PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606938}
4,8 27 546
ocen
4,8 10 1 27546
3,5 4
oceny krytyków
Sztos 2
powrót do forum filmu Sztos 2

Scena z początku filmu, ustawione rozdanie Pazura vs Linda/Zbrojewicz:

po rozdaniu Pazura ma na ręce karetę, Linda trzy piki z dobraniem do pokera. Co kuriozalne pierwszy ma dobierać Pazura a zatem nawet gdyby nie "przeczytał" ustawki jaką mu podstawiono mógł dobrać po prostu jedną kartę nie niszcząc karety i rozbijając dobranie dwóch pików dla Lindy. Ten idiota jednak dobiera trzy karty narażając się na przypadkową przegraną z dwoma asami i złożeniem się u Lindy np 2 par lub streeta po dobraniu dwóch kart. Inna sprawa to fakt, że Linda widząc, że układ ma rozbity nie powinien już dobierać dwóch kart licząc na kolor (tym bardziej że 2 piki są już u Pazury) lub streeta a dobrać cztery licząc na cud i 2 pary.

Reasumując: to nie świetny pokerzysta przechytrzył dwóch cwaniaczków, tylko przy stole zebrało się trzech idiotów z których ten odrobinę bystrzejszy wyszedł zwycięsko.

ocenił(a) film na 7
Storhelius

Przykro mi Storhelius ale w tej scenie wszystko jest w porządku. To tylko twoje rozumowanie jest błędne a nie Lubaszenki.
Nie będę tutaj tłumaczył ale zapewniam Cię, że Pazura wiedział co robi...

Reasumując: to nie przy stole zebrali się idioci tylko przed telewizorem :)

ocenił(a) film na 4
ditron

Ja również muszę cię rozczarować. Poziom twojej wypowiedzi dorównuje poziomowi wiedzy o kulturze jak i pokerze. Moja rada dla ciebie: Jeśli będziesz gdzieś w towarzystwie i nie będziesz miał zielonego pojęcia o temacie, nie odzywaj się. Co prawda wszyscy mogą pomyśleć, że się nie odzywasz bo jesteś głupi, ale jeśli się odezwiesz - będą mieli pewność. Na szczęście w internecie jesteś anonimowy, możesz pisać śmiało

Storhelius

nie pamiętam już jak to dokładnie było, ale wydaje mi się, że tam było ustawione tak,że on miał do pokera po obu stronach ustawione, coś koło waleta i damy i z drugiej strony miał w dół 8,7 czy jakoś tak i obojętnie czy wziąłby Pazura jedną czy dwie to było jeszcze 2 w kolorze, ale nie jestem pewien bo film oglądałem w tamtym roku :)

ocenił(a) film na 6
Storhelius

Pazura dobrał trzy tylko po to żeby tamtym się pomieszało i żeby spasowali, tu nie chodziło o grę, ludzie

ocenił(a) film na 7
radzioi

A ja się na kartach nie znam
Jestem karcianym analfabetą

ocenił(a) film na 6
Storhelius

obejrzyj jeszcze raz, Zbrojewicz miał na ręku 8,9,10 piki - a Pazura w 3 dobranych dostał 7 , J , Q, w takiej kolejności, że bez różnicy czy Pazura by wymienił 1 czy żadnej Zbrojewicz miałby pokera

ocenił(a) film na 9
dawid8200

Storhelius ma trochę racji i dawid8200 ma trochę racji. To może ja podsumuję:
karty na wejściu u Pazury: kareta asów i 8, u Zbrojewicza: 10,9,8 pik i D, 9 kier. Do tego Zbrojewicz ma ułożone tylko 3 pierwsze do wymiany: 7, W, D pik (pasują mi, gdy Pazura wymienia jedną lub żadnej - wtedy dobiera do pokera). Tak na marginesie słaby z niego pokerzysta, bo mógł też ustawić kolejne karty w razie jakby Pazura - tak jak to zrobił w filmie - wymienił więcej.

I teraz wymiana: Pazura wymienia 3 i dostaje 7, W, D pik. W tym momencie ma tylko parę asów. I Zbrojewicz doskonale o tym powinien wiedzieć.

Co powinien zrobić Zbrojewicz mając 10,9,8 pik i D, 9 kier i wiedząc, że nie dobierze już do pokera pikowego? I nie znając kolejnych kart, które ma w tych do dobrania?

Ma trzy opcje:
1) zostawić sobie parę dziewiątek i liczyć na trzecią (ewentualnie i czwartą) - najlepsza opcja, bo z trójką przebiłby parę asów Pazury
2) zostawić D, 10,9,8 i liczyć na waleta do strita - mało prawdopodobne
3) zostawić 10,9,8 pik (tak jak zrobił) i liczyć na to, że dostanie 10,9 lub 10,8 lub 9,8, czyli dwie pary - również mało prawdopodobne

Tak to wygląda w teorii. Ale zwróćcie uwagę na to, że w momencie kiedy Pazura wymienia trzy karty Zbrojewicz (i Linda) są w szoku. Zbrojewicz po prostu zgłupiał w tym momencie i pomyślał, że już i tak przegrał dlatego ,,od niechcenia'' wymienił dwie tak jak miał od początku w planie.

ocenił(a) film na 6
forever17

Tyle, że Linda również grał, więc Zbrojewicz ustawił jedną kartę na wymianę dla Pazury, dwie dla siebie i dwie dla Lindy. Kiedy Pazura wymienił 3, to Zbrojewicz zdębiał i zamiast pozostawić Lindzie jego układ, zabrał dwie karty dla tamtego przeznaczone. Nie pamiętam jakie dokładnie układy mieli, ale wszyscy bodajże dostali lipę, więc Pazura załatwił ich elementem zaskoczenia, gdyż tamci myśleli, że coś narąbali przy ustawianiu talii i musieli spasować.

fabcio93

Linda też grał ? ???? chyba to przeoczyłem hehehe.

ocenił(a) film na 6
Shaker82

Rzeczywiście Linda nie grał. Nie wiem, dlaczego tak myślałem... Ale pamiętałem, że dalej leżały dwie w karo ewidentnie do złożenia pokera, więc mi się pomieszało. Obejrzałem jeszcze raz yt i rzeczywiście Linda tylko siedzi obok i jedynie zgarnia pierwszą talię z podołka Zbrojewicza.

ocenił(a) film na 9
dawid8200

Teraz może dokładniej o prawdopodobieństwach tych układów:

1) zostawia parę dziewiątek
Prawdopodobieństwo tego, że w trzech dobieranych kartach będzie co najmniej jedna dziewiątka wynosi:
Pozostało kart 19 do dobrania (10 mają w rękach, trzy wymienił Pazura). Liczymy przez zdarzenie przeciwne - że nie otrzyma żadnej dziewiątki. W tych 19 kartach mamy dwie dziewiątki zatem: 1 - (17/19 * 16/18 * 15/17) = 0,2982
Czyli w tym przypadku miałby około 30% szans, że dostanie lepszy układ od Pazury

2) zostawia D, 10, 9, 8 i liczy, że dobierze waleta do strita:
Waletów zostało 3, zatem 3/19 = 0,1579
Czyli w tym przypadku około 16% szans, że dostanie lepszy układ od Pazury

3) zostawia 10, 9, 8 w poście wyżej pominąłem kilka możliwości - bo w sumie to nie takie złe wyjście. Zaraz policzymy ile dokładnie wynoszą szanse Zbrojewicza:
Zostawiając sobie 10,9,8 może liczyć na:

3a) dobranie waleta i 7 do strita: szansa 9/171 (dokładniejsze wartości na koniec) - liczymy to tak (kombinacja 1z3 razy kombinacja 1z3) przez (kombinacja 2z19). W dobieranych kartach zostały trzy walety i trzy siódemki.

3b) dobrane waleta i damy do strita: szansa 6/171

3c) dobranie dwóch dziesiątek: szansa 1/171

3d) dobranie dwóch dziewiątek: szansa 1/171

3e) dobranie dwóch ósemek: szansa 1/171

3f) dobranie 10 i 9: szansa 6/171

3g) dobranie 9 i 8: szansa 4/171

3h) dobranie 10 i 8: szansa 6/171

całość trzeciej opcji daje nam łącznie 34/171 = 0,1988

czyli około 20% szans na to, żeby dostać lepszy układ od Pazury.

Jak widać Zbrojewicz nie wybrał najlepszej opcji, o której pisałem wyżej. Według mnie scenarzyści zdecydowali się tak taki krok, ponieważ:
- chcieli pokazać zdenerwowanie Zbrojewicza i dlatego nie zostawił na ręku dwóch dziewiątek, bo scena była przygotowana tak, żeby wygrał Pazura - i nie chcieli już mieszać w głowie widzowi, który musiałby na szybko analizować poczynania Zbrojewicza (m.in. fakt, że Zbrojewicz zorientował się, że został rozszyfrowany i na szybko wymyśla nową strategię ,,ratunkową''). Zwykły widz by nie ogarnął sensu takiej zagrywki.
- nie każdy widz zna tak dokładnie pokera i chcieli po prostu pokazać do czego chciał dobrać Zbrojewicz
- scena miała tylko pokazać, że Pazura bardzo dobrze zna zagrywki oszustów i sam potrafi ich załatwić ich własną bronią.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
forever17

dlaczego pozostało 19 kart do dobierania? 52-13=39, czy to jakaś specjalna odmiana pokera lub jakiś wątek z filmu mi umknął?

ocenił(a) film na 9
dawid8200

Grają od siódemek. Widać to m.in. po ilości kart jak tasują.

ocenił(a) film na 9
forever17

5 Card Draw - dobierany polski poker (obecnie nazywany tak przez starych graczy) vel "taksówkowy". Kiedyś w PRLu i w latach 90-tych jedyna powszechnie znana i ostro grana odmiana Pokera w Polsce. W 99,9% przypadków grano talią od 7-ek do Asów.

ocenił(a) film na 6
forever17

Dzięki za info, (ja wychowałem się trochę później i głównie na Poker Texas Holdem) w takim razie nie mam uwag co do prawdopodobieństwa obliczanego przez ciebie

ocenił(a) film na 5
forever17

Wszystko pięknie policzone.
Jednak w 1) opcji należałoby doliczyć jeszcze możliwość trafienia w tych 3 do danych kartach drugiej pary np. KKx. :)

ocenił(a) film na 9
wojsed

fakt, to mi umknęło :) tym bardziej 1) jest najlepszą opcją ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones