PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193980}

Sztandar chwały

Flags of Our Fathers
7,1 33 002
oceny
7,1 10 1 33002
6,5 11
ocen krytyków
Sztandar chwały
powrót do forum filmu Sztandar chwały

Respekt za flage

ocenił(a) film na 5

Bo jakiś czas temu czytałem wypowiedzi że amerykanie mają coś nie tak na punkcie swojej flagi a ja myślę że to własnie my Polacy jesteśmy pod tym względem walnięci bo nie potrafimy pokazać szacunku i miłości do swojej ojczyzny którą amerykanie pokazują na każdym kroku na swój nietypowy sposób ale jednak więc wstydzcie sie Polacy :]

użytkownik usunięty
ninja_4

myśle podobnie, chciałbym żeby Polacy częściej wywieszali flage albo wogole jej nie zdejmowali najlepiej. Zresztą będąc w usa można zauważyć ich dume z kraju u nas niestety tego nie ma (tak wiem u nas jest żle i każdy narzeka, ale to w końcu nasz kraj)

ocenił(a) film na 5

A wiesz że nie można mieć ciągle wywieszone flagi bo teoretycznie zabraniają tego przepisy prawa i flaga wywieszona w dni nie państwowe jest przestępstwem na ironie wywieszenie flagi innej narodowości w takie dni nie jest zabronione śmieszne co nie ale tak niestety jest

użytkownik usunięty
ninja_4

nie słyszałem o tym przepisie, u mnie i tak ciagle wisi

ocenił(a) film na 5

Bo taki przepis jest ale wątpie by ktoś go egzkwował ;-) ale liczy sie sam fakt

ninja_4

Znajdź mi ten przepis. Jakoś w KK go nie ma, a w kodeksie wykroczeń też znaleźć nie mogę. Ktoś Ci głupot naopowiadał.

ocenił(a) film na 5
spitfire87

To widocznie w Polskich szkołach uczą głupot bo tego sie dowiedziałem na zajęciach

ocenił(a) film na 6
ninja_4

Wiesz mają trochę inną historię niż my. Przodkowie większości mieszkańców ameryki przybyli do niej dopiero w XIX wieku. Ta cała celebracja flagi i hymnu była potrzebna do wmówienia im i ich potomkom, że istnieje taki twór jak "naród amerykański" i że oni są jego częścią. Musieli mieć coś wspólnego z czym by się utożsamiali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones