PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1271}

Szklana pułapka 2

Die Hard 2
7,3 111 582
oceny
7,3 10 1 111582
7,0 19
ocen krytyków
Szklana pułapka 2
powrót do forum filmu Szklana pułapka 2

6/10

ocenił(a) film na 6

Film odrobinę lepszy od pierwszej części i jakoś jestem na swój dziwny sposób przekonany, że 3 część będzie jeszcze lepsza. Zastanawia mnie też kwestia polskiego tytułu. No bo jeśli chodzi o pierwszą część to rozumiem, że "Szklaną Pułapką" można było nazwać wieżowiec, w którym odbywała się akcja filmu ale lotniska ani samolotów już tak nie nazwiemy. Nie wydaje mi się, żeby akcja kolejnych części miała coś wspólnego z tym tytułem ale pożyjemy zobaczymy. Jak na razie:
I - 5/10
II - 6/10

ocenił(a) film na 9
pachomir

Tytuł został przetłumaczony przez polską dystrybucję jako "Szklana pułapka" oryginalny tytuł serii to "Die hard", który jest dosyć ciężki w dosłownym przetłumaczeniu stąd wzięła się "Szklana pułapka" czyli wieżowiec z pierwszej części potem poszli za ciosem, bo ciężko zmieniać tytułu kolejnych części serii. Pogrzebałem trochę w internecie i okazuje się, że w polska "Szklana pułapka" wcale nie jest najgorszym tłumaczeniem dla przykładu w Hiszpanii była "Kryształowa dżungla", a na Węgrzech kolejno "Drogo sprzedaj swoje życie", "Twoje życie jest jeszcze droższe" oraz "Twoje życie zawsze jest drogie". Bardzo ciekawe. W Rosji ''Die Hard'' to "Mocny orzech".

ocenił(a) film na 8
pachomir

ojej dopiero 21 lutego 2010 zobaczyłeś "Die hard 3"...moje kondolencje :)

ocenił(a) film na 10
pachomir

haha klasyka kina akcji, a on daje 5/10 ?? co za zenada. lepiej juz nie ogladaj filmow...

damian_filmweb

Dokładnie, psujesz w ten sposób ocenę jednego z najlepszych filmów sensacyjnych jaki powstał więc zaczekaj 3 lata i obejrzyj go jeszcze raz...

ocenił(a) film na 6
Ajfel93

średniak. Zbyt dużo fantazji...

andpol

okey : D

ocenił(a) film na 6
andpol

Takie samo odczucie miałem podczas oglądania - przesadzony film.

ocenił(a) film na 8
Psychosis7

w ogóle nie rozumiecie kina akcji. On ma taki być. jest idealny. Koleś sam rozwala bandę terrorystów, na bosaka i do tego rzucając żartami na lewo i prawo. Albo (! SPOILER !) wysadza samolot terrorystów przy okazji robiąc linię pasu do lądowania dla innych samolotów. Jeśli ktoś nie wie, że to jest i miała być komedia tylko że ubrana w nieco inne wdzianko - to przykro mi z jego powodu ;d

ocenił(a) film na 6
sliwek1992

Przykro mi z tego powodu, iż film nie trafił w me gusta, a Ty ubolewasz nad tym (bez emotikona na koniec).

ocenił(a) film na 6
damian_filmweb

Żenadą jest Twój komentarz, bo nie daje się wysokich ocen za to, że powszechnie nazywa się coś klasyką, ale za to, iż film się podobał. Wszystko zależy od indywidualnego gustu, a jeśli Ty podążasz za tym, co ktoś Ci narzuci, to gratuluję, bo jesteś podatny na manipulacje.

Twój komentarz został dodany 3 lata temu, mam nadzieję, że teraz masz coś więcej w głowie i piszesz bardziej logiczne, jak też sensowne komentarze.

ocenił(a) film na 10
Psychosis7

Chodzi o jego zenujace argumenty, a nie gust czlowieku. Zacznij myslec zanim cos napiszesz. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 6
damian_filmweb

Ja tam nie widzę nic żenującego w porównaniu do Twojej wypowiedzi, w której nawet nie potrafiłeś wyrazić tego, co tutaj teraz przedstawiasz. Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś.

ocenił(a) film na 10
Psychosis7

Nie mam ochoty polemizowac z kolejnym trollem szukajacym zaczepki. Zamilknij wiec, bo twoja opinia mnie nie interesuje.

ocenił(a) film na 6
damian_filmweb

Zatem wszyscy, którzy polemizują na filmwebie, są trollami, w tym i Ty także. Znów piszesz bez sensu, nie masz po prostu czym argumentować swych wypowiedzi, więc używasz tanich tekstów rodem z piaskownicy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
makatanka

Ale mnie pojechal... slow mi zabraklo... rozplakalem sie...

ocenił(a) film na 6

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones