszystko nie dam rady.

ocenił(a) film na 10
maciusiko

Jasne - rozumiem.

Scena jest długa i okrutna - nie dziwię się, że ktoś nie chce tego oglądać.

Pozdrawiam!

Spiff

Ja też :-)

ocenił(a) film na 9
maciusiko

Mój ojciec ma rację, obecnie na świecie nie ma już prawdziwych mężczyzn tylko są same c.... . Serio serduszko pęka bo zabiją zwierze ? Już widzę, jak żona biegnie do sąsiada by głowę karpiowi obciął.

ocenił(a) film na 10
Kubyra

Męskość jako obojętność na krzywdę bezbronnych zwierząt. Osobliwa definicja.

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Czemu zaraz "obojętność"? To, że mogę na coś patrzeć oznacza automatycznie, że jest mi to obojętne i żadnych we mnie uczuć nie wzbudza? Wzbudza, ale jednak "twardym trza być, nie miętkim" i nie odwracać wzroku.

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Użytkownikowi Kubyra chodziło chyba o coś innego, a ta obojętność, o której piszesz, zapewne byłaby dla ojca użytkownika Kubyra (i jego samego) podstawą do nazwania Cię "ciotą", odmówienia "prawdziwej męskości" itd.

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Hę? Chyba raczej ew. brak obojętności, emocjonalne podejście do takich scen mogłaby być podstawą do nazwania kogoś "ciotą" lub podobnie. I, cóż... Trochę się z tym zgadzam. Bo czym innym jest troszczenie się o zwierzęta i niezgoda na ich złe traktowanie, a czym innym delikatność niepozwalająca nawet na obejrzenie W FABULARNYM FILMIE (gdy wiadomo, że to jest na niby) sceny to przedstawiającej. Jasne, że nie każdy musi być twardzielem, ale to uważam za przesadę...

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Masz rację, z tą "obojętnością" w poście wyżej to oczywiście mój błąd. Z resztą Twojej wypowiedzi się nie zgadzam. Delikatność nigdy nie może być podstawą do wyrażania się pogardliwie o kimkolwiek, nawet jeżeli zgodzilibyśmy się, że jest to delikatność nadmierna.

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Dobra, zatem nikogo "ciotą" nie nazwę, przynajmniej dopóki nie założy rurek :) Ale być nadmiernie delikatnym nie należy po prostu...

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Pierwsze zdanie poczytuję jako żart. Co do drugiego nasuwa się pytanie: A dlaczego niby? ;)

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Bo świat jest brutalny i życie jest brutalne... Niestety. Zapytam przekornie: czy widok cierpiących - naprawdę, nie na niby, jak kot w filmie - ludzi, widywany w codziennych wiadomościach też jest aż takim problemem? Idę o zakład, że nie...

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

A mi taka romantyczna postawa imponuje, szanuję ją i doceniam, sądzę, że może zmieniać, obłaskawiać ten brutalny świat (vide choćby "Biały Bóg"). Kropla drąży skałę. No ale cóż, tu jest między nami różnica przekonań i pewnie nic się nie da z tym zrobić.

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

A co do Twojego pytania - nie wiemy tego, ja się nie podejmę zgadywania.

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Chyba się nie zrozumieliśmy... Ja też rozumiem niezgodę na maltretowanie zwierząt i tez się na to nie zgadzam. Chodzi mi tylko o bycie odrobinę twardym - ot, tyle, by móc np. tę scenę z kotem obejrzeć. Podobnie chociażby z widokiem krwi - są ludzie mdlejący na widok kilku kropli. Też, uważam, nie wypada tak robić, mówiąc delikatnie, i należy próbować choć to zwalczyć.

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Jeżeli taka osoba uzna, że wrażliwość, o której mówimy, jej ciąży i przeszkadza funkcjonować w brutalnym świecie, to jasne, niech próbuje "się odczulać". Jeżeli zaś uzna, że dobrze sobie radzi i dobrze się czuje ze swoją delikatnością, to też spoko i nie można taj osobie kazać się zmieniać. Myślę, że możemy tutaj zakończyć, w każdym razie ja nie mam już nic do dodania i to mój ostatni komentarz. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
aboutdesouffle

Naturalnie, że nikogo nie należy zmuszać, ale... Powiedzmy, że taka osoba powinna uznać, że jej to ciąży :) Pozdrawiam i dziękuję za rozmowę.

aboutdesouffle

Kubyra widocznie jest osobą muszącą podkreślać na każdym kroku swą pseudomęskość, która objawia się poprzez cofnięcie się do bycia barbarzyńcą, a nie człowiekiem walczącym ze eskalacją przemocy. Czyżby jakieś kompleksy Kubyra?

ocenił(a) film na 10
kevin_moore

Kotu nic się nie dzieje. Jego trupa "gra" kukła.

kevin_moore

Hipokryci. Pewnie ze smakiem jesz szyneczkę i kiełbasę.

kevin_moore

OOoo nie obejrzę bo kota mordują.
Wielkie mecyje, wasze protesty zostały dostrzeżone.

ocenił(a) film na 10
kevin_moore

No Straszne Po prostu. Tak samo jak rzekoma śmierć kota w Man Behind the Sun, i prawdziwe zabijanie w Cannibal Holocaust. Już trzeba obniżać ocenę bo zwierzątka takie biedne. Nic tylko żałosna hipokryzja i głupota

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones