PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119215}

Szybcy i wściekli: Tokio Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift
7,1 187 701
ocen
7,1 10 1 187701
4,6 14
ocen krytyków
Szybcy i wściekli: Tokio Drift
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli: Tokio Drift

Tokio drift to w dużym uproszczeniu zaprzeczenie dwóch pierwszych części.
Zupełnie inna obsada, zastąpienie brudnych ( ale zajebistych ) ulic USA nowoczesnością stolicy Japonii.
Zmiany zaszły nawet w aspekci wyścigów,bo klasyczne ściganie zastąpiono driftami na co wskazuje już nawet sam tytuł.
3 odsłona słynnej serii przede wszystkim może pochwalić się niezłym wątkiem fabularnym który przebija swojego poprzednika, lecz do pierwowzoru mu jeszcze daleko.
Mimo że stanowczo nie przepadam za Japonią to uwielbiam japonki (bez podtekstów XD), a skoro tutaj jest ich na pęczki to jak dla mnie jest wielki plus.
Niestety produkcja posiada dość znaczne wady. Przede wszystkim za mała uwaga poświęcona jest tu samochodom, a pomysł z zastąpiniem klasyki przez drift był wielkim błędem,
poza tym ,,trójka" jest zdecydowanie najmniej widowiskoa z całej pierwszej trylogii.
Ogółem można by rzec iż pośrednia kontynuacja ,,szybkich i wściekłych" mimo lekiego rozczarowania to film całkiem niezły tyle że autor powinien zostawić w tytule tylko drugą jego część,
bo ten tytuł w żaden sposób nie pasuje do jego dwóch poprzedników.

ocenił(a) film na 6
lechita1995

Traktujesz TD jako 3 część a jest to tak na prawdę część 7, bo następuje bezpośrednio po 6. Patrząc przez pryzmat wszystkich części Tokio Drift wypada znakomicie, bo nie ma jeszcze takich udziwnień jak w części 4,5 i 6. Przyznam, że to ostatnia część, którą warto obejrzeć, resztę, no może poza 4 można uznać za bezsens i pchanie serii ku strzelaniu, zamiast wyścigów.

ocenił(a) film na 6
Lordnar

mi ta idea driftów do gustu nie przypadła
same wyścigi też nie są jakieś odjechane
jeśli chodzi o 4 i 5 ( bo 6 jeszcze nie widziałem ) to tamte części są dla mnie genialne ze względu na akcje.
faktycznie twórcy zpaprali sprawę odchodząc za bardzo od wątków wyścigowych ale ilość akcji i przede wszystkim moja ulubiona obsada mi to wszystko rekompensuje.

ocenił(a) film na 6
lechita1995

Liczę na to, że wypowiesz się tu po obejrzeniu części 6. Nie każdemu musi podobać się drift, ale faktem jest, że jak ktoś ceni sferę wyścigową w tej serii, ten doceni TD.

ocenił(a) film na 6
Lordnar

obejrzałem i powiem ci że jak dla mnie jest tylko trochę gorsza od piątki
fakt wciąż twórcy kuleją jeśli chodzi o wyścigi ale akcji było mnóstwo
w sumie TD powstało wtedy gdy jeszcze cała seria skupiała się przede wszystkim na wyścigach no i pod tym względem honor oddaje, co nie zmienia faktu że tylko jeśli chodzi o ilość ścigania Tokio Drift dla mnie trzyma poziom.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones