PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1167}
6,8 5 628
ocen
6,8 10 1 5628
5,0 4
oceny krytyków
Szwadron
powrót do forum filmu Szwadron

Wiec proszenie przeklamywac historycznych faktow jak to robia rusofobi Kaczynscy czy inne elementy spoleczne.

Janek_Pawelek_II

Od poł. XVII w. to Rosja nas prześladuje nieustannie więc np. ja chyba mam prawo tak myśleć..? Bo tak jest niestety...

użytkownik usunięty
Blondyn_103

Szczególnie tak prześladowała do 1830 że byliśmy najbardziej liberalnym gospodarczo i ideologicznie państwem Europy, takiej wolności sami Rosjanie nam zazdrościli :). Proponuje poczytać książki, pograć w Europa Uniwersalis i zobaczyć chce jak w głupiej grze darujesz wolność podbitym państwom :). A wtedy możemy pogadać.

No narazie to nie mamy o czym pogadać, to ja proponuje trochę poczytać
bo widzę że nie masz w ogóle pojęcia o sprawie. I gwarantuje ci że
przeczytałem więcej książek o tematyce historycznej niż jesteś sobie w
stanie wyobrazić (i nie jest to żadna przechwałka z mojej strony) Radzę
nie czerpać wiedzy z gier (o ile taka jest zawarta).
Miłego doedukowywania się!:)

ocenił(a) film na 8
Blondyn_103

Akurat to prawda, ze Krolestwo Polskie było za Wielka Brytania najbardziej liberalne i najlepiej rozwiniete w Europie, później lepsze były Prusy i Austria.

takiej wolności to sami Rosjanie nam zazdrościli?!

Czy ty wiesz cokolwiek o zaborach, 20-leciu między wojennym, II wojnie światowej itd.? OMG to PODSTAWOWA WIEDZA!

Od kiedy gra EU jest wartościowym źródłem historycznym?

heh ale cie sierznant pojechali , mogles napisac, ze ty czylaes 100 ksiazek a wtedy oni by powiedzieli, ze czytali dwiescie i byla by jakas dyskusja, oczywiscie co do twojego postu to masz racaje ale chyba nie sadzisz, ze takie rzeczy beda pisac w podrecznikach do historii dla szkol podstawowych, bo z tej instytucji wiedze swa wyniesli twoi rozmowcy
co do gry to sierzantowi chodzi o aspekt czysto psychologiczny czyli na zasadzie grabie grabai do siebie a jak masz okazje to bierz, Moskale mieli wtedy okazje to wzieli, podobnie jak wzielismy my jakies 200 lat wczesniej, i podobnie grajac w gre strategiczna na prawdziwej mapie czy tej w rzeczywistosci komputerowej podejmujac decyzje strategiczne rzadko ktokolwiek kieruje sie czyms takim jak litosc

inzaoquan

''w podrecznikach do historii dla szkol podstawowych, bo z tej instytucji wiedze swa wyniesli twoi rozmowcy''

niezupełnie.

Blondyn_103

no od połowy XVII Ruscy przseśladują Polaków, a do połowy XVII w wieku Polacy Ruskich :D
a gra Europa Universalis bardzo dobrze uwidacznia złą pozycję geopolityczną Polski, która po utworzeniu Unii z Litwą stałą się naturalnym wrogiem ksiestwa Moskiewskiego uważającego się za spadkobierce kultury rosyjskiej. Jak wiemy Litwini podbili ksiestwa rosyjskie i wchłaniali kolejne prawosławne terytoria na wschodzie. A wiec konfliktu z rosjanami nie dało się uniknąć :)
Pozdrowienia dla wszystkich znawców historii :P

ocenił(a) film na 10
mariobosss

Przesada. Smuta to tylko epizod. A za Jagiellonów było fifty fifty.I nie myl przymiotników rosyjski (moskiewski) i ruski, rusiński.

Janek_Pawelek_II

Chłopcze, ty może najpeirw przeczytaj podręcznik od historii, bo gadasz jakieś bzdury. Nie wiem skąd u ciebie takie durne pomysły i jest mi ciebie żal.

zuzzka

Jego sam nick wskazuje, że jest żałosnym, żenującym człowieczkiem.

ocenił(a) film na 8
zuzzka

Akurat podrecznik do historii nie musi zawierac prawdy, zmieniaja sie co pare lat i w kazdym kraju mowiac co innego.

Janek_Pawelek_II

trzeba być ignorantem historycznym żeby coś takiego pisać i nie spełna
rozumu. poczytaj najpierw trochę a nie buduj swoją opinie na jakiś
lewackich gazetach dla głupoli

użytkownik usunięty
Janek_Pawelek_II

Niestety nie było tak, a może szkoda...

ocenił(a) film na 8
Janek_Pawelek_II

Jeszcze trochę.... nazbiera się takiego elementu jak twórca tego tematu będzie przewrót nie powstanie. Nie rozumiem ludzi którzy poddają się bezmyślnie ideologii jednej bądź drugiej partii!
Pewnie masz 12 lat i tatuś nawkładał Ci tak nędznej wiedzy, że własną siostrę oddałbyś rosjanom.
Tu nie chodzi o przekłamywanie, tylko o pamięć historyczną którą tak wielu ludzi w obecnych czasach zatraca.
A zupełnie inną sprawą jest to, że to my Polacy przygotowywaliśmy sobie grunt pod zabory już od XVII w. Smutne jednak prawdziwe.
ps. Nie jestem ani za Kaczyzmem ani za PO, tak dla jasności.
Co do filmu, to naprawdę świetnie oddaje klimat tamtych wydarzeń.

użytkownik usunięty
Janek_Pawelek_II

Chętnie bym dokonała rozbioru Rosji. Podzielibyśmy się z Chinami i Ameryką (...). Niestety nie jest to możliwe.

użytkownik usunięty
Janek_Pawelek_II

Albo robisz prowokację, albo jesteś moim wrogiem.

użytkownik usunięty
Janek_Pawelek_II

I powinni Cię wsadzić do psychuszki.

użytkownik usunięty
Janek_Pawelek_II

A może nie chodziłeś do szkoły? Przyznaj się. ;-)

Janek_Pawelek_II

Jestem pełen podziwu dla autora tego tematu. Z góry przecież wiadomo, że kiedy u nas (w Polszcze) ktoś coś takiego napisze na forum publicznym - zostanie opluty i wyśmiany. Przerzucanie się ilością przeczytanych publikacji ma tyle samo sensu, co próba przekonania jakiś... 20 % Polaków, że nie jesteśmy najfajniejsi na Świecie i że raczej małe mamy szanse na pobicie Ukrainy i... (tu niektórych muszę rozczarować) nie jest przypadkiem to, że skończyliśmy tak a nie inaczej... W historii nie ma czegoś takiego jak przypadek, albo pech. Z uśmiechem czytam posty użytkowników polecających podręczniki do historii, ale to już inna sprawa. Nie ma znaczenia ile książek przeczytałeś tylko co masz w głowie. Bo jeżeli siano, to niestety sucha wiedza historyczna Ci nie pomoże, i tak będziesz uważał, że Rosjanie i Niemcy nas oszukali, a my jesteśmy najszlachetniejszym z narodów, który miał po prostu pecha. Nie ma czegoś takiego jak prześladowanie, jest tylko dbanie o własne interesy, na co słusznie zwrócił uwagę autor, posługując się METAFORĄ gry- Europa Universalis. Ci którzy tak z tego szydzą, są za głupi, żeby to zauważyć i przez to ośmieszają się. Pograjcie, czegoś się dowiecie. I przeczytajcie "Il Principe". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Slyth

Czy nie jestesmy najfajniejsi to mozna polemizowac, Ukrainy nie mozemy zdobyc przez ukształtowanie polityczne swiata, aczkolwiek od kiedy to, że jakis kraj podbija drugi jest zla?

ocenił(a) film na 8
Janek_Pawelek_II

Za sam twoj nick bym cie stad wyp........idioto

Janek_Pawelek_II

Człowieku podaj choć jeden przykład prześladowania Rosji przez Polaków choć jeden

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

Zajecie Moskwy i późniejsze jej zniszczenie, prześladowanie Rosyjskiej ludnosci w miedzywojniu.. w sumie to z pierwszego jestem dumny a drugie mam gdzieś wiec ne wiem po co wy o tym dyskutujecie XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones