PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9961}

Szczęki 4 - Zemsta

Jaws: The Revenge
4,2 9 629
ocen
4,2 10 1 9629
3,0 3
oceny krytyków
Szczęki 4 Zemsta
powrót do forum filmu Szczęki 4 - Zemsta

2/10

ocenił(a) film na 1

"Szczęki 4" to nie tylko jeden z najgorszych sequeli w dziejach, to też jeden z najłgupszych filmów, jakie kiedykolwiek powstały. Wiedziałem jaką sławą cieszy się to "dzieło", ale postanowiłem przekonać się o tym na własnej skórze. Wnioski?

- nie wiedziałem, że rekin może się mścić na ludziach. Nie wiedziałem, że rekin może się mścić na ludziach, którzy zabili inne rekiny. W poprzednich cześciach zwierzęta te ginęły. Kim jest więc rekin z filmu 'Szczeki 4"? Bratem, siostrą albo kuzynem rekinów, które wcześniej zginęły? Rodzinna zemsta?
- rekin potrafi śledzić samolot, którym na Bahamy lecą nasi bohaterowie.
- rekin ryczy niczym lew
- człowiek może przeżyć pod wodą, pochwycony przez rekina, pogryziony w okolicach jamu brzusznej i klatki piersiowej, wykrwawiony. Do tego ma jeszcze siłą by płynąć.
- ludzie potrafią przywoływać wspomnienia innych osób. Co z tego, że sami nie powinni w ogóle tego pamiętać?
- jeśli nie możesz zatrudnić do filmu aktora to powieś na ścianie jego portret i pokaż go w retrospekcjach. To prawie tak, jakby tam zagrał.

Szczęki 3 to był pokaz tandetnego kiczu, tragicznych efektów specjalnych i paskudnych efektów 3D. Mierne aktorstwo i irytujące delfiny. Szczęki 4 jest filmem jeszcze gorszym a to już o czymś świadczy....

ocenił(a) film na 2
witek6

Po przeczytaniu powyższej wypowiedzi pragnę również dac coś od siebie.
Jako dziecko w okolicach 7 lat byłem zakochany w szczekach i to właśnie w części 4, która namiętnie oglądałem na vhs.
Dzisiaj po upływie ponad 20 lat postanowiłem chorując z moim synem w domu obejrzeć ten film na netflixie mając nadzieję na sentymentalną podróż do przeszłości. To co jednak zobaczyłem na zawsze odmieniło moje zdanie o tym filmie. Poziom absurdu opisany w powyższej opinii to nie wszystko. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie gdyż całkowicie inaczej je zapamiętałem, zdumiony zaczalem szukać informacji w Internecie i okazało się że film ten ma przynajmniej 3 alternatywne zakończenia dorownujace sobie jednak poziomem absurdu. Chyba tylko z dziecięcego sentymentu oceniam powyższy film na 2/10 choć i ta ocena jest dla mnie za wysoka. Szkoda że takie filmy powstają wykorzystując talent i majstersztyk Spielberga jaki pokazał tworząc pierwszą część.

ocenił(a) film na 1
Worinho27

Ja jako dziecko lubiłem oglądać również Szczęki 3. Dopiero po latach, gdy wróciłem do sensu zrozumiałem jaki to potworek. O istnieniu Szczęki 4 dowiedziałem się kilka lat temu, ale dopiero w 2017 postanowiłem obejrzeć ten film. "Szczęki" to dla mnie magiczne kino, niesamowity klimat, wspaniała muzyka, dobre aktorstwo. Ten film to zupełnie inna bajka. Nie wiem po co powstał.

ocenił(a) film na 1
witek6

*seansu

witek6

Death is not end :( paranormal phenomena exsists :(

ocenił(a) film na 1
witek6

Ale też tak zły że aż śmieszny.

witek6

To tak jak z Terminatorem
pierwsza druga część spoko
lecz następne szmira.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones