PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=225686}
5,6 5 385
ocen
5,6 10 1 5385
Szatan z 7 klasy
powrót do forum filmu Szatan z 7 klasy

Nowy "szatan.." jest po prostu tragiczny. Jestem fanem starej wersji, którą można oglądać na okrągło, a ten badziew to jakaś parodia. Jakbym miał wyliczać jego słabe punkty to zabrakłoby dnia.

WISZU

hej

Ten szatan jest świetny!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 1
WISZU

musze sie zgodzic wyszło to tragicznie , po co tyle zmian ? Te piosenki sa okropne , zero klimatu z ksiazki czy nawet filmu . Nie podba mi sie ale to kwestia gustu

Bene

jakby kornel jeszcze żył ,to by chyba uciął jaja reżyserowi za taką szmirę!

WISZU

Ta nowa wersja mnie strasznie rozczarowala. Przez wiekszosc dziecinstwa ogladalam czesto starego Szatana, a ta...no rozpacz MJimo, ze wersja z lat 60 byla nie do konca zgodna z ksiazka...to byla po prostu kawalkiem dobrego filmu.

Czy mi sie zdaje, czy w spisie filmow nie ma tego Szatana?? :((

pimpinellanisum

ups...no i znalazlam stara wersje na filmwebie.

WISZU

Są obrazki na stronie: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/122268 Zajrzyjcie!

ocenił(a) film na 3
WISZU

Miało być tak pięknie a wyszło...
Zacznijmy od wielkiej klapy jaką przedstawił nam pan Tarnas. Pierwszym błędem było samo zrobienie tego filmu. Mieliśmy już świetnego Szatana z 1960 roku a pan Tarnas nam go zniszczył. Jest tyle świetnych książek a tu znowu Sztan.
Film okazał się wielką klapą. Miał być w kinach skończyło się na tym, ze film za ok 6,5 mln zł (koszt razem z serialem) poszedł do Telewizji a mogliśmy go oglądać w którąś niedziele. Żenujące aktorstwo z Bartoszem Fajge na czele. Jeżeli ten człowiek myślał, że zmierzy się z starym odtwócą szatana to moje kondolencje. Gra sztucznie. Dalej: fatalny scenariusz z tymi głupawymi i żenującymi piosenkami - ludzie po co to komu to ma byc film familijny a nie muzyczny. Podsumówując stwierdzam, że jest to jeden z najgorszych filmó roku.

Stolaz

NIe cierpię!!! Uwielbiam starego, a ten jest beznadziejny! xP

Stolaz

Niestety, podzielam wszystkie twoje uwagi, a dołożyłbym jeszcze marną, sztuczną grę Malajkata oraz - nad czym ubolewam (bo go bardzo lubię) - także Globisza. Mam wrażenie, że infantylną, wodewilową konwencję (powtarzanie przez "chórek" kwestii bohatera) sprowokowały wsadzone nie wiadomo po co piosenki, ewidentnie nieprzystające do epoki i klimatu opowieści. Pośród oceanu krytyki, jaka należy się autorom filmu, warto jednak odnotować miły ukłon twórców pod adresem scenarzystki i reżyserki pierwszej wersji filmu z roku 1960 - Marii Kaniewskiej i obsadzenie jej w epizodzie. Szkoda tylko, że remake nie sięga do pięt pierwowzorowi pani Kaniewskiej.

Stolaz

To jest najgorszy film jaki w życiu widziałam. Przed chwilą ponownie próbowałam, bo bardzo lubiłam książkę. I starą wersję też. Ja nie wiem co poszło nie tak, ale to jest pod każdym względem tragedia.

WISZU

A ja nic nie wiedzialam o nowym 'Szatanie...' z tego co tu widze, nic nie stracilam. Moze i nie obejrze wiec...i tak mi sie przykro robilo ogladajac swietna ekranizacje z 60 roku, bo powiesc ta Makuszynskiego obok 'Niewiarygodnych przygod Marka Piegusa' byla moim najukochanszym dzielem dziecinstwa. Czytalam ksiazke nieskonczona ilosc razy, nadal mam pogiete strony(juz nie jako ksiazka-calosc) dziela Makuszynskiego w pokoju i w ekranizacji tej zabraklo mi nieco ducha Kornela, ale tylko nieco. Zdaje mi sie, ze po prostu zadna ekranizacja nie jest warta tej ksiazki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones