PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612}

Szkoła uwodzenia

Cruel Intentions
6,6 139 110
ocen
6,6 10 1 139110
6,1 12
ocen krytyków
Szkoła uwodzenia
powrót do forum filmu Szkoła uwodzenia

Zakończenie...

ocenił(a) film na 9

Czy Wam też zakończenie tego filmu dało dużo do myślenia? Obejrzałem dziś Szkołę Uwodzenia po raz trzeci i dopiero zauważyłem związek pomiędzy początkiem a końcem filmu. W pierwszej scenie Sebastian jedzie samochodem a na siedzeniu pasażera leży jego dziennik. Jak wiemy jest on wtedy jeszcze intrygantem bez uczuć (dopiero miłość do Annette zmienia go). Natomiast ostatnia scena przedstawia samą Annette w identycznej sytuacji. Jakby tego było mało jej uśmiech nie kojarzy się raczej z kobietą załamaną śmiercią ukochanego... Z jednej strony można to odbierać jako zwykły uśmiech po wspomnieniu pięknych chwil przeżytych z Sebastianem, z drugiej, nawiązanie do początkowej sceny, przez co okazałoby się, że to Annette jest największą intrygantką i to ona bawiła się Sebastianem. Można to interpretować na różne sposoby, dzięki czemu film wiele zyskuje w moich oczach.

matleyoshka

Bo ów tytuł mówi sam za siebie.

ocenił(a) film na 5
Damian_

szczerze dzisiaj dopiero go ogladnelam i wszystko wydawalo mi sie ok procz tego usmiechu.Po wszystkich tutaj wpisach zaczelam sie zastanawiac czy aby Anett od poczatku tego nie uknula.Ten wpis do gazetki o zachowaniu dziewictwa,zdrada chlopaka ktory byl na poczatku a potem po przespaniu sie z Sebastianem zapomniala o nim. Mam dziwne wrazenie,ze sama wszystko uknula,aby jakos ukazac sprawiedliwosc nad tym wszystkim.Sama nie wiem ale cos mi sie w niej nie podobalo,nie wygladala na tak grzeczna dziewczynke,jaka zapowiadala,ze jest.
Moze sama sie zakochala w Sebastianie,albo bo prostu bardzoo go lubila i nic wiecej.
Nie jestem pewna jej usmiechu.
Ale chyba o to powinno chodzic w filmach,zeby dac do myslenia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones