PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 002
oceny
7,1 10 1 33002
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

uwazam, iz film jest zdecydowanie lepszy od "Letters from Iwo Jima", bardziej rzeczywisty i realny, wcale nie propagandowy, a jak ktos sie juz doszuka czegos, to moze sie takze doszukac podobnych w kazdym innym filmie, nawet i w "Shreku", wiec uznaje to za zwykle czepialstwo, troszke za dlogi, ale ogolnie zdecydowanie polecam 7.5/10

Bambim

A ja sie nie zgodze-uwazam ze film Letters From Iwo Jima jest duzo duzo lepszy niz Sztandar Chwały. koniec i kropka :)

ocenił(a) film na 8
mikrosystemy

Też się nie zgadzam. Listy były lepsze. niewiem co tam było ZDECYDOWANIE lepsze że tak twierdzisz. amerykanie?

ocenił(a) film na 6
mikrosystemy

Również i moim zdaniem lepszym filmem jest "Listy z Iwo Jimy".

ocenił(a) film na 7
mrfx

Również uważam, że Listy z Iwo Jimy były lepsze, pomimo tego że nie były też jakieś cudowne. W Sztandarze Chwały czegoś mi zabrakło...

ocenił(a) film na 7
Bambim

Zgadzam się, przyznałbym dokładnie taką samą ocenę, mocne 7,5. Nie wiem gdzie niektórzy widzą tutaj propagandę, film wręcz pokazuje metody propagandowe dość realistycznie, ośmieszające je, ostrzegając przed nimi.
Jedyne z czym się nie zgodzę, to fakt, że "Listy" były gorsze. Moim zdaniem były tylko nieznacznie, ale jednak lepsze - być może dlatego, że pokazywały wojnę z drugiej strony, co jest dość rzadko spotykane.

I jeszcze jedno:

"niewiem co tam było ZDECYDOWANIE lepsze że tak twierdzisz. amerykanie?"

Beznadziejne pytanie... równie dobrze można by zapytać Ciebie, czy to przez Japończyków uważasz "Listy" za lepsze. Poza tym, autor uzasadnił czemu według NIEGO "Sztandar" jest lepszy - cytując - "uwazam, iz film jest zdecydowanie lepszy od "Letters from Iwo Jima", bardziej rzeczywisty i realny". Także więcej czytania ze zrozumieniem = mniej głupich pytań.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Pigus

Dziekuje bardzo !!!

W koncu jakas sensowna wypowiedz !!!

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Bambim

Ja oba filmy uważam za świetne. Tworzą one całość, pokazują bezsens tej wojny (i każdej innej z resztą). Zarówno japońscy jak i amerykańscy żołnierze są tylko narzędziem w rękach polityków.
Eastwood nakręcił kawał dobrego kina.

Hyde911

Każdy film oceniany z osobna zasługuje na 8. Jednak razem stanowią obraz zasługujący na piękną 10. Ja jestem pod wrażeniem obu filmów.

ocenił(a) film na 9
Bambim

Oba filmy uważam za dobre, ale Sztandar jest moim zdaniem wręcz wybitny. Listy to smutna historia wojenna, ale szczerze mówiąc poza formą niewiele różniąca się od innych tego typu produkcji. Sztandar to film jakich się prawie nie kręci. To wyjątkowo brutalna rozprawa z jednym z największych amerykańskich mitów, który w niezmienionej formie utrzymywał się przez dziesięciolecia do późnych lat 90tych. W tej kwestii można go tylko porownać Do Lawrenca z Arabii i trochę Zabójstwa Jesse'ego Jamesa, w każdym razie mnie nic innego do głowy nie przychodzi. I doprawdy trzeba mieć w sobie sporą dawkę antyamerykańskowości aby uznać ten film za propagandowy tak jak jakiś recenzent z Przekroju.

ocenił(a) film na 8
Bambim

Właśnie jestem świeżo po seansie obu tych filmów i gdyby je porównać to Listy z Iwo Jimy rzeczywiście wypadają lepiej, lecz gdy się na nie patrzy jako całość to widać jak świetnie się uzupełniają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones