PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627751}

Sztanga i cash

Pain & Gain
6,3 72 237
ocen
6,3 10 1 72237
5,1 16
ocen krytyków
Sztanga i cash
powrót do forum filmu Sztanga i cash

Niewiele jest filmów, do końca których nie dotrwałem. Sztanga i Cash jest jednym z nich. Mimo usilnych starań wyłączyłem w końcówce. Ciężki film, za ciężki jak dla mnie. Nie porwało mnie nic, kompletnie. Było trzech bohaterów, jeden grał w filmie komediowym, drugi w dramacie a trzeci otarł się o kryminał... Zlepek kolorowych ujęć, przerysowanych scen i koki wciąganej w każdej scenie.
Zapowiadało się nieźle, do momentu porwania biznesmena znośnie, w momencie rozkwaszenia głowy sztangą "wszystko mi opadło".
Nie lubię głupkowatego kina, a ten film w wielu momentach wydał mi się głupkowaty i cholernie ciężki w odbiorze...

użytkownik usunięty
arocogonieznajom

Sam sobie zaprzeczasz bo dramat to namiastka komedii i akcji, coś z założenia śmiesznego i za razem dramatycznego, tym właśnie była historia trójki głównych bohaterów. Do tego obraz ten inspirowany był przez samo życie, czytaj na podstawie wydarzeń które miały miejsce lata temu. Pisanie o tym filmie że jest ciężki, w momencie kiedy przyznaje się 10-tki "Drive" pojechanemu oraz przesadzonemu "Zapaśnikowi", to już nawet nie jest śmieszne człowieku...:-(

ocenił(a) film na 3

człowieku, a może po prostu wyrażam swoją opinię i durnowaty film Sztanga i coś tam nie był dla mnie do przełknięcia a w Drive coś mnie urzekło? nie mam prawa?

użytkownik usunięty
arocogonieznajom

Urzekła mnie Twoja historia...

ocenił(a) film na 3

a mnie Twoja złośliwość.

użytkownik usunięty
arocogonieznajom

Podobnie jak Ty, nie dotrwałem do końca... niestety, nic mnie w tym filmie nie zachwyciło, a z każdą chwilą miałem ochotę wyłączyć to "cudo"... liczyłem na coś, w stylu Tango i Cash, ale to tylko polski dystrybutor wprowadził widza w błąd...

arocogonieznajom

Mi też nie pasowało jak zaczęli ich ćwiartkować i ten cały film jest zrobiony w takiej lekkiej atmosferze, a opowiada o prawdziwych zbrodniach. I czasami mi się wydawało, że robi z głównych postaci bohaterów, co się nie zgadza z moją logiką. Że mają pasje i to jest ich american dream ?! Jeszcze ktoś pod filmem skomentował, że ludzie bogaci są beznadziejni, a do więzienia idą ci lepsi. A mi się wydaję, że ludzie którzy to zrobili to psychole.

ocenił(a) film na 8
AsunaSun

Film przedstawia historie z perspektywy glownych bohaterow i wlasnie pokazywanie ze cwiartowanie i podobne rzeczy dla nich to blachostka tym bardziej obrazuje , ze nie byli zbyt normalni.
Co do "american dream" to wlasnie pokazuje , ze wiele ludzi jest niespelniony i uwaza ze zasluguja na wiecej i daza do takiego "american dream" i dla niego potrafiliby sie posunac daleko by chociaz przez chwile zaznac takie "luksusowe zycie" i nie zyc w stagnacji bez szans na dobra przyszlosc.
Co do pokazania tego bogatego kolesia jako zlego. Jak ktos jest dla Ciebie wkurzajacy i patrzy na Ciebie z gory tym bardziej chcesz mu dowalic by go cos zlego spotkalo wiec to takze mogla byc taka iskra , ktora dala mu pomysl by sprobowac tego "zlego" okrasc.

Mi dlatego film sie spodobal. Byl pokazany luznie tak jakby ogladalo sie kilka "glupcow" z genialnymi planami (jak pierwszy raz planowali go porwac mozna bylo dostrzec ironie jak narratorem jest Dwayne i mowi o genialnych planach Marka , a tu co chwila wpadka) w ich naturalnym srodowisku.

Troszke dlugie sorry za tag.

ocenił(a) film na 8
arocogonieznajom

Nie jesteś w klimacie

ocenił(a) film na 8
arocogonieznajom

nie um8iesz ogladac filmow hmmm polec mi filmy moze ktore uwazasz za arcydziela ??

ocenił(a) film na 2
arocogonieznajom

Ja miałem podobnie, generalnie lubię głupie filmy, ale jednak jakkolwiek to zabrzmi głupie w inteligentny sposób. Ten jakoś całkowicie mi nie podszedł. No po prostu nie mogłem wytrzymać. Lubię tych aktorów, ale jak widać scenariusz i reżyser to podstawa. Tutaj coś nie poszło, przynajmniej jak dla mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones