PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107995}
6,1 42 313
ocen
6,1 10 1 42313
5,0 6
ocen krytyków
Szeregowiec Dolot
powrót do forum filmu Szeregowiec Dolot

Mam problem z tym filmem.
Po pierwsze - w przeciwieństwie do np. Japończyków nie ma w Europie i Stanach tradycji filmów animowanych dla dzieci. Jak na zachodnią kreskówkę dla dzieci - zbyt poważny i tło historyczne słabo naznaczone - dzieci mogą się łatwo pogubić. Nie sądzę, żeby podobał się młodzieży, która ma skłonność do negowania wszystkiego, co związane z dzieciństwem. Raczej dla dorosłych miłośników kreskówek, których nie ma zbyt wielu.
Za to świetna animacja i wykorzystanie muzyki - duży plus.

ocenił(a) film na 6
sheilax

"Po pierwsze - w przeciwieństwie do np. Japończyków nie ma w Europie i Stanach tradycji filmów animowanych dla dzieci."
Wg mnie przesadzasz i to grubo. :) Jak można powiedzieć, że w Europie i USA nie ma tradycji filmów animowanych dla dzieci? To raczej ostatnio powiedziałabym, że być może począwczy od sukcesu Shreka amerykańskie pełnometrażowe animacje zaczęły być tworzone nie tylko pod kątem małej widowni, ale i dorosłych.
Natomiast jeśli chodzi o anime to niewiele z tytułów, które widziałam uznałabym za nadające się do obejrzenia przez dzieci. Nawet moja wieloletnia obsesja Czarodziejka z Księżyca w mojej opinii nie jest czysto dla dzieci.

milkaway

Błaaa! Miałam napisać, że dla dorosłych! Kurczę, musiałam być pięknie zakręcona albo zmęczona, jak to pisałam. Czy jest tu gdzieś opcja edycji starych postów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones