PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1272}

Szklana pułapka 3

Die Hard: With a Vengeance
7,4 111 295
ocen
7,4 10 1 111295
7,4 16
ocen krytyków
Szklana pułapka 3
powrót do forum filmu Szklana pułapka 3

3-ka jest z pewnością najbardziej widowiskowa,najbardziej luzacka. Jedynka i częściowo Dwójka to dramaty sensacyjne,3-ce bliżej do komedii sensacyjnej. Miejsca klaustrofobicznych korytarzy Nakatomi i Lotniska w Waszyngtonie zastępuje niemal caly Nowy Jork. I fajnie. Jest odmiana. Jest zabawa. Takiej filmowej rozpierduchy Wielkie Jabłko chyba nigdy nie widziało. Mowie tu o realistycznej rozwałce,kreconej na "żywca",nie o licznych najazdach kosmitów,bo to inna bajka. Świetnie sie to ogląda do dziś,jest klika "kwasów",ale to zupelnie nie wadzu. Willis w formie,Jackson również. No i Irons-godny następca Rickmana.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Jeszcze jedno. W moim prywatnym rankingu 1-ka i 2-dwójka ex aequo po 10,(z lekkim wskazaniem na jedynkę),no i trójeczka na 9-piękne zwieńczenie trylogii.

ocenił(a) film na 8
kinoman77_filmweb

Maly edit:Jedynka-10,Dwójka-9,Trójka-8

kinoman77_filmweb

A potem ten gatunek kina zdechł - XXI wiek, to już durny wyścig na efekty specjalne, które zajęły miejsce dobrego scenariusza.

I tytułem uzupełnienia: IV część dało się jeszcze - jeden raz - obejrzeć, V już nie. 3 próby - i 3 razy przebrnąłem najwyżej pół godziny.

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Pełna Zgoda-takiego kina już raczej więcej nie zobaczymy. Zostają nam powtórki. Na szczęście sporo tego powstało do końca XX wieku (nie tylko Szklane Pułapki)

jan_niezbedny0

i tu sie zgodze szklanke da sie ogladac z zapartym tchem akcja bez wytchnienia ale tylko 1,2,3 czwarta już nie ten sam john a 5 mocno naciągana gdzie john jest bardziej z CIA niż z policji czy to LA czy NY masakra.

ding00

nie ma opcji edycji wiec dopisze coś o czym zapomniałem wspomnieć mamy rok 2018 a czesci od 1-3 oglada się niczym wspołczesne kino nie odzczuwam ze to było 30 lat temu owszem niektóre rzeczy rażą ale były wizjonerskie jak dotykowe ekrany oczywiscie 30 lat temu nie było takich jak to w nakatomi pokazuja dotykowy kineskop

ocenił(a) film na 9
ding00

Tak, teraz troszkę śmieszą te super nowinki techniczne , np. w dwójce mogą rozmawiać w samolocie przez telefon , a w trójce to nawet z samochodu ! Ale bajer :)

kinoman77_filmweb

2 i 3 na pierwszym miejscu najlepiej się ogląda cz 2 i ma chyba najlepszy klimat wczoraj oglądałem po raz enty dobry pomysł z lotniskiem .

kinoman77_filmweb

Prawdziwą Szklaną pułapką 4... są "Dzieci Triady" Johna Woo. Po skończeniu trójki to ten film powinno się oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones