PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612}

Szkoła uwodzenia

Cruel Intentions
6,6 139 118
ocen
6,6 10 1 139118
6,1 12
ocen krytyków
Szkoła uwodzenia
powrót do forum filmu Szkoła uwodzenia

Opinia

ocenił(a) film na 10

Wczoraj oglądałam ten film i poprostu wzruszył mnie totalnie . Nie spodziewałam się że film z roku 1999 może być taki wzruszający i prawdziwy. Nie jestem zadowolona z tego ,że w ostatniej scenie Sebastastian niestety umiera.Ale ogólnie film jest przepiękny i mam zamiar oglądnąć go jeszcze raz serdecznie polecam ten film fanom dramatów,romansów.

Nikola2233

Skoro podobał Ci się ten film polecam obejrzyj jeszcze: http://www.filmweb.pl/film/Valmont-1989-11427. Jest to bardziej klasyczna adaptacja książki. I polecam przeczytać "Niebezpieczne związki" pierwowzór.

ocenił(a) film na 10
Savant1

Dziękuje za polecenie filmu napewno obejrzę . A książkę przeczytałam przed obejrzeniem filmu :)

ocenił(a) film na 8
Nikola2233

a co ma do tego rok produkcji ?

ocenił(a) film na 10
dominas_filmweb

Dla niektórych rok produkcji ma bardzo duże znaczenie chodzi między innymi o grafikę lub inne aspekty filmu :)

Nikola2233

Dla pustych ludzi bez wyobraźni:)

Nikola2233

Zaciekawiły mnie Twoje słowa: "Nie spodziewałam się że film z roku 1999 może być taki wzruszający i prawdziwy". Możesz napisać, o co chodzi z tym rokiem 1999?
Savant1 poleca ekranizację Formana, wydaje mi się, że jeszcze bliższa duchowi de Laclosa są "Niebezpieczne związki" Frearsa. Oczywiście polecam, jeśli jeszcze nie widziałaś :-)

ocenił(a) film na 10
ACCb

z rokiem 1999 chodzi mi o to ,że oglądałam wiele filmów z tego rocznika i poprostu zraziłam się ponieważ jakość orra fabuła filmów była tak słaba ,że uznałam że nie będę już tracić czas na te filmy, ale po Szkoły Uwodzenia odzyskałam wiarę ,że są jeszcze jakieś dobre produkcje z tego rocznika . Dziękuje za polecenia filmu napewno obejrzę :)

Nikola2233

hahaha, o mój boże, ile ty masz lat, że uważasz filmy z lat 90tych za mało wzruszające i prawdziwe? ze słabą fabułą? ehhh.... pokolenie transformersów i zmierzchu

tak się składa, że wiele osób uważa lata 90te za tzw. golden years of hollywood :) wystarczy popatrzeć na filmy nominowane do oscarów w tamtym okresie... zjadłyby współczesne filmy w pierwszych przedbiegach... teraz już się takich filmów nie kręci, niestety

p.s. i żeby nie było, że uważam Cruel Intentions za film oscarowy, hahaha... po prostu zobaczyłam pierwsze zdanie tematu, więc postanowiłam zobaczyć, o co chodzi ;p to film tak kultowy, zainspirował wielu filmowców (chociażby twórców Plotkary), a Bittersweet symphony wielu uważa za utwór życia :D wystarczy go porównać ze współczesnymi filmami dla nastolatków (dno i kilometr mułu)

tolerancja91

ale z Ciebie Troll:)

Shevarash

podaj ze swojej łaski sensowne argumenty, w którym miejscu mój komentarz nosi cechy trolla... może po prostu nie rozumiesz tego pojęcia?

tolerancja91

1)Zamierzone wpływanie na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia.
2)Działanie mającego na celu ich zdyskredytowanie w oczach innych użytkowników.
3)Podkreślanie swojego doświadczenia i wiedzy w danym temacie (a w praktyce jest ona bardzo niewielka).

To, że ktoś ma tyle lat, że w głównym nurcie jego dorastania jest zmierzch i transformers nie znaczy, że trzeba się z niego śmiać... Zapewne Ty masz 3-5 lat więcej:)
Złote lata hollywood to na pewno nie lata 90te.
Współczesne filmy o nastolatkach mają taki sam przekrój jak wszystkie inne z poprzednich lat. Niektóre są denne inne są warte uwagi.

Tyle z mojej strony.

Nikola2233

Może to banalne, ale... czemu nie mogli żyć "długo i szczęśliwie"? :(

Martyna178

W większości takich filmów żyją długo i szczęśliwie. Po co , więc następny?

GarvinSitho

Masz dużo racji, ale z mojej perspektywy(ostatnio oglądam i natrafiam tylko na te, w których jedna lub obie osoby umierają) byłoby super gdyby jednak przeżył :)

ocenił(a) film na 9
Martyna178

Ja właśnie też tak mam :) Myślałam że chociaż tu zakończy się dobrze.

Nikola2233

Przeraża mnie fakt, iż ktoś może uznać ten film za dobrą produkcję...

ocenił(a) film na 10
Nikola2233

Zgadzam się z Twoją opinią. To drugi film z wielu, który jest na tyle dobry żeby mnie wzruszyć.

Nikola2233

W tytule opinia, a dalej "że w ostatniej scenie Sebastastian niestety umiera"! Dzięki!

Nikola2233

Zaznaczaj, jak chcesz spoilerować, kretynko. :/

ocenił(a) film na 6
Nikola2233

"Nie spodziewałam się że film z roku 1999 może być taki wzruszający i prawdziwy." - Uznam to za marną próbę prowokacji bo chyba nie można być tak głupim :P

ocenił(a) film na 9
Nikola2233

SPOILER SIĘ OZNACZA

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones