PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1271}

Szklana pułapka 2

Die Hard 2
7,3 111 441
ocen
7,3 10 1 111441
6,9 17
ocen krytyków
Szklana pułapka 2
powrót do forum filmu Szklana pułapka 2

Cała seria jest OK, ale do tej cześci mam jakoś największy sentyment

Paulino_82

właśnie trwa na canal plus family

ocenił(a) film na 10
szurszacz

Nie mam tego kanału, ale jest na Cda

Paulino_82

Ja mam to samo....zdecydowanie jeden z najlepszych filmow akcji!!!!! I nigdy sie nie nudzi....zwlaszcza w Swieta!!!

ocenił(a) film na 10
Spartakus2

Tak jest!

ocenił(a) film na 9
Paulino_82

Pełna zgoda. II jest najlepsza.

ocenił(a) film na 9
Peter2013

hah, też tak mam chyba przez ten śnieg przez cały film ;)

ocenił(a) film na 10
Peter2013

Dokładnie! Wszystkiego naj w Nowym Roku!

ocenił(a) film na 10
Paulino_82

Też tak mam. Lata temu gdy oglądałem te filmy po raz pierwszy "dwójka" spodobała mi się najbardziej; wczoraj powtarzałem pierwsze trzy części i "obawiałem się", że może po latach percepcja będzie inna. Ale: nie. Nadal jest ekstra i właściwie ma według mnie tylko jedną "wadę": główny zły koleś nie jest tak wyrazisty jak Gruberowie z "jedynki" czy "trójki". Najlepszy dowód, że "dwójkę" skończyłem dosłownie kwadrans temu i już nie pamiętam, jak się nazywa. Colonel Jakiśtam... Może ten Pablo Escobar z przeceny byłby ciekawym villaniem, ale jest go w tym filmie jak na lekarstwo. Więc tylko tego brakuje temu filmowi, by móc "w pełni" przebić "jedynkę". Powinni od razu dać Jeremy'ego Ironsa do tej części.

Dla mnie to przypadek podobny do Terminatorów. Jedynka bardziej thrillerowata, dwójka nastawiona na akcję i efekty. Ba, nawet Robert Patrick (T-1000) gra w Die Hard 2! :D

ocenił(a) film na 10
rozkminator

Z tym głównym bohaterem to masz kurde rację! Właśnie czytając Twój wpis się na tym złapałem, że tez ledwo go kojarzę!:)

Paulino_82

Kwestia aktorów.

rozkminator

"Główny zły koleś" z II nie jest tak wyrazisty, bo Sadler z całym szacunkiem to jednak nie ta charyzma co Rickman i Irons.
Nota bene obaj to Brytyjczycy - ta nacja jakoś wyjątkowo dobrze wypada w rolach niemieckich czarnych charakterów :)
Przykładów jest więcej.

ocenił(a) film na 10
Paulino_82

Dla mnie też ''Szklana pułapka 2'' jest najlepsza z całej serii.To za sprawą brawurowej akcji i wspaniałego klimatu(raz John McClane jest przebywa w terminalu,raz w podziemnych korytarzach lotniska,raz w wieży kontrolnej,a raz w środku śnieżycy).

ocenił(a) film na 10
Chmielewski1999

I ten sam początek, że niby wszystko super a tu gdzieś na boku zaczyna się akcja

ocenił(a) film na 10
Paulino_82

Racja.Teraz nie tworzą takich filmów i nie potrafią tak dobrze wprowadzić widza w główną akcję filmu :)

ocenił(a) film na 10
Chmielewski1999

No niestety...

Chmielewski1999

Bo zaniedbali scenariusze na korzyść efektów specjalnych i tempa akcji - przez co dzisiejsze filmy z tego gatunku przypominają komiksy, lub gry komputerowe.

ocenił(a) film na 10
jan_niezbedny0

Oczywiście. Teraz bardziej liczy się forma, a zapominają o treści

Paulino_82

Poza tym częste przepsychologizowanie. Coraz rzadziej główny bohater kina akcji to tak jak John McClane zwyczajny, prosty i prostolinijny gość [tyle, że nie do zniszczenia fizycznie...:))) ], dziś prawie każdy musi mieć jakąś niesamowitą tajemnicę i przypominać postać, która o północy wstała z grobowca, by wykonać filmowe zadanie.

Do tego jeszcze nagminne dziś, przeklęte "filtry", powodujące, że naturalne barwy zastępuje wstrętna i ponura, sinoniebieska poświata - jak z jakiegoś filmu s.f. o rzeczywistości po wojnie nuklearnej.

Ogólnie trzy pierwsze części "Die Hard" są na dobrym, wyrównanym poziomie.
Tyle, że jedynkę wyróżnia świeżość i ten specyficzny, klaustrofobiczny klimat akcji dziejącej się w zamkniętej przestrzeni wieżowca.

użytkownik usunięty
Paulino_82

Mam takie same odczucia. Świetny klimat śnieżycy, zakamarków lotniska.
Przebija to wszystko pierwszą część.

ocenił(a) film na 10

Dokładnie! Klimat ekstra!

ocenił(a) film na 8
Paulino_82

Trudno orzec. 1 czesc byla niczego sobie - nowatorska, efektowna, z humorem i dramaturgiem. A w dodatku miala 1 z najlepszych czarnych charakterow ever. Dwojka de facto jest odgrzewanym kotletem, ale podanym na zlotej tacy. To ciekawe, bo rezyser tego filmu wlasciwie w zyciu popelnil 2 dobre filmy - 1 z nich to die hard 2:)

ocenił(a) film na 10
Qjaf

Wiesz, niektórzy robią 30 filmów i żadnego kultowego, więc dobre i te 2:)

Paulino_82

Dla mnie też najlepsza świetny klimat lepsza gra Bruce'a .

Paulino_82

Przed chwilą sobie odświeżyłem nawet fajna część .

ocenił(a) film na 9
Paulino_82

Dokładnie tak jak ja, pierwsza część bardzo dobra ale to ta kojarzy mi się ze świętami w latach 90 tych. Puszczane były w TVP.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones