PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=587468}

Szepty

The Awakening
6,5 50 979
ocen
6,5 10 1 50979
5,8 6
ocen krytyków
Szepty
powrót do forum filmu Szepty

Film był naprawdę na wysokim poziomie lecz zakończenie kompletnie zbiło mnie z tropu ponieważ są dowody na to że umarła ale też takie na to że żyje...

ocenił(a) film na 8
pmkfsaa

W takich sytuacjach ja bym bardzo chciała, żeby oficjalnie wypowiedzieli się twórcy filmu.

ocenił(a) film na 8
umberella

Reżyser twierdzi, że widz ma sobie sam wybrać, czy żyje, czy też nie, gdyż sam dostarcza dowodów tak samo na jedną, jak i drugą możliwość:
http://www.shocktillyoudrop.com/news/169205-exclusive-interview-the-awakening-di rector-nick-murphy/

Cytat:
Shock: One thing I’m not sure if you can talk about on the record is the movie’s ending. A lot of people walked out of the movie wondering if Rebecca Hall’s character was dead or not.
Murphy: It’s not intentional. This film is about people seeing what they need to and seeing what they need to is carrying forth of the film and as such, I wanted to give audiences that chance at the end. Yeah, I know what she is. Rebecca and I decided she’s alive and then she smokes and she gets a car. Yes, we accept that, but I wanted to toy with the audience and let them be subjected to the same psychological effect as the characters do in the film that if they want her to be dead, she’s dead, and if they want her to be alive, she’s alive. Interestingly, and the audiences that I’ve spoken to, it’s split generally down gender lines that women think she’s dead and men think she’s alive and I don’t know why that is and smarter men or women than me can work that out, but that tends to be how it goes. But no, I had to make my mind up, and I think it’s cheating to say, “Oh, I don’t know. You decide.” If anybody cares to know the truth, I’ll tell them but what’s imperative to me and coming from television, which is a very immediate medium, I wanted to give people plenty to talk about in the lobby afterwards. So that’s a very, very important part of the cinema-going experience. If we’re taking 10 bucks off these people, we’ve got to give them something more than an experience that ends when the credits roll and the subway chat, that matters, it just matters and this is absolutely a film that you will talk about and reanalyze on the way home in your mind. I want people to be lying in bed having watched this film, tossing over scenes in their mind and realizing how different the meaning was when viewed and reviewed knowing what you know at the end.

ocenił(a) film na 8
MarekOfficial

Nie jestem tłumaczem, jednak dla ludzi nie znających angielskiego postanowiłem (na ile umiem) przetłumaczyć połowę odpowiedzi (dalsza część niczego szczególnego do tego tematu):

Shock: Jednej rzeczy nie jestem pewien: czy możemy mówić o zakończeniu filmu. Wielu ludzi wychodząc z kina zastanawia się, czy postać Rebeki Hall jest martwa, czy, też nie.
Murphy [reżyser - przyp. tłumacza]: To niezamierzone. Film jest o ludziach, którzy widzą rzeczy, których potrzebują i chciałem na koniec filmu dać taką szansę również publiczności. Tak, wiem z czym to się wiąże. Rebeka i ja zadecydowaliśmy, że przeżyje i wtedy zapali papierosa, po czym dostarczą jej samochód. Tak, zaakceptowaliśmy to, jednak chciałem się zabawić z publicznością i poddać ich grze psychologicznej, żeby jeśli tylko chcą, to była ona na koniec martwa, lub jeśli wolą, żeby przeżyła, to żeby tak się stało.
Co ciekawe, publiczność z którą miałem przyjemność rozmawiać jest podzielona zdaniem na ten temat w zależności od ich płci: kobiety myślą, że nie żyje, lecz mężczyźni twierdzą, że przeżyła - nawet nie wiem dlaczego tak jest i może jacyś mądrzejsi mężczyźni lub kobiety będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie.
(...)

ocenił(a) film na 8
MarekOfficial

Ano własnie.. strasznie dwuznaczne zakończenie.. W sumie pewnie celowo nie pojawia się postać niani..

ocenił(a) film na 8
Lysiczka

Może dlatego, że nie żyje :-)

Wypiła truciznę wraz z Florence (gdy mówi, że Tom potrzebuje towarzystwa - chwilę później siedzi już na ziemi). Poza tym to o niej mówi dyrektor, że Florence Cathcart nie dała rady jej pomóc.

ocenił(a) film na 8
MarekOfficial

Dobrze pamiętam,że dala truciznę Florence?Chciała ją otruć, żeby "wszyscy byli razem"..

ocenił(a) film na 8
Lysiczka

Tak, dobrze pamiętasz.

ocenił(a) film na 8
MarekOfficial

:) Dziękować.

ocenił(a) film na 8
MarekOfficial

Dziękuję Ci za ten cytat, nie mogłabym inaczej zasnąć. świetnie to sobie wymyślili. Doświadcz tego, czego doświadczyi bohaterowie. Żyję, czy nie. Ja wybieram tę drugą opcję. Lek nie zdążył zadziałać. Pytanie, czy ona sama wie, że nie żyje?

ocenił(a) film na 8
pmkfsaa

A no własnie.. Czy Panowie na końcu rozmawiają o niej czy o niani?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones