PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107995}
6,1 42 321
ocen
6,1 10 1 42321
5,0 6
ocen krytyków
Szeregowiec Dolot
powrót do forum filmu Szeregowiec Dolot

A ja uważam iż

ocenił(a) film na 5


w dobie powtarzających się pomysłów na filmy przeznaczone dla koneserów animacji :) (ciągłe odgrzewane tematy: rybek (conajmniej 6 filmów),owadów (bodajże 3) lub bajkowych światów jak shrek ,kapturek - prawdziwa historia,7-dmiu krasnoludków prawdziwa historia[chociaż fabularny także o tematyce podobnej przeznaczonej raczej "niby" dla dzieci], niedługo film happy wkręt także o baśnowej tematyce)pomysł filmu animowanego z tematem II wojny światowej jest orginalny, fabuła jest przeznaczona raczej dla małych dzieci, dowcipy przetłumaczone na język Polski są jednak przeznaczone bardziej dla doroślejszej publiki :P. Nie jest dziełem pod względem animacji jak produkcje DreamWorks czy Pixaru lecz przeznaczony budżet na ten film był napewno o wiele mniejszy niż takie gigantyczne sumy jak np. na Shreka więc porównywanie go w recenzji przez pana SQNboy jest troche śmieszne. Minusem jest troche denerwujące zrobione na siłę "disneyowskie" zakończnie, chodzi mi o to że i tak każdy wie że zło przegra a Dolot jest skazany na sukces od samego początku , jednak to film przeznaczony dla dzieci więc nie można się tu spodziewać dramatyzmu niczym w filmach Scorsese, lub Szeregowcu Ryanie. Oczywiście też uważam że jest za mało animacji "tworzone za pomocą ołówka, kredek i ruchów ludzkiej ręki" (Disney podobno ma wrócić do tej formy), lecz podziwiam także grafików komputerowych którzy nie wkładają mniej siły i czasu w prace nad swymi animacjami. Podsumowując "Szeregowiec Dolot", dziełem nie jest, ale można było się tego od początku spodziewać, fabuła jest niezła chociaż mogłaby być ciekawsza, efekty też nie są złe(loty ptaków) chociaż nie wykorzystane postaci (za dużo postaci, za mało związanych z nimi wątków).Urzekło mnie złączenie faktów II wojny światowej z filmem przeznaczonym dla dzieci ,wplątanie historii w kolorową kreskówkę, a mało jest takich animacji których są fakty historyczne niestety (np.El Dorado). Nie podoba mi się też nawiązanie tytułem do Szeregowca Szeregowiec Ryan,co jest już winą polskich myślicieli :P ogólnie 6/10 pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones